Gorzów Przystań
Dziś jest: 3 Grudnia 2020        Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
template_cień


mt_ignore:
mt_ignore:
Strategia mieszkalnictwa PDF Drukuj Email
niedziela, 06 listopada 2011 11:11

Wiele osób nie może skorzystać z jednego z podstawowych praw człowieka, jakim jest prawo do mieszkania. Jest to wynikiem między innymi:

  • braku możliwości finansowych,
  • braku społecznie akceptowanych i skutecznie wdrażanych zasad szeroko rozumianej polityki mieszkaniowej,
  • złego stanu technicznego istniejących zasobów mieszkaniowych, wymagających remontów i modernizacji.

Prowadzenie racjonalnej polityki mieszkaniowej wymaga od władz, zarówno centralnych jak i samorządowych, zaangażowania w inicjowanie i prowadzenie wielu zorganizowanych przedsięwzięć, często bardzo trudnych
i skomplikowanych. Ze względu na wagę tego problemu, zgodnie z zapisem wynikającym z wcześniej przyjętej "Strategii zrównoważonego rozwoju miasta Gorzowa Wielkopolskiego - Gorzów Wlkp. 2000+" podjęte zostały prace  nad „Strategią mieszkalnictwa Gorzowa Wielkopolskiego – Gorzów Wlkp 2001+”.
Strategia powyższa jest dokumentem o charakterze sektorowym i zawiera  szczegółową część analityczną oraz kierunki przyszłej polityki mieszkaniowej, zawarte w celach głównych.
Analiza popytu efektywnego na produkty mieszkaniowe w Gorzowie Wielkopolskim opracowana została przez firmę URBECON, działającą na zlecenie LGPP (Partnerstwo dla Samorządu Terytorialnego), na podstawie przeprowadzonych szczegółowych badań ankietowych wśród podmiotów i instytucji związanych z mieszkalnictwem oraz mieszkańców naszego miasta. W oparciu o wyniki analiz zebranego materiału zaproponowane zostały cztery cele główne, ukierunkowane na:

  • dostępność finansową mieszkań,
  • poprawę warunków mieszkaniowych,
  • podaż mieszkań,
  • reformę sektora mieszkaniowego.

Wymienionym celom głównym podporządkowane zostały cele operacyjne, opracowane przez Zespół Redakcyjny, w których zawarte są szczegółowe przedsięwzięcia, zakładane efekty, podmioty uczestniczące i źródła finansowania.
Prawidłowo realizowana polityka, wynikająca z niniejszego dokumentu powinna zapewnić stały przyrost mieszkań i stworzyć potencjalne możliwości poprawy dostępności i warunków mieszkaniowych dla wszystkich grup społecznych.

Wpisany przez Kulczynski   
Poprawiony: wtorek, 12 sierpnia 2014 13:22
 
AddThis Social Bookmark Button

Komunikaty

Komunikat Słowianki o zamknięciu basenów
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Porozmawiaj z notariuszem o…...
wtorek, 17 listopada 2015
Unieważnienie konkursu
piątek, 28 sierpnia 2015
Komisje Rady Miasta
czwartek, 16 lipca 2015
PWiK informuje
czwartek, 02 kwietnia 2015
Więcej komunikatów...

Zwyczajni nadzwyczajni

O nietypowych zawodach z Tomaszem Malewiczem

Był jednym z 20 najszybszych kurierów rowerowych na świecie. Brał udział w rożnego rodzaju wyścigach. Zorganizował dziewięć...

O sprzedawaniu pasji z Tomkiem Frankiem
Tomek Frank, rocznik 79. Już na samą myśl o koszykówce świecą mu się oczy i może opowiadać o niej godzinami. Wraz z grupą...
Więcej artykułów…

Czy wiesz...

gdzie jest Maria?

Maria od Pauckscha, zwana także bamberką, chwilowo zniknęła z oczu gorzowian. Nie jest to z resztą jej pierwsze...

jak nauczyć psa mnożyć do 30?

Ci, którzy szukają odpowiedzi na to pytanie mogą poczuć się rozczarowani. Jedyną osobą, która wiedziała jak to zrobić był,...

Więcej artykułów…

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl