Gorzów Przystań
Dziś jest: 6 Sierpnia 2020        Imieniny: Sława, Jakub, Stefan
template_cień


mt_ignore:
mt_ignore:
Strona główna Przystań dla Biznesu
Przystań dla Biznesu PDF Drukuj Email
czwartek, 20 listopada 2014 00:00
Gorzów Przystań
Gorzów Przystań
Gorzów jest dumnym spadkobiercą niemieckiego Landsberga, z którego czerpie to, co najlepsze, a więc umiłowanie precyzji, porządku, skłonność do planowania i realizacji uprzednio wyznaczonych celów.

Miasto zlokalizowane jest na przecięciu głównych szlaków komunikacyjnych: drogi ekspresowej S3 i autostrady A2. Fakt ten w połączeniu z bliskim sąsiedztwem zachodniej granicy kraju stanowi o przewadze konkurencyjnej Gorzowa na mapie inwestycyjnej kraju, czyniąc Miasto ekonomicznym centrum regionu. Świadczy o tym działalność na jego terenie ponad 18 tysięcy podmiotów gospodarczych, z czego niemalże 500 z kapitałem zagranicznym.

Działalność wiodących przedsiębiorstw skupia się wokół branży motoryzacyjnej, elektronicznej, metalowej, chemicznej oraz konstrukcyjnej.

Dla ekonomicznego rozwoju Miasta ogromne znaczenie ma funkcjonująca podstrefa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak magnes przyciąga ona inwestorów, którym oferuje szereg dogodnych wariantów ulg. Specjalna Strefa zaktywizowała gospodarczo okoliczne tereny i podniosła ich atrakcyjność w oczach inwestorów. Dotychczas w podstrefie zlokalizowało się 18 firm, inwestując na obszarze 120 ha o wartości inwestycji blisko 900 mln zł. W przedsiębiorstwach tych zatrudnienie znalazło niemalże 4000 osób.

W celu umożliwienia ciągłego rozwoju przedsiębiorstw oraz ich dostępu do nowych, innowacyjnych technologii na terenie Miasta powstał Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy. Jego działalność opiera się na ścisłej współpracy uczelni wyższych, jednostek i instytutów badawczych oraz laboratoriów. Jednym z elementów GOT będzie Centrum Edukacji Zawodowej, tj. zespół szkół technicznych, które odpowiadałoby wysoką jakością i kierunkami kształcenia na zapotrzebowanie zgłaszane przez lokalny oraz regionalny sektor przemysłu i przedsiębiorczości.

Gorzów staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem  dla krajowych i zagranicznych inwestorów, co potwierdzają obiektywne rankingi i opinie zewnętrznych ekspertów
o uznanej renomie. W ocenie Magazynu Forbes Gorzów zajął w 2014 roku 5 miejsce w Rankingu Miast Atrakcyjnych dla Biznesu, w kategorii miast do 150 tysięcy mieszkańców. Związek Miast Polskich wraz ze Związkiem Powiatów Polskich przyznał Miastu Gorzów tytuł finalisty w konkursie Samorządowy Lider Zarządzania 2014.

Dla ułatwienia procesu wyboru właściwej lokalizacji działalności oraz uruchamiania przedsięwzięć biznesowych w Gorzowie powołano Biuro Obsługi Inwestora, służące pomocą na wszystkich etapach procesu inwestycyjnego.


Zapraszamy do kontaktu i współpracy!


Wpisany przez Kulczynski   
Poprawiony: środa, 26 listopada 2014 10:53
 
AddThis Social Bookmark Button

Komunikaty

Komunikat Słowianki o zamknięciu basenów
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Porozmawiaj z notariuszem o…...
wtorek, 17 listopada 2015
Unieważnienie konkursu
piątek, 28 sierpnia 2015
Komisje Rady Miasta
czwartek, 16 lipca 2015
PWiK informuje
czwartek, 02 kwietnia 2015
Więcej komunikatów...

Zwyczajni nadzwyczajni

O wielkanocnych tradycjach z Marią Szupiluk

O nadchodzących świętach Wielkiej Nocy można pisać na wiele sposobów. Dla jednych jest to istotny czas pod względem religii,...

O sprzedawaniu pasji z Tomkiem Frankiem
Tomek Frank, rocznik 79. Już na samą myśl o koszykówce świecą mu się oczy i może opowiadać o niej godzinami. Wraz z grupą...
Więcej artykułów…

Czy wiesz...

gdzie gromadziła się landsberska masoneria?

Od 1810 roku siedziba Loży Wolnomularskiej Św. Jana pod Czarnym Orłem mieściła się przy ulicy Sikorskiego nr 21, w...

dokąd prowadzą Schody Donikąd?

Choć mówi się o nich Schody Donikąd, tak naprawdę prowadzą do Parku Siemiradzkiego, amfiteatru i do altan widokowych...

Więcej artykułów…

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl