Informacje

Strategia Gorzów 2030

  • 15-10-2020

Stwórzmy razem Miasto dla Pokoleń!

Szanowni Państwo,
w związku ze zmianami, jakie zaszły w ostatnich latach w sferze społeczno-gospodarczej Miasta, zmieniającymi się potrzebami gorzowian oraz uwarunkowaniami ekonomicznymi, przystąpiliśmy do opracowania Strategii Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030.
 
Strategia umożliwi wyznaczenie długofalowej wizji rozwoju Miasta oraz pozwoli we właściwy sposób i w odpowiedniej kolejności, rozwiązywać problemy, a także przewidywać niektóre z nich, zanim się pojawią.
 
Chcemy, aby Gorzów był miastem, w którym każdy znajdzie przestrzeń dla siebie oraz równowagę pomiędzy pracą, życiem rodzinnym i rozwojem osobistym. Chcemy poprawić jakość życia mieszkańców Gorzowa, zarówno młodych jak i seniorów.
 
Strategia Rozwoju Miasta to również dokument, który będzie podstawą do wydatkowania funduszy europejskich w nowej perspektywie 2021-2027.
 
Za nami pierwszy etap prac nad strategią – diagnoza strategiczna miasta w trzech obszarach: gospodarczym, środowiskowym i społecznym oraz analiza słabych i mocnych stron oraz szans i zagrożeń.
 
W tworzeniu Strategii rozwoju miasta bardzo ważny jest udział mieszkańców, dlatego po przeprowadzeniu cyklu warsztatów z przedstawicielami różnych środowisk: nauki, biznesu, samorządu, kultury, organizacji pozarządowych, zapraszamy gorzowian do udziału w debatach publicznych – warsztatach oraz badaniach ankietowych.  Wszystko po to, aby wspólnie określić wizję Gorzowa oraz cele i priorytety rozwojowe miasta na kolejne lata.
 
Przed nami ogrom wyzwań związanych chociażby z problemami demograficznymi, rosnącymi kosztami życia, zdrowiem mieszkańców, czy zmianami klimatu. To jest właśnie czas na zastanowienie, dialog, na tworzenie kreatywnych rozwiązań, których potrzebują mieszkańcy Gorzowa.
 
Włączmy się wszyscy do tworzenia strategii rozwoju miasta. Stwórzmy razem Miasto dla Pokoleń!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją