Gorzów Przystań
Dziś jest: 12 Kwietnia 2021        Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
template_cień


mt_ignore:
mt_ignore:
Speedway World Cup PDF Drukuj Email
wtorek, 20 marca 2012 18:43
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image /home/umgorzow/domains/umgorzow.provector.pl/public_html/archiwum/podstrony/SWC/plakat.swc.www_t.jpg
There was a problem loading image /home/umgorzow/domains/umgorzow.provector.pl/public_html/archiwum/podstrony/SWC/plakat.swc.www_t.jpg
Billboard SWC

WEEKEND MOCNYCH WRAŻEŃ

 

 

Weekend mocnych wrażeń

Już za tydzień w Gorzowie wielkie żużlowe emocje - finał Drużynowego Pucharu Świata. Mocne emocje rozpoczną się już 14 lipca. Nadwarciański bulwar zamieni się w mini stadion żużlowy

Już za tydzień w Gorzowie wielkie żużlowe emocje - baraż i finał Drużynowego Pucharu Świata, które odbędą się 14 i 16 lipca na Stadionie im. Edwarda Jancarza. DPŚ to nie tylko sportowa impreza na stadionie, ale także mocny, długi weekend, który rozpocznie się już 14 lipca. Od czwartku do soboty nadwarciański bulwar zamieni się w mini stadion żużlowy, przygotowano mnóstwo atrakcji zarówno dla gorzowian, jak i kibiców, turystów, którzy przyjadą do Gorzowa na żużlowe zawody. Zachodnia część bulwaru będzie rajem dla fanów czarnego sportu. Natomiast wschodnia część bulwaru to oferta specjalnie dla tych, którzy popołudnie i wieczór wola spędzić bardziej relaksacyjnie. Weekend mocnych wrażeń to między innymi, miasteczko kibica, występy, koncerty, konkursy dla dzieci i młodzieży, skate park, pokazy, prezentacje budowy motocykli i ubiorów zawodników żużlowych.

W najbliższych dniach w różnych miejscach w Gorzowie pojawią się ulotki, w których umieszczony został szczegółowy harmonogram działań weekendu mocnych wrażeń.

Szczegółowa rozpiska znajduje się poniżej .

Atrakcje od 14 do 16 lipca przygotowane zostały przez Wydział Rozwoju i Promocji Miasta, Klub stal Gorzów, Ośrodek Sportu i Rekreacji i lokalnych przedsiębiorców.

Zawody, na które wszyscy czekają

Już w lipcu w Gorzowie odbędzie się impreza żużlowa, na którą czekają wszyscy kibice. Fani czarnego sportu już od kilku miesięcy zacierają ręce na emocje związane z barażem i finałem Drużynowego Pucharu Świata.

DPŚ jest cyklem zawodów drużynowych, które organizowane są pod patronatem Międzynarodowej Federacji Motocyklowej. Zwycięzca otrzymuje przechodnie trofeum im. Ove Fundina. Trzykrotny zwycięzca ma puchar na stałe. Na DPŚ składają się obecnie rundy kwalifikacyjne, dwa półfinały, baraż i wielki finał.

Ove Fundin "The Fox" jest jednym z gigantów żużlowych wyścigów to bez cienia wątpliwości jedna z największych postaci w historii żużla. Kombinacja nieugiętości, temperamentu i niebywałego talentu doprowadziła go na sam szczyt żużlowego świata i pozwoliła mu "wykręcić" kosmiczny rekord mistrzostw świata, który do dziś nie został pobity.

Ove Fundin urodził się w Szwecji, 23 maja 1933 roku. Nazywano go "Lisem" nie tylko ze względu na ogniście rude włosy, ale także na niebywały spryt, który pozwolił mu na zdobycie 5. tytułów Indywidualnego Mistrza Świata - zaledwie o jeden mniej niż inna wielka postać - Ivan Mauger z Nowej Zelandii. Jednak jako jedyny jeździec w historii czarnego sportu stawał on na podium mistrzostw świata 10 razy z rzędu, począwszy od swojego pierwszego sukcesu w 1956 roku - jeśli nie liczyć roku 1966, w którym nie wystartował w finale IMŚ, na podium stawał 11 razy z rzędu! To rekord, którego nikomu nie udało się pobić.

Zasady wprowadzonego w 2001 roku Drużynowego Pucharu Świata zmieniają się praktycznie co roku. Celem cyklu jest wyłonienie najlepszej reprezentacji narodowej na żużlu.

2001-2003

W 2001 zgłosiło się 16 narodowych drużyn. W finałach startowało 12 drużyn (osiem rozstawionych + cztery z rund kwalifikacyjnych). Podzielono je na trzy grupy (po cztery drużyny), zwycięzcy grup zagwarantowali sobie bezpośredni awans do wielkiego finału, drużyny z drugich miejsc oraz dwie najlepsze drużyny spośród drużyn, które zajęły miejsce trzecie awansowały do barażu. Dwie najlepsze drużyny z barażu uzupełniły stawkę finalistów. W wielkim finale pięć drużyn walczyło o medale. W barażach oraz wielkich finałach w jednym biegu walczyło pięciu zawodników. W 2002 zgłosiło się 14 drużyn. Dziesięć drużyn z poprzedniego roku miało zagwarantowany udział w finałach, a o pozostałe dwa wolne miejsca walka toczyła się w rundzie kwalifikacyjnej. W 2003 system rozgrywek nie zmienił się, zgłosiło się 15 narodowych drużyn.

2004

Zrezygnowano z pięcioosobowych biegów. Do rozgrywek zgłosiło się 14 drużyn. W finałach, zamiast 12 drużyn, wystąpiło osiem (sześć najlepszych z DPŚ z 2003 + dwie z rund kwalifikacyjnych). Finalistów podzielono na dwie grupy (po cztery drużyny), zwycięzcy tych grup awansowali bezpośrednio do wielkiego finału, a drużyny z miejsc drugiego i trzeciego walczyły w barażu o dwa miejsca w wielkim finale. We wszystkich turniejach uczestniczyły cztery drużyny, w każdym biegu brało udział czterech zawodników.

2005-2010

W 2005 finały nie odbyły się na terytorium jednego kraju, zachowano natomiast tygodniowy układ imprezy. Turnieje grupowe odbyły się w Szwecji i Anglii, baraż i wielki finał w Polsce. Zasady te nie uległy zmianom w następnych sezonach. W 2006 półfinały odbyły się w Polsce i Szwecji, a decydujące zawody w Wielkiej Brytanii. W 2007 półfinaliści ścigali się w Danii i Wielkiej Brytanii, natomiast o medale walczyli w Polsce. W 2008 półfinały odbyły się w Polsce i Anglii, a wielki finał w Danii. Z kolei w 2009 mieliśmy sytuację analogiczną jak w 2007, z tą różnicą, że angielski półfinał odbył się w Peterborough, a nie w Coventry. W 2010 roku po raz pierwszy reprezentacja Polski wywalczyła złoto na obcej ziemi - stało się to w duńskim Vojens, a w pokonanym polu zostały drużyny gospodarzy, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Teraz żużlowe emocje poczujemy w Gorzowie, który na kilka dni stanie się światową stolicą żużla.

1 czerwca ruszyła sprzedaż biletów na lipcowe sportowe wydarzenia.

Ceny na Drużynowy Puchar Świata w Gorzowie Wielkopolskim - 16 lipca 2011 (z wyłączeniem trybuny głównej - sektory 18-21)
Na zawody bez podziału na trybuny, sprzedaż od 1 czerwca:
120 PLN normalny / 100 PLN ulgowy; od 8 czerwca do 19 czerwca
100 PLN normalny /80 PLN ulgowy; od 20 czerwca do 1 lipca
75 PLN normalny /60 PLN ulgowy; od 2 lipca do 10 lipca
55 PLN normalny/45 PLN ulgowy; od 11 lipca do 15 lipca
75 PLN normalny /60 PLN ulgowy; dzień meczu - 16 lipca
Bilety VIP - 400 PLN (sektory 19-21) - z cateringiema

Ceny na baraż Drużynowego Pucharu Świata - 14 lipca 2011 (bez podziału na trybuny):
normalny - 20 PLN
ulgowy - 15 PLN
Bilety VIP - 200 PLN (sektory 19-21) - z cateringiem
Wstęp dla posiadaczy karnetów gratis.

 
 


Plakat SWC

Wpisany przez Kulczynski   
Poprawiony: wtorek, 03 kwietnia 2012 12:33
 
AddThis Social Bookmark Button

Komunikaty

Komunikat Słowianki o zamknięciu basenów
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Porozmawiaj z notariuszem o…...
wtorek, 17 listopada 2015
Unieważnienie konkursu
piątek, 28 sierpnia 2015
Komisje Rady Miasta
czwartek, 16 lipca 2015
PWiK informuje
czwartek, 02 kwietnia 2015
Więcej komunikatów...

Zwyczajni nadzwyczajni

O sztuce szycia z Mają Powalską
Przygodę z szyciem zaczęła po studiach, swoje produkty sprzedawała w internecie. Teraz w Gorzowie otworzyła pracownię, w...
O sztuce patrzenia z Krzysztofem Grygielem
Dziś zdjęcia robimy wszyscy, w ilościach niemal hurtowych. Nie czując się ograniczeni długością kliszy, fotografujemy seriami...
Więcej artykułów…

Czy wiesz...

gdzie gromadziła się landsberska masoneria?

Od 1810 roku siedziba Loży Wolnomularskiej Św. Jana pod Czarnym Orłem mieściła się przy ulicy Sikorskiego nr 21, w...

że Romane Dyvesa to nic innego jak Cygańskie Dni.
I w tym roku będą to dni wyjątkowe. Cygańskie świętowanie rozpocznie się już dziś (5.07) o godz. 18:00 mszą świętą w Katedrze,...
Więcej artykułów…

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl