Gorzów Przystań
Dziś jest: 6 Sierpnia 2020        Imieniny: Sława, Jakub, Stefan
template_cień


mt_ignore:
mt_ignore:
Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny PDF Drukuj Email
czwartek, 02 stycznia 2014 07:51
Kto może starać się o Kartę Dużej Rodziny?

Program Karta Dużej Rodziny funkcjonujący w naszym mieście od stycznia 2014 roku jest skierowany do rodzin wielodzietnych.  O Kartę Dużej Rodziny może ubiegać się rodzina składająca się z rodziców/rodzica, posiadających/-ego na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia lub do ukończenia 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, zaś w przypadku dzieci niepełnosprawnych bez ograniczenia wieku.  Dochody nie mają znaczenia – wystarczy spełniać dwa wymogi , czyli posiadać co najmniej troje dzieci i zamieszkiwać na terenie Gorzowa Wlkp. Wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny mogą składać również rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinny dom dziecka.

Jak otrzymać Kartę Dużej Rodziny?

Wypełniony wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny (wzór w załączniku poniżej) wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Teatralnej 26, I piętro.

Wymagane dokumenty:
 •       Dowód osobisty osoby składającej wniosek do wglądu
 •       Kserokopie aktów urodzenia dzieci oraz oryginały do wglądu
W szczególnych przypadkach potrzebne są dodatkowe dokumenty, tj.:
 •       W przypadku dzieci w przedziale wiekowym 18 - 25 – zaświadczenie ze szkoły o planowanym terminie ukończenia nauki
 •       W przypadku rodziny zastępczej – kserokopie postanowienia sądu lub umowy o ustanowienie rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka
 •       W przypadku braku zameldowania – kserokopie dokumentu potwierdzającego zamieszkiwanie na terenie Miasta Gorzowa Wlkp.
 •       W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o niepełnosprawności – stosowny dokument
Co daje Karta Dużej Rodziny?

Każdy członek rodziny wielodzietnej, która ubiega się o przyznanie Karty Dużej Rodziny otrzyma imienną plastikową kartę z logo programu (wzór w załączeniu poniżej) uprawniającą do korzystania ze specjalnie przygotowanej oferty rabatów umieszczonej w zakładce „Katalog ulg i zniżek”. 
 •       Rodzice otrzymują możliwość korzystania z Karty Dużej Rodziny bezterminowo, tj. dożywotnio.
 •       Dzieci mogą korzystać z programu maksymalnie do 25 roku życia na podstawie zaświadczeń ze szkoły.
 •       Nawet jeśli jeden członek rodziny utraci prawo do posiadania karty, reszta osób może nadal korzystać z programu.
Jak korzystać z Karty Dużej Rodziny?
 •       Korzystanie z ulg i zniżek możliwe jest po okazaniu Karty Dużej Rodziny oraz dowodu osobistego (lub innego dokumentu ze zdjęciem).
 •       W przypadku dzieci nieposiadających dokumentu tożsamości, Karta ważna jest wraz z Kartą rodzica lub rodzeństwa i jego dokumentem tożsamości. 
 •       Uprawnienia wynikające z posiadania Karty nie mają zastosowania w przypadku wyjść zorganizowanych, np. przez przedszkola, szkoły oraz zakłady pracy.
 •       W razie utraty uprawnień do posiadania Karty użytkownik zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia o tym Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
 •       Użytkownik Karty może zrezygnować z jej użytkowania w każdym momencie po uprzednim zwróceniu Karty oraz złożeniu pisemnej rezygnacji w Wydziale Spraw Społecznych.
 •       Karta ma charakter osobisty i nie może być użyczana lub udostępniana przez użytkownika innym, nieuprawnionym osobom.
 •       Karta będzie wydawana przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. nie później niż w terminie 30 dni od dnia złożenia kompletnego wniosku.
 •       Karta jest imienna, wydawana na czas określony, z terminem ważności do 31 grudnia każdego roku kalendarzowego oraz posiada numer.
 •       Aby przedłużyć ważność Karty wystarczy wypełnić wniosek o przedłużenie terminu ważności w terminie do 30 dni przed upływem daty ważności.
Przedłużanie ważności Karty:

Gorzowska Karta Dużej Rodziny przyznawana jest dzieciom z rodzin wielodzietnych z datą ważność na dany rok kalendarzowy. Zapraszamy w miesiącach listopad-grudzień każdego roku do składania wniosku o przedłużenie ważności kart. Po weryfikacji uprawnień do korzystania z programu, z tyłu karty będą naklejane hologramy przedłużające jej ważność na kolejny rok. Wniosek do poprania poniżej.   

Co w przypadku zagubienia Karty?
 • W przypadku utraty, zgubienia lub uszkodzenia Karty, duplikat z tym samym numerem wydawany jest na wniosek użytkownika (wniosek o duplikat do pobrania w załączeniu poniżej)
 • Wydanie duplikatu Karty podlega opłacie w wysokości 10,00 zł, płatnej na konto Urzędu Miasta: 16 1020 5402 0000 0002 0325 5577 i następuje po przedłożeniu dowodu opłaty.
Podstawa prawna:
 • Uchwała Nr LVIII/661/2013 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 27 listopada 2013r. w sprawie wprowadzenia na terenie Miasta Gorzowa Wlkp. Programu „Karta Dużej Rodziny”, zmieniona uchwałą nr XIII/119/2015 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 24 czerwca 2015r. (do pobrania poniżej).
 • Zarządzenie Nr 345/I/2015 Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 17 lipca 2015r. w sprawie ustalenia logo Programu „Karta Dużej Rodziny” oraz Regulaminu przyznawania, wydawania i korzystania z „Karty Dużej Rodziny” (do pobrania poniżej).
Kontakt

Urząd Miasta Gorzowa Wlkp.
Wydział Spraw Społecznych
ul. Teatralna 26
66-400 Gorzów Wlkp.

tel. 95 7355 801

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Do pobrania poniżej:

      Wniosek o wydanie / przedłużenie terminu ważności karty

      Wniosek o wydanie duplikatu karty

      Uchwały

      Zarządzenie

      Wzór karty

Wpisany przez Kulczynski   
Poprawiony: środa, 19 sierpnia 2015 09:27
 
AddThis Social Bookmark Button

Komunikaty

Komunikat Słowianki o zamknięciu basenów
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Porozmawiaj z notariuszem o…...
wtorek, 17 listopada 2015
Unieważnienie konkursu
piątek, 28 sierpnia 2015
Komisje Rady Miasta
czwartek, 16 lipca 2015
PWiK informuje
czwartek, 02 kwietnia 2015
Więcej komunikatów...

Zwyczajni nadzwyczajni

O sprzedawaniu pasji z Tomkiem Frankiem
Tomek Frank, rocznik 79. Już na samą myśl o koszykówce świecą mu się oczy i może opowiadać o niej godzinami. Wraz z grupą...
O nietypowych zawodach z Tomaszem Malewiczem

Był jednym z 20 najszybszych kurierów rowerowych na świecie. Brał udział w rożnego rodzaju wyścigach. Zorganizował dziewięć...

Więcej artykułów…

Czy wiesz...

gdzie spotykają się Starzy Towarzysze?

„Starzy towarzysze” czyli „Alte Kameraden” to tytuł granego przez orkiestry dęte na całym świecie marsza wojskowego,...

czyja wizyta wypełniła gorzowski amfiteatr po brzegi w lipcu 1991 roku?

Do Gorzowa zawitał wówczas Anatolij Kaszpirowski, rosyjski psychiatra i psychoterapeuta, który zrobił międzynarodową karierę...

Więcej artykułów…

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl