Gorzów Przystań
Dziś jest: 22 Września 2020        Imieniny: Tomasz, Maurycy
template_cień


mt_ignore:
mt_ignore:
Kreatywny uczeń PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 listopada 2011 13:45
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image /home/umgorzow/domains/umgorzow.provector.pl/public_html/archiwumages/2930.jpg
There was a problem loading image /home/umgorzow/domains/umgorzow.provector.pl/public_html/archiwumages/2930.jpg

2930.jpg

 

Projekt realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu panstwa.
projekt nr z/2.08/II/2.1/93/05

"Udzielanie wsparcia na rzecz rozwoju sfery zatrudnienia poprzez promowanie zachowań przyczyniających się do zwiększenia szans zatrudnienia (employability), warunków dla przedsiębiorczości wyrównywania szans oraz inwestowania w zasoby ludzkie".

Projekt realizowany w ramach działania 2.1 „Rozwój umiejętności powiązany z potrzebami regionalnego rynku pracy oraz możliwościami kształcenia ustawicznego w regionie”
"Kreatywny uczeń – rozwój umiejętności dzięki pomocy unijnej najlepszą drogą do sukcesu"

  • obejmuje swoim zasięgiem 168 uczniów
  • w tym 138 kobiet
  • wartość projektu 133 459,44 PLN
  • czas realizacji od 1 maja 2006r. do 31 sierpnia 2006r.

Celem działania jest stworzenie rynku usług edukacyjnych dynamicznie reagującego na potrzeby regionalnego rynku pracy, który ograniczy zjawisko długotrwałego bezrobocia, pozostawania bez pracy w wyniku redukcji zatrudnienia.

Projekt polega na zorganizowaniu praktycznej nauki zawodu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Gorzowa Wlkp., z wyłączeniem szkół dla osób dorosłych, realizowanej poza Ramowym Planem Nauczania w okresie wolnym od nauki na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Realizacja projektu polegała będzie na odbywającej się w przedsiębiorstwach praktycznej nauce zawodu, mającej na celu nabycie praktycznych umiejętności i poznanie specyfiki przyszłego zawodu, z wyłączeniem praktyk zawodowych realizowanych na podstawie umowy o pracę pomiędzy pracodawcą a młodocianym w celu przygotowania zawodowego.

Głównym celem jest zwiększenie zdolności w zakresie dostosowania umiejętności i kwalifikacji zawodowych do wymogów regionalnego rynku pracy, przez co nastąpi zwiększenie szans młodzieży na uzyskanie zatrudnienia. Dodatkowe wsparcie potrzebne jest szczególnie dla ludzi młodych, którum brakuje praktycznych umiejętności w poruszaniu się po rynku pracy, jak i praktyki zawodowej, której najczęściej oczekują potencjalni pracodawcy.

Z tego powodu projekt będzie realizowany w formie praktycznej nauki zawodu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z wyłączeniem szkół dla osób dorosłych realizowanej poza Ramowym Planem Nauczania w okresie wolnym od nauki na terenie RP. Majac na celu nabycie praktycznych umiejętności i poznanie specyfiki przyszłego zawodu nauka, odbywać będzie się w przedsiębiorstwach, z wyłączeniem praktyk zawodowych realizowanych na podstawie umowy o pracę pomiędzy pracodawcą a młodocianym w celu przygotowania zawodowego.

Wykonawcą projektu będą przedsiębiorcy wybrani w trybie ustawy zamówień publicznych w zakresie jej stosowania, tak aby profil i doświadczenie przedsiębiorcy odpowiadał zakresowi programu praktycznej nauki zawodu.

Poprawiony: wtorek, 03 kwietnia 2012 12:51
 
AddThis Social Bookmark Button

Komunikaty

Komunikat Słowianki o zamknięciu basenów
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Porozmawiaj z notariuszem o…...
wtorek, 17 listopada 2015
Unieważnienie konkursu
piątek, 28 sierpnia 2015
Komisje Rady Miasta
czwartek, 16 lipca 2015
PWiK informuje
czwartek, 02 kwietnia 2015
Więcej komunikatów...

Zwyczajni nadzwyczajni

O czystej robocie z Januszem Gładyszem

Produkuje i naprawia torby, walizki i różne wyroby skórzane. Od 1976 roku ma swój zakład przy ul. Jagiełły 5, do którego...

O wystrzałowej pasji z Jackiem Rok

Strzelają, biegają w mundurach, naśladują żołnierzy i symulują wszelkie działania wojenne. Z  dowódcą Gorzowskiej Grupy...

Więcej artykułów…

Czy wiesz...

gdzie gromadziła się landsberska masoneria?

Od 1810 roku siedziba Loży Wolnomularskiej Św. Jana pod Czarnym Orłem mieściła się przy ulicy Sikorskiego nr 21, w...

kim był patron najdłuższej ulicy w mieście?

28 maja 1945 roku Franciszek Walczak, świeżo upieczony milicjant mający strzec miasta przed szabrownikami, został...

Więcej artykułów…

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl