Informacje

Budżet obywatelski 2021

  • 25-08-2020
  • Autor: Klaudia Jodłowska

Głosowanie na obywatelskie pomysły!

Chcesz mieć wpływ na swoją najbliższą okolicę?  Weź udział w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021! Swoje głosy możesz oddać od 7 do 21 września br.
Już 7 września rusza głosowanie na zadania zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021.
W tym roku jedyną formą głosowania będzie głosowanie internetowe, które odbędzie się za pośrednictwem strony https://gorzow.konsultacjejst.pl/.
 
Jakie pomysły zgłosili mieszkańcy?
Listę zadań poddanych pod głosowanie wraz z dokładnym opisem i kosztem realizacji znajdziesz na stronie internetowej https://gorzow.konsultacjejst.pl.
 
Kiedy głosujemy?
Od 7 września do 21 września 2020r.  
 
Gdzie głosujemy?
Swoje głosy oddasz poprzez stronę internetową https://gorzow.konsultacjejst.pl.
Jeśli jednak nie czujesz się pewnie w obsłudze komputera, skontaktuj się z nami. Znajdziesz nas w Mobilnych Punktach Konsultacyjnych w następujących terminach:
* 7-8.09.2020 g. 9-16 - Stary Rynek, 
* 12. 09.2020 g. 12-17 – Galeria Askana,
* 15.09.2020 g. 12-17 – Kupiec Gorzowski,
* 16.09.2020 g. 9-15 – ul. Marcinkowskiego przy Pegazie,
* 19.09.2020 g. 12-17 – Nova Park.
Przez cały okres głosowania możesz również liczyć na wsparcie pracowników Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji,  od poniedziałku do czwartku w godzinach 11-14, w siedzibie Biura w dawnym Lamusie przy ul. Sikorskiego 5.
 
Kto może zagłosować?
Głosować mogą Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, którzy ukończyli 13 lat.
 
Ile głosów oddajemy i ile razy możemy głosować?
Maksymalnie możesz oddać cztery głosy, tj.:
-  jeden głos na zadanie z kategorii rejonowej: Zamoście, Zakanale, Śródmieście/Centrum, Piaski, Staszica, Wieprzyce, Manhattan, Górczyn, Osiedle Słoneczne, Dolinki.
- jeden głos na zadanie z kategorii Oświatowej,
- dwa głosy w kategorii Ogólnomiejskiej: jeden na zadanie twarde, jeden na zadanie miękkie.
W związku z tym, że wszystkie kategorie znajdują się na jednym formularzu elektronicznym, Twoje głosy będą również ważne, gdy zdecydujesz o oddaniu głosów na mniej niż 4 zadania. Należy jednak pamiętać, że w przypadku oddania mniejszej ilości głosów, nie możesz ponownie zagłosować.
 
Jakie podajemy dane?
Wymagane dane głosującego to imię, nazwisko, adres, imię matki, imię ojca, miejsce urodzenia.
Nowością, która ma na celu usprawnienie głosowania, jest możliwość głosowania za pomocą numeru Karty Mieszkańca lub Karty Seniora. Wystarczy podać swoje imię, nazwisko oraz numer wybranej karty.
 
Kiedy poznamy wyniki?
Ogłoszenie wyników zostało zaplanowane na koniec września bieżącego roku.
 
Ilu zwycięzców?
Oczywiście o zwycięstwie decyduje najwyższa liczba ważnych głosów w poszczególnych kategoriach. Tak, więc gwarancję realizacji w 2021r. ma 13 zwycięskich zadań tj. po jednym z kategorii: Zamoście, Zakanale, Śródmieście/Centrum, Piaski, Staszica, Wieprzyce, Manhattan, Górczyn, Osiedle Słoneczne, Dolinki; jedno z kategorii Oświatowej; jeden z projekt twardy z kategorii Ogólnomiejskiej oraz  jeden projekt miękki z kategorii Ogólnomiejskiej.  
 
Więcej informacji o głosowaniu można odnaleźć także na https://gorzow.konsultacjejst.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook na profilu Przystań na konsultacje. Informacji udzielamy również telefonicznie pod numerami: 95 7355 936, 95 7355 937, 95 7355 591.    

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki