Informacje

Budżet obywatelski 2019

  • 12-06-2019
  • Autor: Anna Zaleska

Atrakcje czekają na chętnych!

W ramach zadań miękkich z Budżetu Obywatelskiego 2019 każdy może znaleźć coś dla siebie. Zajęcia fizyczne z wykwalifikowanymi trenerami, zajęcia warsztatowo-wykładowe przeciwdziałające stresowi, samotności i nudzie, spotkania sąsiedzkie przy grillu czy warsztaty recyklingowe – wybór jest szeroki, a zajęcia bezpłatne!
 
Poszukiwacze Pozytywnej Energii” to projekt polegający na organizacji bezpłatnych zajęć wykładowo-warsztatowych dla gorzowian, mających na celu budowanie poczucia własnej wartości, przeciwdziałanie stresowi i samotności oraz poprawę dobrostanu psychospołecznego. W ramach tego  zadania, od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych zaplanowano szereg atrakcyjnych zajęć, adresowanych do każdej grupy wiekowej. Są to m.in. wykłady psychologiczne na temat rozwoju osobistego, zajęcia warsztatowe, ruchowe, zajęcia i zabawy integracyjne. Dla wszystkich gorzowian, którzy wezmą udział w warsztatach przygotowano poczęstunek oraz gadżety informacyjne. Osoby chętne do udziału w bezpłatnych zajęciach mogą się zapisywać w siedzibie Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Gorzowie Wlkp., ul. Sikorskiego 95, tel. 95 722 40 06, e-mail: zdz@zdz.gorzow.pl. Planowane jest utworzenie 20 grup szkoleniowych, każda z nich liczyć będzie 10 osób. Zajęcia dla grupy zaplanowane są na pięć dni. Warsztaty rozpoczęły się 20 maja br. i potrwają do 28 października br. Nabór odbywa się na bieżąco.
 
Mieszkańcy Zawarcia i pozostałych osiedli mogą uczestniczyć w aktywnych i bezpłatnych spotkaniach z wykwalifikowanymi trenerami. W ramach zadania „Dziarskie Zawarcie” raz w tygodniu, w okresie od czerwca do września, będą się odbywać zajęcia sportowe na terenach siłowni zewnętrznych. W czerwcu i lipcu zajęcia będą odbywać się w każdy czwartek na terenie siłowni przy ulicy Śląskiej 8, 8a – 12, 12a, a w sierpniu i wrześniu – na terenie siłowni przy ul. Kwiatowej (przy Kanale Ulgi), we wtorki. Spotkania rozpoczną się o godzinie 18:00.
 
Mieszkańców Zawarcia i pozostałych osiedli zapraszamy na cykl sąsiedzkich spotkań integracyjnych „Grillujemy Zawarcie”! Podczas spotkań mieszkańcy będą mogli skorzystać z drobnego poczęstunku z grilla, pobawić się przy muzyce, wziąć udział w zabawach i grach rodzinnych. Zachęcamy także do przynoszenia koców, leżaków i drobnego poczęstunku dla sąsiadów. Będzie to świetna okazja do wymiany doświadczeń kulinarnych między mieszkańcami i integracji. Na każdym spotkaniu mieszkańcy będą mogli prezentować swoje pasje i talenty, zachęcamy więc do zgłoszeń wszystkich chętnych, którzy chcieliby zaprezentować się na spotkaniach. Zapraszamy również lokalnych liderów i organizacje pozarządowe. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: imprezy@sunmore.pl lub przez stronę na Facebooku: @GrillujemyZawarcie.Pierwsze spotkanie odbyło się 9 czerwca br., a kolejne zaplanowano na  22 czerwca br. na placu na błoniach przy ul. Fabrycznej po wschodniej stronie mostu żelaznego, 6 lipca br. na placu na błoniach przy ul. Fabrycznej po zachodniej stronie mostu, 13 lipca br. w parku przy ul. Wawrzyniaka przy placu zabaw oraz 10 sierpnia br. i 31 sierpnia br. (miejsca sierpniowych spotkań będą podawane później) w godz. 14.00 – 17.00. 
 
Już pod koniec czerwca br. mieszkańcy Zawarcia oraz innych gorzowskich osiedli będą mogli wziąć udział w pierwszych warsztatach upcyclingowych.  Z na pozór nieprzydatnych rzeczy powstaną kwietniki, stoliki i doniczki, które upiększą ten rejon naszego miasta. Pierwsze warsztaty odbędą się  27 czerwca br. w Przystani Sportów Wodnych przy ul. Fabrycznej 3. W ramach zajęć dorośli uczestnicy nadadzą nowy blask starym skrzynkom po jabłkach. Zostaną one przerobione na nowe, pożyteczne schowki oraz doniczki na kwiaty. Z kolei najmłodsi uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zrobić sobie unikalną, kolorową biżuterię z materiałów odpadowych. W następnych miesiącach, tj.  25 lipca, 21 sierpnia i 17 września br. odbędą się jeszcze trzy różne zajęcia warsztatowe dla dzieci i dorosłych, podczas których mieszkańcy przygotują przedmioty oraz meble, które upiększą Zawarcie. Wszystkie zajęcia odbędą się w Przystani Sportów Wodnych przy ul. Fabrycznej 3. Będą tworzone m.in. kwietniki z europalet, donice i doniczki ze słoików, puszek itp.,  a także stoliki na kawę z europalet. Warsztaty są bezpłatne i będą odbywały się w ramach projektu  „Twórcze Zawarcie – cykl zajęć z recyklingu i upcyclingu, czyli „robimy cuda z odpadów”, który jest finansowany z Budżetu Obywatelskiego 2019 r. Warsztaty mają na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, a także integrację mieszkańców Zawarcia, zachęcając ich przy tym do  wspólnego tworzenia przedmiotów, z których wszyscy będą mogli korzystać na co dzień.
 
Szczegóły dotyczące realizacji projektów miękkich można odnaleźć na portalu społecznościowym Facebook, na profilu Przystań na konsultacje.  
 
Wydział Spraw Społecznych,
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji
Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa
 
                                                                                             

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki