Gorzów Przystań
Dziś jest: 3 Grudnia 2020        Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
template_cień


mt_ignore:
mt_ignore:
Strona główna Przystań dla Biznesu
Przystań dla Biznesu PDF Drukuj Email
czwartek, 20 listopada 2014 00:00
Gorzów Przystań
Gorzów Przystań
Gorzów jest dumnym spadkobiercą niemieckiego Landsberga, z którego czerpie to, co najlepsze, a więc umiłowanie precyzji, porządku, skłonność do planowania i realizacji uprzednio wyznaczonych celów.

Miasto zlokalizowane jest na przecięciu głównych szlaków komunikacyjnych: drogi ekspresowej S3 i autostrady A2. Fakt ten w połączeniu z bliskim sąsiedztwem zachodniej granicy kraju stanowi o przewadze konkurencyjnej Gorzowa na mapie inwestycyjnej kraju, czyniąc Miasto ekonomicznym centrum regionu. Świadczy o tym działalność na jego terenie ponad 18 tysięcy podmiotów gospodarczych, z czego niemalże 500 z kapitałem zagranicznym.

Działalność wiodących przedsiębiorstw skupia się wokół branży motoryzacyjnej, elektronicznej, metalowej, chemicznej oraz konstrukcyjnej.

Dla ekonomicznego rozwoju Miasta ogromne znaczenie ma funkcjonująca podstrefa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak magnes przyciąga ona inwestorów, którym oferuje szereg dogodnych wariantów ulg. Specjalna Strefa zaktywizowała gospodarczo okoliczne tereny i podniosła ich atrakcyjność w oczach inwestorów. Dotychczas w podstrefie zlokalizowało się 18 firm, inwestując na obszarze 120 ha o wartości inwestycji blisko 900 mln zł. W przedsiębiorstwach tych zatrudnienie znalazło niemalże 4000 osób.

W celu umożliwienia ciągłego rozwoju przedsiębiorstw oraz ich dostępu do nowych, innowacyjnych technologii na terenie Miasta powstał Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy. Jego działalność opiera się na ścisłej współpracy uczelni wyższych, jednostek i instytutów badawczych oraz laboratoriów. Jednym z elementów GOT będzie Centrum Edukacji Zawodowej, tj. zespół szkół technicznych, które odpowiadałoby wysoką jakością i kierunkami kształcenia na zapotrzebowanie zgłaszane przez lokalny oraz regionalny sektor przemysłu i przedsiębiorczości.

Gorzów staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem  dla krajowych i zagranicznych inwestorów, co potwierdzają obiektywne rankingi i opinie zewnętrznych ekspertów
o uznanej renomie. W ocenie Magazynu Forbes Gorzów zajął w 2014 roku 5 miejsce w Rankingu Miast Atrakcyjnych dla Biznesu, w kategorii miast do 150 tysięcy mieszkańców. Związek Miast Polskich wraz ze Związkiem Powiatów Polskich przyznał Miastu Gorzów tytuł finalisty w konkursie Samorządowy Lider Zarządzania 2014.

Dla ułatwienia procesu wyboru właściwej lokalizacji działalności oraz uruchamiania przedsięwzięć biznesowych w Gorzowie powołano Biuro Obsługi Inwestora, służące pomocą na wszystkich etapach procesu inwestycyjnego.


Zapraszamy do kontaktu i współpracy!


Wpisany przez Kulczynski   
Poprawiony: środa, 26 listopada 2014 10:53
 
AddThis Social Bookmark Button

Komunikaty

Komunikat Słowianki o zamknięciu basenów
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Porozmawiaj z notariuszem o…...
wtorek, 17 listopada 2015
Unieważnienie konkursu
piątek, 28 sierpnia 2015
Komisje Rady Miasta
czwartek, 16 lipca 2015
PWiK informuje
czwartek, 02 kwietnia 2015
Więcej komunikatów...

Zwyczajni nadzwyczajni

O wielkanocnych tradycjach z Marią Szupiluk

O nadchodzących świętach Wielkiej Nocy można pisać na wiele sposobów. Dla jednych jest to istotny czas pod względem religii,...

O wystrzałowej pasji z Jackiem Rok

Strzelają, biegają w mundurach, naśladują żołnierzy i symulują wszelkie działania wojenne. Z  dowódcą Gorzowskiej Grupy...

Więcej artykułów…

Czy wiesz...

co łączy 'Kunę' z 'Titanikiem' ?

Czy największy w chwili wodowania pasażerski statek parowy może mieć coś wspólnego z najstarszym pływającym lodołamaczem?...

gdzie spotykają się Starzy Towarzysze?

„Starzy towarzysze” czyli „Alte Kameraden” to tytuł granego przez orkiestry dęte na całym świecie marsza wojskowego,...

Więcej artykułów…

Uwaga, www.gorzow.pl/przystan korzysta z plików cookie, aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać sposoby zarządzania nimi wejdź na stronę Opcje prywatności.

Akceptuję wszystkie pliki cookie z www.gorzow.pl