Gorzów Przystań
Dziś jest: 22 Września 2020        Imieniny: Tomasz, Maurycy
template_cień


mt_ignore:
mt_ignore:
Strona główna Strona główna Archiwum aktualności Sport i rekreacja Gorzowscy piłkarze pod skrzydłami Lecha Poznań
Gorzowscy piłkarze pod skrzydłami Lecha Poznań PDF Drukuj Email
wtorek, 01 grudnia 2015 15:22
baner Szkolimy Razem
baner Szkolimy Razem
Gorzowski Klub Piłkarski Progres podpisał umowę współpracy z Lech Poznań Football Academy.

Drużyna jest siłą. To jedna z zasad Lecha Poznań, którą można przywołać przy okazji nawiązania współpracy LPFA i Progresu Gorzów Wielkopolski. Lubuska szkółka piłkarska weszła właśnie w struktury Kolejorza i razem z mistrzami Polski będzie rozwijać młodych piłkarzy.

Od teraz w barwach Lecha Poznań trenuje 200 kolejnych młodych piłkarzy. – Nasze cele szkoleniowe w przypadku obu klubów są tożsame – mówi Dominik Czapczyk, dyrektor zarządzający LPFA. – Podstawowe zadanie to zapewnienie jak najlepszego rozwoju piłkarskiego dzieciom i młodzieży. Przy okazji dbamy o ich zdrowie, walczymy z takimi problemami jak otyłość, co jest nie bez znaczenia.

Lubuski oddział będzie nosił nazwę LPFA Progres Gorzów Wielkopolski. Szkółka funkcjonuje dopiero od 2013 roku, ale cieszy się ogromną popularnością na terenie swojego działania. Wkrótce wszyscy nowi podopieczni Lecha zostaną wyposażeni w sprzęt sportowy z kolejowym herbem.

– LPFA Progres daje też możliwość dalszego rozwoju największym talentom – wyjaśnia Czapczyk. – Niewykluczone przecież, że w przyszłości młodzi i najzdolniejsi piłkarze trafią do struktur wiodących Akademii Lecha Poznań i doczekamy się debiutu kolejnego gorzowianina w barwach I drużyny Kolejorza.

Mowa o Dawidzie Kownackim, drugim najmłodszym strzelcu bramki w Ekstraklasie w XXI wieku, a piątym w całej historii najwyższej klasy rozgrywkowej. „Kownaś” urodził się w Gorzowie i tu spędził pierwsze lata życia. Po przeprowadzce do Poznania niemal natychmiast rozpoczął szkolenie w Kolejorzu, w którym przeszedł przez wszystkie szczeble piłkarskiej edukacji.

– Dajemy szansę naszym adeptom na dobry start. Mamy nadzieję, że współpraca będzie układała się wzorowo – mówi Sławek Bednarczyk, prezes KP Progres.

KSS Lech Poznań
Biuro Prasowe
Poprawiony: wtorek, 01 grudnia 2015 15:25
 
AddThis Social Bookmark Button

Komunikaty

Komunikat Słowianki o zamknięciu basenów
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Porozmawiaj z notariuszem o…...
wtorek, 17 listopada 2015
Unieważnienie konkursu
piątek, 28 sierpnia 2015
Komisje Rady Miasta
czwartek, 16 lipca 2015
PWiK informuje
czwartek, 02 kwietnia 2015
Więcej komunikatów...

Zwyczajni nadzwyczajni

O sprzedawaniu pasji z Tomkiem Frankiem
Tomek Frank, rocznik 79. Już na samą myśl o koszykówce świecą mu się oczy i może opowiadać o niej godzinami. Wraz z grupą...
O czystej robocie z Januszem Gładyszem

Produkuje i naprawia torby, walizki i różne wyroby skórzane. Od 1976 roku ma swój zakład przy ul. Jagiełły 5, do którego...

Więcej artykułów…

Czy wiesz...

że Romane Dyvesa to nic innego jak Cygańskie Dni.
I w tym roku będą to dni wyjątkowe. Cygańskie świętowanie rozpocznie się już dziś (5.07) o godz. 18:00 mszą świętą w Katedrze,...
ile kosztował karnet na pierwszy festiwal Reggae nad Wartą, który odbył się w lipcu 1986 roku?
1200 zł – za taką kwotę uczestnicy festiwalu mogli do woli cieszyć się pulsującymi rytmami rodem z Jamajki przez dwa dni...
Więcej artykułów…

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl