Informacje

Kultura online

  • 25-09-2019

Wiemy kto zagra Dorotkę w musicalu Filharmonii Gorzowskiej

Wiktoria Krupa oraz Milena Kupczyńska zostaną odtwórczyniami głównej roli w przygotowywanym właśnie musicalu Filharmonii Gorzowskiej „Przygoda w Krainie Oz”.
 
Łącznie w spektaklu wystąpi 76 młodych artystów z Gorzowa i okolic. Na scenie wesprą ich zawodowi artyści z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
 
   
 
Pierwsze próby do najnowszego musicalu rozpoczną się już 27 września. Przez cały weekend młodzież będzie pracować pod okiem specjalistów na czterech rodzajach warsztatów: aktorskich, wokalnych (soliści), tanecznych oraz warsztatach z chórem.
 
Z uwagi na dużą liczbę bardzo zdolnych dzieci i młodzieży, komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Pierwotnie do roli Dorotki wytypowano aż cztery dziewczynki: Milenę Kupczyńską, Wiktorię Krupę, Zuzannę Piątek i Sarę Zawadziński. Jak podkreślali członkowie komisji, wszystkie dziewczynki okazały się niezwykle utalentowane i wprost idealne do głównej roli w spektaklu. Bo długich i gorących przesłuchaniach wybrano ostatecznie dwie kandydatki.
 
„Przygoda w Krainie Oz” będzie już szóstą musicalową produkcją Filharmonii Gorzowskiej. Premiera zaplanowana jest na 6 grudnia. Bilety są już w sprzedaży.
 
Urszula Śliwińska
Rzecznik prasowy Filharmonii Gorzowskiej
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją