Informacje

Sport i turystyka

  • 22-12-2020

Prezydent: Stal jest wiarygodnym partnerem

- Spłaciliśmy nasze stare zobowiązania i w nowy rok wchodzimy bez długów – poinformował prezes Stali Gorzów Marek Grzyb podczas przedświątecznej wizyty u prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego. To dobra wiadomość dla gorzowian, bo to miasto było gwarantem spłaty kredytu, zaciągniętego siedem lat temu.
 
- Dla nas to dowód, że Stal Gorzów jest wiarygodnym partnerem, że spłaca swoje zobowiązania i wypełnia warunki umów – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa – To przejaw dobrej, nowej jakości w zarządzaniu klubem, pokazujący, że nie ma przeszkód w podejmowaniu inicjatyw w przyszłości – dodał.
 
- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem dzisiaj odwiedzić prezydenta miasta i na jego ręce przekazać dowód spłaty finansowego zobowiązania, którego miasto było gwarantem – mówił podczas spotkania Marek Grzyb, prezes Stali Gorzów. – Spłata to było duże zobowiązanie finansowe, które ciążyło klubowi. Powód do radości jest też szczególny, bo spłata następuje w wyjątkowo trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii. Żegnamy się ze starymi długami i w nowy rok wchodzimy bez zobowiązań – dodał prezes.
 
Miasto w 2013 roku miasto poręczyło kwotę 3,5 mln złotych kredytu, który został zaciągnięty na wzmocnienie klubu i jego bieżące funkcjonowanie. Poprzednie władze Stali miały go spłacić w ciągu pięciu lat, ale sprawa się przeciągała. W 2019 roku nowe władze klubu zobowiązały się, że spłacą kredyt do grudnia 2020 roku i słowa dotrzymały.
 
- Ta sytuacja daje wiatr w żagle klubowi – uznał Tomasz Michalski, dyrektor zarządzający Stali Gorzów. – Daje nam szanse na nowe inwestycje, na rozwój stadionu i pozwala patrzeć spokojnie na realizowanie kontraktów z zawodnikami i na wzmacnianie drużyny w kolejnych latach – dodał.
 
Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją