Gorzów Przystań
Dziś jest: 22 Września 2020        Imieniny: Tomasz, Maurycy
template_cień


mt_ignore:
mt_ignore:
Śmiało ku przyszłości! Portfolio ucznia szkoły gimnazjalnej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 listopada 2011 15:48
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image /home/umgorzow/domains/umgorzow.provector.pl/public_html/archiwumages/kapital_ludzki_ue_fundusz_spoleczny(1).jpg
There was a problem loading image /home/umgorzow/domains/umgorzow.provector.pl/public_html/archiwumages/kapital_ludzki_ue_fundusz_spoleczny(1).jpg

kapital_ludzki_ue_fundusz_spoleczny(1).jpg

Tytuł projektu: Śmiało ku przyszłości! Portfolio ucznia szkoły gimnazjalnej
Numer projektu: WND-POKL.09.01.02-08-046/08
Priorytet: IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach
Działanie 9.1
: Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty
Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Okres realizacji: 01.09.2008 r. - 31.08.2010 r.
Wartość projektu: 385 264,00 zł

 


W sierpniu 2010 r. zakończono realizację projektu Śmiało ku przyszłości! Portfolio ucznia szkoły gimnazjalnej adresowanego do uczniów trzynastu gorzowskich gimnazjów.

Głównym celem projektu było przygotowanie gimnazjalistów do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i wyboru zawodu.
W okresie od listopada 2008 r. do maja 2010 r. przeprowadzono 3090 godzin zajęć warsztatowych. Zajęcia prowadzone były przez zespół ekspertów (doradcy zawodowi, pedagodzy, psycholodzy), który liczył 17 osób. W ich trakcie koncentrowano się na następujących zagadnieniach (stanowiących treść modułów warsztatowych): praca w życiu człowieka, poznaję siebie, w świecie zawodów, drogi i możliwości kształcenia – aktualny system edukacji w Polsce, współczesny rynek pracy, moje decyzje – określanie celów zawodowych i edukacyjnych. Dodatkowo każda klasa wzięła udział w wycieczce zawodoznawczej. Uczniowie pracowali na zajęciach z materiałami przygotowanymi przez zespół ekspertów, które zostały wydrukowane jako portfolio i przekazane uczestnikom.
Uczniowie i rodzice mogli korzystać również z porad specjalistów w ramach dyżurów prowadzonych w utworzonym na potrzeby realizacji projektu Centrum Poradnictwa Zawodowego przy Zespole Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych. CPZ został wyposażony w niezbędne materiały i pomoce dydaktyczne (programy multimedialne, testy, literatura).

Regularnie odbywały się spotkania z Radami Pedagogicznymi szkół gimnazjalnych i rodzicami uczniów. Uczestników zapoznawano z założeniami i rezultatami osiąganymi w projekcie.

W ramach działań odbywały się także konferencje dla przedstawicieli organu prowadzącego szkoły, nadzoru pedagogicznego i dyrektorów szkół.
Oferta skierowana do uczniów okazała się być interesującą z ich punktu widzenia, o czym świadczą wyniki ewaluacji. Ankietowani w większym stopniu poznali tematykę poradnictwa i doradztwa zawodowego. Wyniki potwierdzają pozytywne zmiany zachodzące w wiedzy, postawach uczniów przydatnych w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.
 

Poprawiony: wtorek, 03 kwietnia 2012 12:55
 
AddThis Social Bookmark Button

Komunikaty

Komunikat Słowianki o zamknięciu basenów
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Porozmawiaj z notariuszem o…...
wtorek, 17 listopada 2015
Unieważnienie konkursu
piątek, 28 sierpnia 2015
Komisje Rady Miasta
czwartek, 16 lipca 2015
PWiK informuje
czwartek, 02 kwietnia 2015
Więcej komunikatów...

Zwyczajni nadzwyczajni

O odkrywaniu gorzowskich bohaterów z Krystyna Sibińską

Przewodnicząca Rady Miasta Gorzowa, magister inżynier budownictwa. W 2003 roku wybrana Gorzowianinem Roku w kategorii...
O wystrzałowej pasji z Jackiem Rok

Strzelają, biegają w mundurach, naśladują żołnierzy i symulują wszelkie działania wojenne. Z  dowódcą Gorzowskiej Grupy...

Więcej artykułów…

Czy wiesz...

gdzie gromadziła się landsberska masoneria?

Od 1810 roku siedziba Loży Wolnomularskiej Św. Jana pod Czarnym Orłem mieściła się przy ulicy Sikorskiego nr 21, w...

kto odnalazł w Gorzowie Przystań?

Gdy 28 stycznia 2010 roku została zaprezentowana Długoterminowa Strategia Zarządzania Marką Gorzów. Przystań, nie...

Więcej artykułów…

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl