Gorzów Przystań
Dziś jest: 2 Marca 2021        Imieniny: Halszka, Helena, Radosław
template_cień


mt_ignore:
mt_ignore:
Strona główna Strona główna Rozwój Miasta Opracowania, opinie i projekty
Opracowania i opinie
Łączą nas rzeki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kulczynski   
czwartek, 19 stycznia 2012 09:46

„Łączą nas rzeki”

Projekt złożony przez miasto Gorzów „Łączą nas rzeki” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG III A w wysokości 75 proc. tj.: 42.607,20 PLN, 25 proc., czyli wkład własny, zabezpieczają partnerzy zawartego konsorcjum międzygminnego. Projekt zakładał przeprowadzenie analizy potrzeb infrastruktury wodnej dla 10 gmin,(Gorzów, Bogdaniec, Drezdenko, Górzyca, Kostrzyn n/O, Santok, Słubice, Skwierzyna, Witnica oraz Zwierzyn) zgodnie z podpisanym porozumieniem międzygminnym na rzecz utworzenia spójnej analizy i w oparciu o wspólne aplikowanie o fundusze unijne. Stworzona dla potrzeb realizacji projektu w/w dokumentacja zawiera oceny możliwości jakie niesie za sobą położenie gmin w aspekcie turystyki wodnej, jak również ich późniejszą aktywizację dzięki szczegółowo wyznaczonym w analizie kierunkom rozwoju. 

Poprawiony: środa, 17 lipca 2013 07:45
Więcej…
 
Promocja rozwoju transgranicznych połączeń kolejowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kulczynski   
poniedziałek, 07 listopada 2011 15:22

Herb Miasta Gorzowa Wlkp.Pro Europa Viadrina

Całkowita wartość projektu według złożonego wniosku aplikacyjnego to 44.780,00 PLN,
w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego IW INTERREG
III A w wysokości 75 proc. wydatków kwalifikowanych tj. 33.585,00 PLN, 15 proc. udział własny Beneficjenta 6.717,00 PLN, 10 proc. dotacja z budżetu państwa 4.478,00 PLN.
Mikroprojekt zakładał przeprowadzenie analizy dotyczącej możliwości udrożnienia połączeń kolejowych na linii Krzyż -Gorzów - Kostrzyn z połączeniami na linii Kostrzyn - Berlin, która stanowić ma zespół dyrektyw dla Polskich Kolei Państwowych Przewozy Regionalne dotyczących możliwości lepszego skomunikowania połączeń na linii Krzyż - Gorzów - Kostrzyn obsługiwanej przez PKP PR z połączeniami Kostrzyn - Berlin Lichtenberg obsługiwanymi przez niemiecki NEB.
Projekt skierowany był do przedstawicieli samorządów oraz władz transportowych landów Berlina i Brandenburgii oraz woj. lubuskiego, a także do przedstawicieli firm przewozowych (przede wszystkim PKP), co dało możliwość wywołania efektu przez przygotowany w ramach projektu dokument.

 

Poprawiony: wtorek, 03 kwietnia 2012 12:54
Więcej…
 
Konsultacje społeczne - ul. Chrobrego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kulczynski   
niedziela, 06 listopada 2011 11:12

W dniach 17-18 czerwca 2009 roku w Wyższej Szkole Biznesu odbyła się Gra Miasto Przyszłości, której organizatorami byli: British Council, Wyższa Szkoła Biznesu oraz Urząd Miasta. Przedmiotem gry była przebudowa deptaka od byłego kina Słońce do Placu Grunwaldzkiego.

W grze wzięły udział 22 osoby podzielone na cztery grupy, w skład których wchodzili zarówno urzędnicy, jak i lokalni przedsiębiorcy, miejski radny, architekci, studenci, mieszkańcy, artyści. Dodatkowo trzy osoby wzięły udział w projekcie jako obserwatorzy.

Poprawiony: czwartek, 19 stycznia 2012 09:44
Więcej…
 


AddThis Social Bookmark Button

Komunikaty

Komunikat Słowianki o zamknięciu basenów
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Porozmawiaj z notariuszem o…...
wtorek, 17 listopada 2015
Unieważnienie konkursu
piątek, 28 sierpnia 2015
Komisje Rady Miasta
czwartek, 16 lipca 2015
PWiK informuje
czwartek, 02 kwietnia 2015
Więcej komunikatów...

Zwyczajni nadzwyczajni

O duszy i organach z Lechem Skibińskim

Pracował w gorzowskiej Katedrze jako organista. W instrumencie szuka duszy i ukrytych tajemnic. W Gorzowie miał swój zakład,...

O odkrywaniu gorzowskich bohaterów z Krystyna Sibińską

Przewodnicząca Rady Miasta Gorzowa, magister inżynier budownictwa. W 2003 roku wybrana Gorzowianinem Roku w kategorii...
Więcej artykułów…

Czy wiesz...

co łączy 'Kunę' z 'Titanikiem' ?

Czy największy w chwili wodowania pasażerski statek parowy może mieć coś wspólnego z najstarszym pływającym lodołamaczem?...

dlaczego 30 stycznia zabrzmi Dzwon Pokoju?

30 stycznia w Gorzowie tradycyjnie od kilkunastu już lat obchodzony jest Dzień Pamięci i Pojednania, przypominający o...

Więcej artykułów…

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl