Gorzów Przystań
Dziś jest: 12 Kwietnia 2021        Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
template_cień


mt_ignore:
mt_ignore:
Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny PDF Drukuj Email
czwartek, 02 stycznia 2014 07:51
Kto może starać się o Kartę Dużej Rodziny?

Program Karta Dużej Rodziny funkcjonujący w naszym mieście od stycznia 2014 roku jest skierowany do rodzin wielodzietnych.  O Kartę Dużej Rodziny może ubiegać się rodzina składająca się z rodziców/rodzica, posiadających/-ego na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia lub do ukończenia 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, zaś w przypadku dzieci niepełnosprawnych bez ograniczenia wieku.  Dochody nie mają znaczenia – wystarczy spełniać dwa wymogi , czyli posiadać co najmniej troje dzieci i zamieszkiwać na terenie Gorzowa Wlkp. Wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny mogą składać również rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinny dom dziecka.

Jak otrzymać Kartę Dużej Rodziny?

Wypełniony wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny (wzór w załączniku poniżej) wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Teatralnej 26, I piętro.

Wymagane dokumenty:
 •       Dowód osobisty osoby składającej wniosek do wglądu
 •       Kserokopie aktów urodzenia dzieci oraz oryginały do wglądu
W szczególnych przypadkach potrzebne są dodatkowe dokumenty, tj.:
 •       W przypadku dzieci w przedziale wiekowym 18 - 25 – zaświadczenie ze szkoły o planowanym terminie ukończenia nauki
 •       W przypadku rodziny zastępczej – kserokopie postanowienia sądu lub umowy o ustanowienie rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka
 •       W przypadku braku zameldowania – kserokopie dokumentu potwierdzającego zamieszkiwanie na terenie Miasta Gorzowa Wlkp.
 •       W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o niepełnosprawności – stosowny dokument
Co daje Karta Dużej Rodziny?

Każdy członek rodziny wielodzietnej, która ubiega się o przyznanie Karty Dużej Rodziny otrzyma imienną plastikową kartę z logo programu (wzór w załączeniu poniżej) uprawniającą do korzystania ze specjalnie przygotowanej oferty rabatów umieszczonej w zakładce „Katalog ulg i zniżek”. 
 •       Rodzice otrzymują możliwość korzystania z Karty Dużej Rodziny bezterminowo, tj. dożywotnio.
 •       Dzieci mogą korzystać z programu maksymalnie do 25 roku życia na podstawie zaświadczeń ze szkoły.
 •       Nawet jeśli jeden członek rodziny utraci prawo do posiadania karty, reszta osób może nadal korzystać z programu.
Jak korzystać z Karty Dużej Rodziny?
 •       Korzystanie z ulg i zniżek możliwe jest po okazaniu Karty Dużej Rodziny oraz dowodu osobistego (lub innego dokumentu ze zdjęciem).
 •       W przypadku dzieci nieposiadających dokumentu tożsamości, Karta ważna jest wraz z Kartą rodzica lub rodzeństwa i jego dokumentem tożsamości. 
 •       Uprawnienia wynikające z posiadania Karty nie mają zastosowania w przypadku wyjść zorganizowanych, np. przez przedszkola, szkoły oraz zakłady pracy.
 •       W razie utraty uprawnień do posiadania Karty użytkownik zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia o tym Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
 •       Użytkownik Karty może zrezygnować z jej użytkowania w każdym momencie po uprzednim zwróceniu Karty oraz złożeniu pisemnej rezygnacji w Wydziale Spraw Społecznych.
 •       Karta ma charakter osobisty i nie może być użyczana lub udostępniana przez użytkownika innym, nieuprawnionym osobom.
 •       Karta będzie wydawana przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. nie później niż w terminie 30 dni od dnia złożenia kompletnego wniosku.
 •       Karta jest imienna, wydawana na czas określony, z terminem ważności do 31 grudnia każdego roku kalendarzowego oraz posiada numer.
 •       Aby przedłużyć ważność Karty wystarczy wypełnić wniosek o przedłużenie terminu ważności w terminie do 30 dni przed upływem daty ważności.
Przedłużanie ważności Karty:

Gorzowska Karta Dużej Rodziny przyznawana jest dzieciom z rodzin wielodzietnych z datą ważność na dany rok kalendarzowy. Zapraszamy w miesiącach listopad-grudzień każdego roku do składania wniosku o przedłużenie ważności kart. Po weryfikacji uprawnień do korzystania z programu, z tyłu karty będą naklejane hologramy przedłużające jej ważność na kolejny rok. Wniosek do poprania poniżej.   

Co w przypadku zagubienia Karty?
 • W przypadku utraty, zgubienia lub uszkodzenia Karty, duplikat z tym samym numerem wydawany jest na wniosek użytkownika (wniosek o duplikat do pobrania w załączeniu poniżej)
 • Wydanie duplikatu Karty podlega opłacie w wysokości 10,00 zł, płatnej na konto Urzędu Miasta: 16 1020 5402 0000 0002 0325 5577 i następuje po przedłożeniu dowodu opłaty.
Podstawa prawna:
 • Uchwała Nr LVIII/661/2013 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 27 listopada 2013r. w sprawie wprowadzenia na terenie Miasta Gorzowa Wlkp. Programu „Karta Dużej Rodziny”, zmieniona uchwałą nr XIII/119/2015 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 24 czerwca 2015r. (do pobrania poniżej).
 • Zarządzenie Nr 345/I/2015 Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 17 lipca 2015r. w sprawie ustalenia logo Programu „Karta Dużej Rodziny” oraz Regulaminu przyznawania, wydawania i korzystania z „Karty Dużej Rodziny” (do pobrania poniżej).
Kontakt

Urząd Miasta Gorzowa Wlkp.
Wydział Spraw Społecznych
ul. Teatralna 26
66-400 Gorzów Wlkp.

tel. 95 7355 801

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Do pobrania poniżej:

      Wniosek o wydanie / przedłużenie terminu ważności karty

      Wniosek o wydanie duplikatu karty

      Uchwały

      Zarządzenie

      Wzór karty

Wpisany przez Kulczynski   
Poprawiony: środa, 19 sierpnia 2015 09:27
 
AddThis Social Bookmark Button

Komunikaty

Komunikat Słowianki o zamknięciu basenów
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Porozmawiaj z notariuszem o…...
wtorek, 17 listopada 2015
Unieważnienie konkursu
piątek, 28 sierpnia 2015
Komisje Rady Miasta
czwartek, 16 lipca 2015
PWiK informuje
czwartek, 02 kwietnia 2015
Więcej komunikatów...

Zwyczajni nadzwyczajni

O duszy i organach z Lechem Skibińskim

Pracował w gorzowskiej Katedrze jako organista. W instrumencie szuka duszy i ukrytych tajemnic. W Gorzowie miał swój zakład,...

O czystej robocie z Januszem Gładyszem

Produkuje i naprawia torby, walizki i różne wyroby skórzane. Od 1976 roku ma swój zakład przy ul. Jagiełły 5, do którego...

Więcej artykułów…

Czy wiesz...

że do Gorzowian należy niepobity dotąd rekord Księgi Rekordów Guinnessa?

W 1987 roku  do tramwaju 105N, mającego 20 miejsc siedzących i 105 stojących, weszło 362 studentów gorzowskiej AWF. Na...

dlaczego 30 stycznia zabrzmi Dzwon Pokoju?

30 stycznia w Gorzowie tradycyjnie od kilkunastu już lat obchodzony jest Dzień Pamięci i Pojednania, przypominający o...

Więcej artykułów…

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl