Gorzów Przystań
Dziś jest: 23 Września 2020        Imieniny: Tekla, Bogusław
template_cień


mt_ignore:
mt_ignore:
Cel główny 1: Systematyczne podnoszenie poziomu zaspokajania zbiorowych potrzeb w zakresie oświaty PDF Drukuj Email
czwartek, 19 stycznia 2012 10:55

W warunkach niezmiernie dynamicznie rozwijającej się cywilizacji, na miarę wyzwań XXI wieku, także w naszym mieście, naturalną potrzebą staje się wysoki poziom powszechnej edukacji społeczeństwa, które powinno umieć racjonalnie wykorzystywać i wspierać postęp naukowo - techniczny, rozwój lokalnej demokracji i gospodarki wolnorynkowej.

Pełne zaspokojenie potrzeb edukacyjnych mieszkańców, to najpewniejsza i najbardziej rentowna inwestycja prorozwojowa. Od poziomu wykształcenia społeczności gorzowskiej, w dużym stopniu zależeć będzie jej zaradność życiowa, operatywność zawodowa, otwarcie na problemy innych ludzi i środowiska, partnerską współpracę lokalną, oraz międzynarodową.

Wszyscy, stosownie do swoich możliwości, talentów, zainteresowań i predyspozycji będą mieli sposobność realizacji różnorodnych celów edukacyjnych. Służyć temu będzie optymalnie zorganizowana na terenie miasta sieć i struktura placówek oświatowych oraz szkół wyższych.

Niezwykle istotne znaczenie dla rozwoju Gorzowa Wlkp. ma powstanie silnego ośrodka akademickiego, który jako kolebka sił twórczych i intelektualnych, w sposób bezpośredni wpłynie na prestiż miasta, jego atrakcyjność, nie tylko w oczach mieszkańców.

Ponadto, wysoka aktywność rozwijającego się ośrodka szkolnictwa wyższego wpłynie na ożywienie miasta, szczególnie w sferze naukowej, kulturowej i gospodarczej, spowoduje korzystne zmiany w strukturze wiekowej ludności.

Dopasowanie poziomu i kierunków kształcenia do zmieniających się potrzeb rynku pracy, stworzy warunki do pełnej realizacji celów życiowych i zawodowych mieszkańców, zahamuje odpływ młodych, wykształconych ludzi do silniejszych ośrodków miejskich.

Wpisany przez Kulczynski   
Poprawiony: czwartek, 19 stycznia 2012 14:56
 
AddThis Social Bookmark Button

Komunikaty

Komunikat Słowianki o zamknięciu basenów
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Porozmawiaj z notariuszem o…...
wtorek, 17 listopada 2015
Unieważnienie konkursu
piątek, 28 sierpnia 2015
Komisje Rady Miasta
czwartek, 16 lipca 2015
PWiK informuje
czwartek, 02 kwietnia 2015
Więcej komunikatów...

Zwyczajni nadzwyczajni

O wielkanocnych tradycjach z Marią Szupiluk

O nadchodzących świętach Wielkiej Nocy można pisać na wiele sposobów. Dla jednych jest to istotny czas pod względem religii,...

O nietypowych zawodach z Tomaszem Malewiczem

Był jednym z 20 najszybszych kurierów rowerowych na świecie. Brał udział w rożnego rodzaju wyścigach. Zorganizował dziewięć...

Więcej artykułów…

Czy wiesz...

ile kosztował karnet na pierwszy festiwal Reggae nad Wartą, który odbył się w lipcu 1986 roku?
1200 zł – za taką kwotę uczestnicy festiwalu mogli do woli cieszyć się pulsującymi rytmami rodem z Jamajki przez dwa dni...
gdzie gromadziła się landsberska masoneria?

Od 1810 roku siedziba Loży Wolnomularskiej Św. Jana pod Czarnym Orłem mieściła się przy ulicy Sikorskiego nr 21, w...

Więcej artykułów…

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl