Gorzów Przystań
Dziś jest: 24 Września 2020        Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
template_cień


mt_ignore:
mt_ignore:
Strona główna Przystań dla Biznesu Informacje o mieście Inwestorzy
Inwestorzy PDF Drukuj Email
wtorek, 08 listopada 2011 14:00

Najwięksi pracodawcy w Gorzowie działający w sektorze prywatnym.

TPV Displays Polska Sp. z o.o., TPV Displays Polska Sp. z o. o. istnieje od 2007 roku i produkuje telewizory na terenie Kostrzyńskiej-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Firma produkuje pełną gamę telewizorów, włącznie z najnowocześniejszymi modelami. Wydajność produkcji sięga 10 mln telewizorów rocznie. W praktyce oznacza to, że co sekundę 1 telewizor opuszcza linie produkcyjną.
Poza liniami montażowymi w skład TPVD wchodzi również wydział produkcji płyt PCBA – najważniejszej części każdego telewizora. Produkowane tu płyty główne są w 100% wykorzystywane do montażu gotowych telewizorów. 
Od lutego 2014 rozpoczęli rekrutację do Centrum Usług Wspólnych, które obecnie działa w pełnym wymiarze i prowadzi globalną obsługę naszych klientów w obszarze finansów, dystrybucji, magazynowania i transportu.

SE Bordnetze Polska Sp. z o.o., firma zajmująca się produkcją wiązek instalacji elektrycznych dla przemysłu motoryzacyjnego. W procesie produkcji stosuje najnowsze technologie, nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. Należy do japońskiego koncernu Sumitomo, którego fabryki zlokalizowane są w ponad 35 krajach świata. Przywiązuje się tu wielką wagę do badań i rozwoju w celu podnoszenia jakości produkowanych elementów.

Victory precision Technology Polska Sp. z o.o.
Firma Victory precision Technology Polska Sp. z o.o. została założona w Gorzowie Wielkopolskim  w 2012 roku i jest firmą międzynarodową dostarczającą produkty do 5 krajów świata.
Siedziba firmy znajduje się na  terenie  Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedsiębiorstwo jest jednym z najbardziej konkurencyjnych i liczących się dostawców doskonałej jakości produktów, specjalizującym się w wyrobie elementów z tworzyw sztucznych. Powierzchnia przestrzeni produkcyjnej wynosi 9700m2. Potencjał produkcyjny oferuje doskonały i pewny produkt dla dostawców wielu wiodących marek. Produkcja wyrobów oparta wyłącznie o nowoczesne, proekologiczne  technologie.  Do produkcji używane są wyłącznie wysokiej klasy tworzywa sztuczne najnowszej generacji, charakteryzujące się wysoką transparentnością, elastycznością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Celem firmy jest dostarczanie najwyższej jakości produktów z tworzyw sztucznych przy zachowaniu wysokich standardów we wszystkich fazach produkcji. 

FAURECIA Gorzów Sp. z o.o. z udziałem kapitału hiszpańsko-francuskiego. Firma o światowej renomie, zajmująca się produkcją elementów wnętrz do samochodów najbardziej znanych marek.

IMC Poland 
to dynamiczna firma zajmująca się produkcją konstrukcji stalowych głównie dla przemysłu dźwigowego i kolejowego.
Specjalizuje się w cięciu stali, wstępnej obróbce mechanicznej, montażu i spawaniu nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcji stalowych i ich końcowej obróbce mechanicznej. Zatrudnia obecnie 240 osób. Posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 3834, DIN 18800, ISO 15085, w najwyższych klasach. Komponenty produkowane w IMC w Gorzowie trafiają do dźwigów od 40 do 700 ton i do pojazdów szynowych. Wyroby te trafiają na cały świat, ale oczywiście niemała część z nich trafia do pojazdów eksploatowanych w Polsce. Firma wciąż posiada dalsze plany rozwojowe. Trwa właśnie rozbudowa zakładu z częścią biurowo-socjalną, która pozwoli na zwiększenie produkcji konstrukcji stalowych z miesięcznych 200 ton do ponad 350 ton. Za wyniki IMC Poland nagradzana licznymi nagrodami tj. Gazele Biznesu w latach 2010 i 2013, Skrzydła Biznesu i inne.
Władze firmy założyły również własną szkołę spawaczy „CTS” pod nadzorem Instytutu Spawalnictwa, która stanie się zapleczem, jeśli chodzi o kolejne nabory. Rozwój firmy wspomagają programy unijne. Do dziś realizowane są tutaj projekty na łączną kwotę ponad 4,5 mln PLN.
To właśnie nowoczesność ma być przyszłością zakładu. Prowadzone wraz z uczelniami badania naukowe mają na celu wdrożenie nowych technologii spawalniczych i stworzenie w Gorzowie zakładu spawalniczego znanego nie tylko w Europie ale i na całym Świecie. Więcej informacji na stronie www.imcpoland.pl

BAMA POLSKA Sp. z o.o.
z udziałem kapitału amerykańskiego o światowej renomie zajmująca się produkcją, składowaniem, konfekcjonowaniem, przepakowywaniem dodatków, przyborów, akcesoriów, elementów obuwniczych, środków do pielęgnacji obuwia oraz tworzyw niezbędnych do ich produkcji. Eksportuje głównie na rynki Europy Zachodniej.

PHU Woźna, firma działająca w branży ochrona mienia, jeden z większych pracodawców w mieście.

Zakłady Włókien Chemicznych STILON S.A., wchodzące w skład grupy przemysłowej Rhodia S.A. specjalizującej się w produkcji wyrobów z poliamidów: włókien tekstylnych, włókien technicznych, granulatów konstrukcyjnych. Zakłady posiadają certyfikat ISO 9001. Produkcja sprzedawana jest do krajów Europy Zachodniej i Wschodniej.

Zakłady Farmaceutyczne VETOQUINOL "BIOWET" Sp. z o.o. produkuje i sprzedaje ok. 200 rodzajów leków oraz dodatków żywieniowy dla zwierząt. Znaczna część produkcji jest eksportowana na rynki europejskie, afrykańskie i do Meksyku.

Caelum Development to irlandzka grupa kapitałowa działająca na rynku nieruchomości, zajmująca się budową i wynajmem obiektów, obecna w Europie Środkowo-Wschodniej, zrealizowała ok. 20 nieruchomości komercyjnych o łącznej powierzchni najmu powyżej 150 tys.m2. W Gorzowie jest właścicielem centrum handlowego „Askana” i centrum handlowego „Nova Park” w dzielnicy Zawarcie.

Galeria Askana to najpopularniejsze centrum handlowo-rozrywkowe z największą liczbą sklepów w regionie, otwarte 29 września 2007 r.  Architektura obiektu łączy w sobie tradycję (materiały wykończeniowe budynków), elementy zabytkowe oraz nowoczesność rozwiązań komercyjnych (przeszklony dach, windy panoramiczne, nowoczesny multiplex). Dzięki połączeniu szerokiej oferty handlowo-usługowej z rozrywką Askana jest doskonałym miejscem rodzinnych zakupów i wypoczynku w kinie, kawiarni czy restauracji. Położona w sercu miasta Galeria Askana pełni funkcje wykraczające poza tradycyjne miejsca handlu i rozrywki i stanowi swoiste miejsce spotkań dla mieszkańców Gorzowa i okolic. Galeria Askana została najlepszym Centrum Handlowym Europy Środkowo-Wschodniej 2008 roku.

Rhodia S.A., międzynarodowe przedsiębiorstwo przemysłowe, członek Grupy Solvay. Światowy lider w dziedzinie rozwoju i produkcji specjalistycznych chemikaliów.

HOLDING - ZREMB Gorzów S.A. firma zajmuje się produkcją suwnic, wyciągarek ramowych, chwytaków, zawiesi linowych, zawiesi łańcuchowych, zawiesi belkowych, konstrukcji stalowych dla budownictwa, konstrukcji stalowych mostów, konstrukcji stalowych statków, konstrukcji stalowych specjalnych, urządzeń do wyposażenia ferm hodowlanych oraz generalnym wykonawstwem obiektów rolniczych i przemysłowych. Posiada bardzo dobrze wykwalifikowana załogę i własną bazę konstrukcyjno - budowlaną. Posiada odbiorców krajowych i zagranicznych (gł. z Europy Zachodniej).

Inter Sicherheits Service Sp. z o.o. jest czołowym producentem asortymentu zabezpieczeń w Polsce i równocześnie jednym z największych tego typu przedsiębiorstw w Europie. Firma produkuje kasy pancerne, szafy depozytowe, skarbce, szafy na broń i dokumenty. Jako jedyni w Polsce produkujemy sejfy ognioodporne. Wyroby sprzedawane są głównie do krajów Europy Zachodniej i Wschodniej. ISS  posiada certyfikat  ISO , ISO 9001:2008, ISO 14001:2004

Zakład Mechaniczny MESTIL Sp. z o.o. produkuje części do maszyn i urządzeń, elementy z tworzyw sztucznych metodą wtryskową, konstrukcje stalowe, wały rozprężne dla przemysłu papierniczego i poligraficznego oraz zajmuje się przenoszeniem fabryk. Wyroby i usługi tej firmy sprzedawane są na rynku polskim i Europy Zachodniej.

Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe INTERBUD-WEST Sp. z o.o., specjalizujące się w budownictwie obiektów użyteczności publicznej oraz obiektów inżynieryjnych (np. Collegium Polonikum w Słubicach). Z powodzeniem realizuje od wielu lat szereg obiektów na terenie Niemiec. Posiada Certyfikat Systemu Jakości ISO 9002.

Spółdzielnia Pracy Przemysłu Skórzanego ŚWIT produkuje obuwie filcowe, skórzane, cholewki skórzane, nakrycia głowy - głównie na eksport do Niemiec i Włoch.

Fabryka Maszyn do Drewna GOMAD produkuje nowoczesne maszyny do obróbki drewna na najwyższym europejskim poziomie, projektowane we własnych biurach konstrukcyjnych. Różnego rodzaju frezarki, wielowrzecionowe wiertarki oraz czopiarki eksportowane są na rynki europejskie.

Yetico S.A., producent płyt styropianowych, pozycjonuje się w ścisłej czołówce w swojej branży, jest dwukrotnym Laureatem Złotego Lauru Klienta za I miejsce w kategorii „Producent Styropianu” (lata: 2008 i 2010). Posiada Zintegrowany System Zarządzania Jakością oparty na normach ISO.

Fabryka Włókien Filtry Haft Sp. z o.o.  jest znanym na rynku polskim jak i europejskim producentem włóknin filtracyjnych, meblowych i odzieżowych, spełnia warunki najwyższej jakości produktów, prowadząc działalność w oparciu o technologię termobonding. Produkty posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100, co oznacza że są wolne od substancji szkodliwych mających negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

Ahrens Textil, firma zajmująca się praniem i czyszczeniem odzieży.

Lindo-Gobex Sp. z o.o. - producent katalizatorów spalin, przedsiębiorstwo posiada Certyfikat Zapewnienia Jakości zgodny z ISO 9001

IMPULS Sp. z o.o. oferuje szeroki zakres usług ochrony osób i mienia, zabezpieczenia technicznego oraz monitoringu. Zapewnia również utrzymanie czystości, estetyki  i higieny wnętrz biurowych, hotelowych, magazynowych, gospodarczych i innych. W swoim pakiecie posiada również usługę  profesjonalnego  niszczenia dokumentów, produkcję wiązek elektrycznych, sprzedaż drewna kominkowego oraz wynajem powierzchni.  

Wpisany przez Kulczynski   
Poprawiony: środa, 03 grudnia 2014 07:49
 
AddThis Social Bookmark Button

Komunikaty

Komunikat Słowianki o zamknięciu basenów
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Porozmawiaj z notariuszem o…...
wtorek, 17 listopada 2015
Unieważnienie konkursu
piątek, 28 sierpnia 2015
Komisje Rady Miasta
czwartek, 16 lipca 2015
PWiK informuje
czwartek, 02 kwietnia 2015
Więcej komunikatów...

Zwyczajni nadzwyczajni

O wystrzałowej pasji z Jackiem Rok

Strzelają, biegają w mundurach, naśladują żołnierzy i symulują wszelkie działania wojenne. Z  dowódcą Gorzowskiej Grupy...

O nietypowych zawodach z Tomaszem Malewiczem

Był jednym z 20 najszybszych kurierów rowerowych na świecie. Brał udział w rożnego rodzaju wyścigach. Zorganizował dziewięć...

Więcej artykułów…

Czy wiesz...

że Romane Dyvesa to nic innego jak Cygańskie Dni.
I w tym roku będą to dni wyjątkowe. Cygańskie świętowanie rozpocznie się już dziś (5.07) o godz. 18:00 mszą świętą w Katedrze,...
kim był patron najdłuższej ulicy w mieście?

28 maja 1945 roku Franciszek Walczak, świeżo upieczony milicjant mający strzec miasta przed szabrownikami, został...

Więcej artykułów…

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl