Gorzów Przystań
Dziś jest: 22 Września 2020        Imieniny: Tomasz, Maurycy
template_cień


mt_ignore:
mt_ignore:
Unijne stypendia PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 listopada 2011 15:50
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image /home/umgorzow/domains/umgorzow.provector.pl/public_html/archiwumages/2930.jpg
There was a problem loading image /home/umgorzow/domains/umgorzow.provector.pl/public_html/archiwumages/2930.jpg

 

2930.jpg

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
"Udzielanie wsparcia na rzecz rozwoju sfery zatrudnienia poprzez promowanie zachowań przyczyniających się do zwiększenia szans zatrudnienia (employability), warunków dla przedsiębiorczości wyrównywania szans oraz inwestowania w zasoby ludzkie".

W latach 2006/2007 Miasto Gorzów Wielkopolski bierze udział w realizacji projektów realizowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach priorytetu 2- „wzmocnienie rozwoju zasobów ludzkich w regionach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006r. 

"Droga do matury - stypendia z Europejskiego Funduszu Społęcznego szansa dla uczniów gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych, pochodzacych z terenów wiejskich".

- obejmuje swoim zasięgiem 670 uczniów 
- w tym 369 kobiet 
- wartość projektu 708 618,00 PLN 
- czas realizacji od 30 czerwca 2006r. do 29 czerwca 2007r.


„ Gorzowski student z europejskimi możliwościami kształcenia”


- obejmuje swoim zasięgiem 140 studentów
- w tym 77 kobiet 
- wartość projektu 129 161,00 PLN
- od 30 czerwca 2006r. do 29 czerwca 2007r.


Głównym celem obu projektów jest podnoszenie dostępu do kształcenia na poziomie ponadgimnazjalnym i wyższym dla uczniów pochodzących z obszarów wiejskich i studentów pochodzących z obszarów zagrożonych marginalizacją.


O stypendium mogli ubiegać się ostateczni beneficjanci, którzy pochodzą z rodzin o dochodzie rodziny w przeliczeniu na osobę lub dochodzie osoby uczącej się oraz dochodzie studenta samodzielnego finansowo nie wyższym niż kwota uprawniająca do uzyskania świadczeń rodzinnych określona na podstawie art. 5 ust. 1-7, ust.8a-9 oraz ust. 11 ustawa 
z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. 2003r. Nr 208, poz. 2255 
z późn.zm.)
Celem obu projektów jest tworzenie warunków konkurencyjności regionu oraz przeciwdziałanie marginalizacji na terenie Miasta Gorzowa Wlkp. w taki sposób, aby sprzyjać długofalowemu rozwojowi gospodarki, spójności ekonomicznej, społecznej i terytorialnej. Nadrzędnym celem projektu wynikającym z Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego jest wyrównanie szans edukacyjnych dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, która ogranicza ich możliwości w podejmowaniu studiów oraz zamieszkujących obszary zmarginalizowane. Kolejny cel działania projektów zawiera się w poprawie dostępu do kształcenia wyższego dla młodzieży która pragnie kontynuować naukę na poziomie wyższym jednak bariera finansowa uniemożliwia podjęcie tego typu działa. Ponadto projekty zakładają zwiększanie z roku na rok liczby osób kształcących się oraz zmniejszenie udziału ludzi młodych w wieku do 25 roku życia w ogólnej liczbie zarejestrowanych bezrobotnych. Cele projektów wnioskodawca pragnie uzyskać przez włączenie do nich jak największej liczby zainteresowanych oraz wypłacanie im należnych kwot stypendialnych zgodnie z regulaminem w formie finansowej lub refundacji kosztów poniesionych tytułem np: zakupu książek, opłat za komunikację miejską.

 

 

Poprawiony: wtorek, 03 kwietnia 2012 12:55
 
AddThis Social Bookmark Button

Komunikaty

Komunikat Słowianki o zamknięciu basenów
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Porozmawiaj z notariuszem o…...
wtorek, 17 listopada 2015
Unieważnienie konkursu
piątek, 28 sierpnia 2015
Komisje Rady Miasta
czwartek, 16 lipca 2015
PWiK informuje
czwartek, 02 kwietnia 2015
Więcej komunikatów...

Zwyczajni nadzwyczajni

O wielkanocnych tradycjach z Marią Szupiluk

O nadchodzących świętach Wielkiej Nocy można pisać na wiele sposobów. Dla jednych jest to istotny czas pod względem religii,...

O feminizmie po cygańsku z Ewą Dębicką
Ewa Dębicka od ponad 30 lat związana jest z muzykiem, kompozytorem, pisarzem i poetą Edwardem Dębickim. Razem od niemal...
Więcej artykułów…

Czy wiesz...

gdzie jest Maria?

Maria od Pauckscha, zwana także bamberką, chwilowo zniknęła z oczu gorzowian. Nie jest to z resztą jej pierwsze...

gdzie gromadziła się landsberska masoneria?

Od 1810 roku siedziba Loży Wolnomularskiej Św. Jana pod Czarnym Orłem mieściła się przy ulicy Sikorskiego nr 21, w...

Więcej artykułów…

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl