Informacje

Sport i turystyka

  • 04-01-2021

Zmarła Eleonora Sikora

W pierwszy dzień tego roku dotarła do nas smutna informacja. Zmarła dr Eleonora Sikora.
 
Msza św. w intencji zmarłej zostanie odprawiona 5 stycznia 2021 r. o godz. 16.30 (modlitwa za zmarłą rozpocznie się o godz. 16.15) w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego ul. Chodkiewicza 20 w Gorzowie Wielkopolskim. Pogrzeb odbędzie się w Jej rodzinnych stronach w okolicach zachodniopomorskiego Sławna.
 
Absolwentka i wykładowczyni gorzowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W 1996 roku uzyskała stopień doktora nauk o kulturze fizycznej. Dr Eleonora Sikora zawsze mocno związana była ze środowiskiem sportowym jako zawodniczka i trener piłki nożnej kobiet w Stilonie Gorzów. Była pierwszą w Polsce trenerką z licencją UEFA A. Współpracowała również z Wydziałem Szkolenia Lubuskiego Związku Piłki Nożnej w Zielonej Górze i prowadziła zajęcia na kursie trenerskim UEFA A. W latach 2001–2016 była członkinią Wydziału Piłkarstwa Kobiecego Polskiego Związku Piłki Nożnej. Była także członkinią Międzynarodowego Towarzystwa Naukowego Gier Sportowych.
 
Karierę sportową rozpoczęła w 1984 r. w Gorzowie jako piłkarka w TKKF Stilon. W barwach klubu zdobywała tytuły: najlepszej bramkarki na mistrzostwach Polski w 1986 r., mistrza Polski na hali w 1987, 1990, 1991, 1994 r. W 1992 r. została mistrzynią Polski na hali, mistrzynią Polski na boiskach otwartych i zdobyła puchar Polski. Karierę zakończyła w 1994 r., zwieńczając ją tytułem najlepszej bramkarki halowych mistrzostw Polski.
 
Źródło: AWF im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu Filia w Gorzowie Wielkopolskim
 
Wydział Sportu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją