Informacje

Kultura

  • 15-02-2021

Podsumowanie działalności w sieci

W niedzielny wieczór w Filharmonii Gorzowskiej odbył się pierwszy po długiej przerwie koncert z udziałem publiczności. Koncert walentynkowy „Filmowo i romantycznie” obejrzało na żywo blisko 300 osób. Tymczasem Filharmonia podsumowuje czas funkcjonowania on-line. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy koncerty instytucji w sieci wyświetlono ponad 30 tysięcy razy.
 
Tylko od grudnia ubiegłego roku widzowie Filharmonii Gorzowskiej spędzili przed ekranami 1 672 godziny. Z ofertą koncertów transmitowanych na żywo udało się trafić do ponad 3 000 domów, a kanał instytucji na You Tube zaczęło obserwować 300 nowych słuchaczy.
 
Zdecydowanym hitem okazała się „Gala piosenek oscarowych”, którą na żywo oglądało ponad 1 500 osób, a sam koncert wyświetlano blisko 20 000 razy! Koncerty symfoniczne również gromadziły kilkusetosobową publiczność. Dużą popularnością cieszyły się także koncerty familijne oraz oferta edukacyjna – do sieci przeniesiono wszystkie warsztaty oferowane przez Filharmonię.
 
Wraz z otwarciem instytucji dla publiczności, Filharmonia Gorzowska nie zawiesza całkiem swojej działalności w sieci. On-line będzie można nadal uczestniczyć w zajęciach Akademii Muzyki, zaś nagrania niektórych koncertów umieszczane będą na pewien czas na kanale instytucji na You Tube.
 
Urszula Śliwińska
Rzecznik prasowy FG
 
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją