Informacje

Budżet obywatelski 2021

  • 14-09-2020
  • Autor: Barbara Bednarz

Głosowanie w budżecie obywatelskim - jesteśmy na półmetku!

Za nami pierwszy tydzień głosowania w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku stawiamy na formę szybką, ekologiczną i bezpieczną, dlatego głosować można wyłącznie drogą elektroniczną przez platformę gorzow.konsultacjejst.pl/.
 
Do tej pory mieszkańcy oddali 7681 ważnych głosów, w tym 107 na mobilnych punktach wsparcia. Jeśli jeszcze nie poparliście swoich ulubionych projektów, nie zwlekajcie! Głosowanie trwa jeszcze przez tydzień i zakończy się 21 września o północy. Dotychczas najaktywniejsi są mieszkańcy Osiedla Słonecznego i Manhattanu!! Piaski, Zamoście, Zakanale i Centrum powoli się rozkręcają. Natomiast mieszkańcom Górczyna i Dolinek przypominamy, ze mają jeszcze 7 dni, żeby zagłosować.
Jak głosować?
W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy zameldowani w Gorzowie mieszkańcy, którzy ukończyli 13 lat. Każdemu przysługują 4 głosy:
- 1 głos na zadanie w kategorii rejonowej (Zamoście, Zakanale, Śródmieście/Centrum, Piaski, Staszica, Wieprzyce, Manhattan, Górczyn, Osiedle Słoneczne, Dolinki),
- 1 głos na zadanie w kategorii oświatowej,
- 2 głosy na zadanie w kategorii ogólnomiejskiej - 1 głos na zadanie twarde i 1 głos na zadanie miękkie.
 
 
Często popełniane błędy
Pamiętajcie, że liczą się tylko poprawnie oddane głosy! Dlatego zachęcamy, żeby uważnie wpisywać swoje dane. Poniżej znajduje się lista najczęściej popełnianych błędów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mobilne Punkty Wsparcia
Osoby nieczujące się pewnie w obsłudze komputera, mogą oddać głos przy pomocy urzędniczek w Mobilnych Punktach Wsparcia, które działać w następujących terminach i lokalizacjach:
- 15 września, w godz. 12.00-17.00 w Kupcu Gorzowskim,
- 16 września, w godz. 9.00-15.00 przy ul. Marcinkowskiego, przy Pegazie,
- 19 września, w godz. 12.00-17.00 w galerii Nova Park.
Głosować można również w Biurze Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji, od poniedziałku do czwartku w godzinach 11.00-14.00, w siedzibie Biura w dawnym Lamusie przy ul. Sikorskiego 5 (I piętro).
 
Weź udział w zabawie!
Przypominamy również o trwającej zabawie! Jej zasady są proste – wystarczy zrobić sobie zdjęcie podczas głosowania i wstawić je w wydarzenie pn. Pokaż, że warto zagłosować na zadania zgłoszone w Budżecie Obywatelskim 2021. Dla pierwszych 20 osób mamy super zestawy z miejskimi gadżetami, a 5 najciekawszych zdjęć zostanie dodatkowo nagrodzonych albumami ze zdjęciami Waldemara Kućki.
Aktualne informacje na temat głosowania znajdują się na stronie gorzow.pl oraz Facebooku Przystań na konsultacje.
 
Regulamin konkursu dostępny tutaj
 
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją