Gorzów Przystań
Dziś jest: 25 Września 2020        Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
template_cień


mt_ignore:
mt_ignore:
KAWKA informuje i edukuje PDF Drukuj Email
czwartek, 22 stycznia 2015 13:33
fot. Łukasz Kulczyński
fot. Łukasz Kulczyński
22 stycznia ruszyła kampania edukacyjno-informacyjna w ramach programu KAWKA. Przedsięwzięcie redukcji emisji zanieczyszczeń realizowane jest w naszym mieście od stycznia 2014 r.

Przypomnijmy, dzięki realizacji projektu znacznie poprawi się jakość powietrza w obrębie ulic Łokietka - Chrobrego - Drzymały - Wyszyńskiego - Roosevelta - Kosynierów Gdyńskich. Do zdemontowania przeznaczonych jest około 3 tys. pieców węglowych. Dzięki temu mieszkania zyskają przyłącza c.o. oraz ciepłej wody.

Zainaugurowana kampania skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, ale także do dorosłych mieszkańców miasta. – Chcemy rozpropagować akcję i przyzwyczaić mieszkańców do myślenia środowiskowego. Jest to temat ważny, potrzebny i przede wszystkim konieczny do realizacji – przekonywał wiceprezydent Jacek Szymankiewicz.

W sumie nauczyciele i uczniowie gorzowskich placówek oświatowych (szkół podstawowych i gimnazjalnych) będą mogli uczestniczyć w trzech konkursach. Pierwszy z nich skierowany jest do nauczycieli i dotyczy opracowania konspektu lekcji na temat niskiej emisji. W drugim będą mogli się wykazać uczniowie podstawówek i gimnazjów, którzy zaangażują się w opracowanie hasła promującego ograniczenie niskiej emisji. O zdobycie atrakcyjnych nagród rzeczowych także będą mogli się starać uczniowie tej samej grupy wiekowej, którzy mają zdolności plastyczne.

- Prace konkursowe można składać do 17 kwietnia 2015 r. Laureatów poznamy 4 maja, a podsumowanie konkursów zaplanowane jest na 14 maja br.– zapowiedziała Dorota Szukalska-Koźlakowska, dyrektor Wydziału i Ochrony Środowiska i Rolnictwa. 

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursów wraz z regulaminami dostępne są pod adresem: LINK. Kampania potrwa do 2017 roku.

  Ewa Sadowska-Cieślak
Wpisany przez Ewa Sadowska   
Poprawiony: wtorek, 14 kwietnia 2015 10:20
 
AddThis Social Bookmark Button

Komunikaty

Komunikat Słowianki o zamknięciu basenów
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Porozmawiaj z notariuszem o…...
wtorek, 17 listopada 2015
Unieważnienie konkursu
piątek, 28 sierpnia 2015
Komisje Rady Miasta
czwartek, 16 lipca 2015
PWiK informuje
czwartek, 02 kwietnia 2015
Więcej komunikatów...

Zwyczajni nadzwyczajni

O czystej robocie z Januszem Gładyszem

Produkuje i naprawia torby, walizki i różne wyroby skórzane. Od 1976 roku ma swój zakład przy ul. Jagiełły 5, do którego...

O odkrywaniu gorzowskich bohaterów z Krystyna Sibińską

Przewodnicząca Rady Miasta Gorzowa, magister inżynier budownictwa. W 2003 roku wybrana Gorzowianinem Roku w kategorii...
Więcej artykułów…

Czy wiesz...

gdzie spotykają się Starzy Towarzysze?

„Starzy towarzysze” czyli „Alte Kameraden” to tytuł granego przez orkiestry dęte na całym świecie marsza wojskowego,...

jak nauczyć psa mnożyć do 30?

Ci, którzy szukają odpowiedzi na to pytanie mogą poczuć się rozczarowani. Jedyną osobą, która wiedziała jak to zrobić był,...

Więcej artykułów…

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl