Gorzów Przystań
Dziś jest: 23 Września 2020        Imieniny: Tekla, Bogusław
template_cień


mt_ignore:
mt_ignore:
Remont estakady coraz bliżej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 grudnia 2015 14:50
fot. Archiwum redakcji
fot. Archiwum redakcji
Dzięki głosom o konieczności remontu gorzowskiej estakady, podnoszonym również przez władze naszego miasta, rozpoczęta została procedura przetargowa mająca na celu wyłonienie wykonawcy zadania inwestycyjnego polegającego na modernizacji gorzowskiej estakady.


Przez lata ulegała ona degradacji. Prowadzone na niej do tej pory działania miały charakter doraźny, aby utrzymać ciągłość obsługi ruchu kolejowego. Zlikwidowano jeden tor, a pozostały przeniesiono do środka osi budowli oraz sukcesywnie zmniejszano prędkość poruszających się po niej pojazdów. Tym samym powstawało wąskie gardło na kolejowej arterii miasta.

Zawarcie umowy w grudniu 2013 roku na przygotowanie dokumentacji projektowej na potrzeby realizacji zadania „Modernizacja estakady kolejowej w Gorzowie WLKP.” pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., a firmą Transprojekt Gdański było pierwszym znaczącym krokiem do poprawy sytuacji. Wciąż nie były jednak znane dalsze losy inwestycji.

12 grudnia 2015 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. opublikowały ogłoszenie o zamówieniu na roboty budowlane zadania „Modernizacja estakady kolejowej w Gorzowie Wielkopolskim”. Czas trwania zamówienia zleceniodawca określił na 24 miesiące. Zadanie poza robotami stricte remontowymi na gorzowskiej estakadzie obejmuje również budowę peronu przy ul. Teatralnej wraz z zadaszeniem, niezbędną infrastrukturą i wyposażeniem. Dodatkowo przewidziane jest również wykonanie monitoringu peronów i tunelu Dworca Kolejowego w Gorzowie Wielkopolskim oraz rejestratora obrazu.

Po szczegóły zamówienia zapraszamy na stronę Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej: http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:436596-2015:TEXT:PL:HTML&tabId=1

Wydział Strategii Miasta

Poprawiony: wtorek, 15 grudnia 2015 08:13
 
AddThis Social Bookmark Button

Komunikaty

Komunikat Słowianki o zamknięciu basenów
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Porozmawiaj z notariuszem o…...
wtorek, 17 listopada 2015
Unieważnienie konkursu
piątek, 28 sierpnia 2015
Komisje Rady Miasta
czwartek, 16 lipca 2015
PWiK informuje
czwartek, 02 kwietnia 2015
Więcej komunikatów...

Zwyczajni nadzwyczajni

O sprzedawaniu pasji z Tomkiem Frankiem
Tomek Frank, rocznik 79. Już na samą myśl o koszykówce świecą mu się oczy i może opowiadać o niej godzinami. Wraz z grupą...
O sztuce patrzenia z Krzysztofem Grygielem
Dziś zdjęcia robimy wszyscy, w ilościach niemal hurtowych. Nie czując się ograniczeni długością kliszy, fotografujemy seriami...
Więcej artykułów…

Czy wiesz...

dokąd prowadzą Schody Donikąd?

Choć mówi się o nich Schody Donikąd, tak naprawdę prowadzą do Parku Siemiradzkiego, amfiteatru i do altan widokowych...

co robi Kucharz na wodzie?

Odpowiedź na to pytanie powinna być dla gorzowian prosta i oczywista... Bo Kucharz wiosłuje!
Kucharz czyli Tomasz Kucharski...

Więcej artykułów…

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl