Informacje

Kultura

  • 20-10-2017

Saksofon to nie tylko jazz. Piątkowy koncert w filharmonii

Wirtuoz saksofonu Paweł Gusnar wystąpi dziś, 20 pażdziernika o godz. 19.00 w Filharmonii Gorzowskiej. Wykonawcami będą Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej, Janusz Przybylski - dyrygent i Paweł Gusnar na saksofonie. Bilety są w cenie: 37 zł - normalny, 30 zł - ulgowy i 25 zł za miejsca na balkonie.

„Sławni – Niepokorni” to kolejny w tym sezonie artystycznym koncert symfoniczny. Rozpocznie się przepięknie, bo suitą Maskarada wybitnego ormiańskiego kompozytora Arama Chaczaturiana. Suita znana jest głównie za sprawą pochodzącego z niej brawurowego Walca, który stał się nie tylko wielkim przebojem sal koncertowych, ale zaistniał także na wielkim ekranie, pojawiając się na ścieżce dźwiękowej filmu Wojna i pokój (2007) – w słynnej scenie balowej.
Następnie usłyszymy utwór współczesnej polskiej kompozytorki, Weroniki Ratusińskiej – Koncert na saksofon altowy i orkiestrę symfoniczną (2017). To kompozycja napisana dla wirtuoza saksofonu, Pawła Gusnara, której źródło inspiracji stanowiły wysokie dźwięki wykonywane przez saksofonistów jazzowych. Finałem koncertu będzie Symfonia C-dur (1855) – zapomniane arcydzieło kilkunastoletniego Georges’a Bizeta.
 
PROGRAM:
ARAM CHACZATURIAN (1903-1978)
Suita Maskarada

WERONIKA RATUSIŃSKA (*1977)
Koncert na saksofon altowy i orkiestrę symfoniczną (prawykonanie)

GEORGES BIZET (1838-1875)
Symfonia C-dur

 
 
Urszula Śliwińska
Rzecznik Prasowy Filharmonii Gorzowskiej
​Fot. materiały organizatora

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją