Gorzów Przystań
Dziś jest: 23 Września 2020        Imieniny: Tekla, Bogusław
template_cień


mt_ignore:
mt_ignore:
Strona główna Strona główna Archiwum aktualności Miasto Gorzów w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”
Gorzów w programie „Moje miasto bez elektrośmieci” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 grudnia 2015 09:49
EE PLAKAT ODBIOR GORZOW
EE PLAKAT ODBIOR GORZOW
Gorzów dołącza do ogólnopolskiego programu mającego na celu zbieranie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego -  „Moje miasto bez elektrośmieci”.

Program, zainicjowany i prowadzony przez największą organizację odzysku ElektroEko, zapewnia gorzowianom dostęp do punktów zbierania elektrośmieci oraz umożliwia korzystanie z bezpłatnych odbiorów domowych dużych elektrośmieci.

Problem elektrośmieci dotyczy wszystkich polskich gmin. Tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wyrzucane są na dzikie wysypiska lubosiedlowe śmietniki. Ze względu na niebezpieczne pierwiastki zawarte w elektrośmieci, nie mogą być one wyrzucane w miejscach do tego nieprzeznaczonych lub chomikowane przez lata w garażu czy piwnicy.

ElektroEko, organizator programu „Moje miasto bez elektrośmieci” zainicjował go z myślą o problemach polskich gmin. W ramach akcji, na terenie Gorzowa Wielkopolskiego organizowane są zbiórki elektrośmieci, dzięki którym mieszkańcy mogą w odpowiedni sposób pozbyć się z domu zużytego telefony, komputera, suszarki do włosów oraz wielu innych urządzeń.

Patronat nad akcją objął Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego. Władze miasta wspierają misję programu i zachęcają mieszkańców do selektywnej zbiórki elektrośmieci i troski o środowisko naturalne. Również Związek Celowy Gmin MG-6 zaangażował się w inicjatywę, dzięki temu gminy wchodzące w jego skład mogą korzystać z punktu zbierania elektrośmieci znajdującego się w Gorzowie Wielkopolskim.

Gdzie w Gorzowie Wielkopolskim można oddać elektrośmieci?
ul. Walczaka 29 Pon-Pt 8.00-16.00

Mieszkańcy, którzy posiadają w domu zużyty, wielkogabarytowy sprzęt elektryczny i elektroniczny mogą pozbyć się go dzięki darmowej usłudze domowych odbiorów elektrośmieci. Niezależnie, czy ciężki sprzęt znajduje się na parterze, czy na czwartym piętrze bez windy, przedstawiciele ElektroEko zabiorą go ze wskazanego miejsca. W celu pozbycia się elektrośmieci z domu wystarczy zadzwonić pod numer 2222 33300, by umówić się w dogodnym dniu i terminie na darmowy odbiór niepotrzebnych urządzeń, lub skorzystać z formularza zamieszczonego na stronie http://elektrosmieci.pl/bezplatny-odbior-elektrosmieci-z-domu.

Infolinia, z którą należy kontaktować się w celu odebrania elektrośmieci dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00, natomiast w sobotę w godzinach 8.00-13.00.
Zachęcamy mieszkańców Gorzowa do pozbywania się elektrośmieci w odpowiedni sposób, za pośrednictwem punktów zbierania lub domowych odbiorów.

ElektroEko, bpr
 
AddThis Social Bookmark Button

Komunikaty

Komunikat Słowianki o zamknięciu basenów
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Porozmawiaj z notariuszem o…...
wtorek, 17 listopada 2015
Unieważnienie konkursu
piątek, 28 sierpnia 2015
Komisje Rady Miasta
czwartek, 16 lipca 2015
PWiK informuje
czwartek, 02 kwietnia 2015
Więcej komunikatów...

Zwyczajni nadzwyczajni

O odkrywaniu gorzowskich bohaterów z Krystyna Sibińską

Przewodnicząca Rady Miasta Gorzowa, magister inżynier budownictwa. W 2003 roku wybrana Gorzowianinem Roku w kategorii...
O duszy i organach z Lechem Skibińskim

Pracował w gorzowskiej Katedrze jako organista. W instrumencie szuka duszy i ukrytych tajemnic. W Gorzowie miał swój zakład,...

Więcej artykułów…

Czy wiesz...

gdzie spotykają się Starzy Towarzysze?

„Starzy towarzysze” czyli „Alte Kameraden” to tytuł granego przez orkiestry dęte na całym świecie marsza wojskowego,...

jak nauczyć psa mnożyć do 30?

Ci, którzy szukają odpowiedzi na to pytanie mogą poczuć się rozczarowani. Jedyną osobą, która wiedziała jak to zrobić był,...

Więcej artykułów…

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl