Gorzów Przystań
Dziś jest: 2 Marca 2021        Imieniny: Halszka, Helena, Radosław
template_cień


mt_ignore:
mt_ignore:
O wystrzałowej pasji z Jackiem Rok PDF Drukuj Email
wtorek, 22 listopada 2011 18:02
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image /home/umgorzow/domains/umgorzow.provector.pl/public_html/archiwumtories/PODSTRONY/zwyczajni-nadzwyczajni/jacek-rok.jpg
There was a problem loading image /home/umgorzow/domains/umgorzow.provector.pl/public_html/archiwumtories/PODSTRONY/zwyczajni-nadzwyczajni/jacek-rok.jpg

Bartosz Grzegolec
Bartosz Grzegolec

Strzelają, biegają w mundurach, naśladują żołnierzy i symulują wszelkie działania wojenne. Z  dowódcą Gorzowskiej Grupy Rekonstrukcyjno– Strzeleckiej Jackiem Rok, rozmawiała Aleksandra Górecka.

 

- Na czym polega Wasza pasja?
- Zajmujemy się rekonstrukcją polskich jednostek wojskowych typu GROM, Formoza, 1PSK, Jednostki specjalne ŻW. Chodzi o symulację wszelkich działań wojennych oraz szlifowanie zielonej i czarnej taktyki czyli walka w terenie i szturmowanie budynków. Praktycznie wykonujemy wszystkie zadania profesjonalnego wojska z wykorzystaniem replik broni.

- To właściwie jesteście żołnierzami?
- No nie, my tylko staramy się ich naśladować. To, co jest w nas lepsze od samych żołnierzy, to możliwość samodzielnego wyboru zadania, ustalenia, co robimy.

- Gdzie Was można spotkać?
- Jesteśmy otwarci na wszelkie spotkania, propozycje itp. Prezentujemy się na różnego rodzaju pokazach, festynach, akcjach charytatywnych. Istniejemy już trzy lata i przez ten czas zaprezentowaliśmy swoje umiejętności podczas kilkunastu imprez.

- Oprócz różnego rodzaju imprez, które wymieniłeś, można Was spotkać praktycznie w każdy weekend. Na czym polegają te spotkania.
- Tak, spotykamy się w ustalonym miejscu. Każdy z nas przyjeżdża już przygotowany do walki, czyli umundurowany i z całym usprzętowieniem. Jeździmy w różne miejsca. Głównie są to podgorzowskie lasy oraz pola a także opuszczone budynki czy tereny powojskowe gdzie ćwiczymy czarną taktykę . Dzielimy się na dwie grupy, każda z nich ma określone konkretne zadanie. Nasza gra przypomina podchody, zdarza się czasami, że szukamy się i nawet po 5 godzinach nie znajdujemy. Oczywiście żartuję.

- Co to za zadania, które musicie wykonać?
- Musimy przykładowo uwolnić zakładnika, czasami trzeba go wyeliminować. Tworzymy różnego rodzaju zasadzki, zjeżdżamy na linach, ale głównie chodzi o zabawę. Przede wszystkim zwracamy uwagę na bezpieczeństwo, dlatego każdy, kto chciałby do nas dołączyć, może być spokojny - nic mu się nie stanie.

- Spotykacie się w każdy weekend ?
- Jeżeli czas nam tylko pozwala, to staramy się spotykać w każdy weekend. Do akcji wystarczą nam trzy osoby. Przeprowadzaliśmy zarówno mniejsze akcje, takie do 10, 15 osób i zdarzyły nam się większe przedsięwzięcia np.: w lutym tego roku do Gorzowa zaprosiliśmy 70 osób.

- Kto może się do Was zapisać?
- Przyjmujemy osoby od 16 lat w górę. Nie mamy górnej granicy wieku. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżyć interesującą przygodę i nie boją się wyzwań militarnych. Zapraszamy na naszą stronę internetową http://www.ggrs.pl, tam znajdziecie kontakt do nas.

- Co osoba chętna do zapisania się do Was potrzebuje na starcie?
- Podstawowa rzecz to mundur, ponieważ rekonstruujemy jednostki specjalne WP to u nas obowiązuje mundur wz. 93. Druga rzecz to oczywiście buty, najlepiej specjalistyczne wojskowe, w naszej grupie przeważają tzw. „desanty”. Ważnym elementem jest tzw. wyposażenie taktyczne na które składają się kamizelka taktyczna, hełm, nakolanniki, rękawice. Obowiązkowym wyposażeniem, bez którego nikt nie zostanie dopuszczony do zabawy, są okulary ochronne. I oczywiście rzecz najważniejsza replika broni.  GGRS wyposażone jest w większości w karabin automatyczny wz.96 Beryl. Na naszej stronie pokazane jest całkowite umundurowanie, w jakim my występujemy.

- Dziękuję za rozmowę.

Wpisany przez Administrator   
Poprawiony: czwartek, 05 kwietnia 2012 11:40
 
AddThis Social Bookmark Button

Komunikaty

Komunikat Słowianki o zamknięciu basenów
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Porozmawiaj z notariuszem o…...
wtorek, 17 listopada 2015
Unieważnienie konkursu
piątek, 28 sierpnia 2015
Komisje Rady Miasta
czwartek, 16 lipca 2015
PWiK informuje
czwartek, 02 kwietnia 2015
Więcej komunikatów...

Zwyczajni nadzwyczajni

O sztuce szycia z Mają Powalską
Przygodę z szyciem zaczęła po studiach, swoje produkty sprzedawała w internecie. Teraz w Gorzowie otworzyła pracownię, w...
O odkrywaniu gorzowskich bohaterów z Krystyna Sibińską

Przewodnicząca Rady Miasta Gorzowa, magister inżynier budownictwa. W 2003 roku wybrana Gorzowianinem Roku w kategorii...
Więcej artykułów…

Czy wiesz...

jak nauczyć psa mnożyć do 30?

Ci, którzy szukają odpowiedzi na to pytanie mogą poczuć się rozczarowani. Jedyną osobą, która wiedziała jak to zrobić był,...

gdzie spotykają się Starzy Towarzysze?

„Starzy towarzysze” czyli „Alte Kameraden” to tytuł granego przez orkiestry dęte na całym świecie marsza wojskowego,...

Więcej artykułów…

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl