Konkurs studencki "Poligon" Drukuj
poniedziałek, 07 listopada 2011 11:48

POLIGON
Gorzów Wlkp. 07.11.2006r.

 

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA SĄDU KONKURSOWEGO
w konkursie „POLIGON” na koncepcję programowo – przestrzenną zagospodarowania terenów powojskowych w Gorzowie Wlkp. w korytarzu drogi S3

1.W dniu 7 listopada 2006 roku w siedzibie Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Sikorskiego 3-4 w Gorzowie Wlkp. odbyło się posiedzenie sądu konkursowego, mające na celu wyłonienie zwycięzców konkursu i przyznanie nagród dla autorów najlepszych prac.

 

2.Sąd obradował w składzie:
przewodniczący: Janusz Korzeń – Redaktor Naczelny miesięcznika „Urbanista”,
zastępca przewodniczącego: Ewa Piekarz – Zastępca Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.,
członek sądu: Dariusz Górny – Prezes Oddziału SARP w Gorzowie Wlkp.,
członek sądu: Waldemar Jesis – Doradca do spraw inwestycji,
członek sądu: Małgorzata Stróżewska – Naczelnik Wydziału Urbanistyki Miasta Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.,
sekretarz konkursu: Katarzyna Gucałło – Pracownik Wydziału Urbanistyki Miasta Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

3.Na konkurs wpłynęło 17 prac. Żadna z prac nie została zdyskwalifikowana przez komisję sędziowską.

 

4.Do wstępnej oceny prac sąd konkursowy przyjął następujące kryteria:
ocena stopnia oryginalności i realności zaproponowanej oferty programowej (każdy z sędziów przyznawał od 1 do 3 punktów),
ocena kompozycji urbanistycznej i jakości przedstawionej koncepcji zagospodarowania (1 do 6 punktów),
ocena oryginalności i jakości zaproponowanych szczegółowych rozwiązań architektonicznych (1 do 3 punktów).

5.W wyniku wstępnej selekcji do finału zostało zakwalifikowanych 8 prac. Były to prace, które uzyskały we wstępnej ocenie 30 lub więcej punktów.

 

6.Sąd konkursowy uznał, że I miejsce i nagrodę w wysokości 8000 zł należy przyznać pracy oznaczonej symbolem 211084, która we wstępnej ocenie uzyskała najwyższą ilość punktów i jednocześnie 19 punktów przewagi nad kolejną pracą. Autorami pracy są: Magdalena Stefanowicz i Maciej Szpilewicz z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.

7.Po wszechstronnej dyskusji do kolejnych nagród wskazano dwie prace. W wyniku głosowania większością głosów sąd konkursowy przyznał II miejsce i nagrodę w wysokości 4500 zł pracy oznaczonej symbolem 091012, której autorami są: Agata Doroba, Joanna Jaskułowska i Monika Bednarek z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej.

 

8.Sąd konkursowy przyznał III miejsce i nagrodę w wysokości 3000 zł pracy oznaczonej symbolem 115891, której autorami są: Michał Piech, Jan Gałecki i Urszula Polańska z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej.

9.Wśród pozostałych 5 prac zakwalifikowanych do finału, w drodze głosowania wyróżniono 3 prace i przyznano nagrody po 1500 zł dla:
pracy o symbolu 131313 wykonanej pod opieką mgr inż. Krzysztofa Kotwasa przez zespół w składzie: Katarzyna Kurzawa i Luiza Szcześniak z Katedry Projektowania Krajobrazu na Akademii Rolniczej w Szczecinie,
pracy o symbolu 536668, której autorami są: Piotr Grabowski, Bartosz Gurawski, Wacław Kłos, Marcin Łotysz, Maciej Sokolnicki, Antoni Szubski i Adam Turczyn z Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej,
pracy o symbolu 021211, której autorami są: Michał Łętocha, Maciej Miękina, Alina Skoczylas i Piotr Woliński z Politechniki Krakowskiej.

 

10.Uzasadnienie

Miejsce I dla pracy 211084 za:
wszechstronność opracowania,
oryginalność koncepcji przestrzennej,
za wysoki stopień atrakcyjności i realności zaproponowanej koncepcji programowo – przestrzennej,
umiejętność wpasowania w krajobraz.

 

Miejsce II dla pracy 091012 za:
interesującą interpretację powiązań z miastem i układ przestrzenny,
atrakcyjny program i rozwiązania szczegółowe,
realność propozycji programowej.

Miejsce III dla pracy 115891 za:
ścisłe nawiązanie do ustaleń planistycznych „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gorzowa Wlkp.”,
interesujące propozycje programowo – przestrzenne.

 

Wyróżnienia dla prac:
131313 za interesujące propozycje programowe nawiązujące do walorów przyrodniczych,
536668 za wrażliwość w zaproponowanych rozwiązaniach szczegółowych,
021211 za niekonwencjonalność.

11.Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 09.11.2006r. o godzinie 12.00 w sali 201 Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Sikorskiego 3-4 w Gorzowie Wlkp.

 

12.Sąd postanawia, że nagrodzone zespoły zostaną powiadomione o przyznanych wyróżnieniach telefonicznie w dniu dzisiejszym i za pomocą poczty elektronicznej w dniu jutrzejszym.


Janusz Korzeń
…………………………..
Ewa Piekarz
…………………………..
Dariusz Górny
…………………………..
Waldemar Jesis
…………………………..
Małgorzata Stróżewska
…………………………..
Katarzyna Gucałło
…………………………..

 

Protokół sporządziła: Katarzyna Gucałło
 

Wpisany przez Kulczynski   
 

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl