Informacje

Aktualnie w gorzowskiej kulturze

  • 08-05-2020

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dziś – 8 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji, Prezydent Miasta przekazał na ręce Sławomira Szenwalda - dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. podziękowania, skierowane do wszystkich jej pracowników, za pełną wytrwałości i zaangażowania w pracę na rzecz podnoszenia poziomu i różnorodności oferty kulturalnej.
 
Prezydent szczególnie podziękował za działalność gorzowskiej Książnicy w trudnym czasie, kiedy niespotykane dotąd okoliczności zmusiły do zamknięcia drzwi Biblioteki, a na potrzeby czytelników nie zamknęli się Bibliotekarze.
- Serdecznie dziękuję Państwu za podjęcie aktywnej działalności w „sieci”, udostępnianie książek w wersji cyfrowej, wydanie pierwszego, profesjonalnego audiobooka i za wyjątkowo interesujący, nowy cykl audycji “Czytanie bez publiczności” – napisał Jacek Wójcicki.
 
Od 7 maja, jeszcze w ograniczonym zakresie, przy zachowaniu ścisłych zasad bezpieczeństwa, działalność Biblioteki została wznowiona, zarówno w budynku głównym, jak i w filiach miejskich.
 
Wszystkim Bibliotekarzom życzymy przede wszystkim zdrowia, cierpliwości, niegasnącego zapału oraz szybkiego powrotu do normalności, do codziennej pracy, w pełnym zakresie możliwości.
 
Wydział Kultury
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją