Informacje

Aktualności

  • 01-03-2021

Zamknięcie Spichrzowej

W środę (3 marca) rozpoczną się prace związane z przebudową wodociągu i kanalizacji sanitarnej w rejonie skrzyżowania ul. Garbary i Spichrzowej oraz przeprowadzeniem tych urządzeń pod rzeką Wartą.
 
Wykonawca prac w pierwszym etapie zamknie przejazd przez skrzyżowanie ulic Spichrzowej, Garbary, Składowej i Nadbrzeżnej.
 
 
W związku z powyższym przewidziano następujące zmiany w organizacji ruchu:
 
- ulice Garbary, Składowa oraz Spichrzowa będą drogami „ślepymi” bez przejazdu,
- na potrzeby prowadzonych prac na skrzyżowaniu na ulicach: Młyńskiej, Dworcowej oraz części ul. Nadbrzeżnej wprowadzony zostanie ruchu dwukierunkowy. Nastąpią ograniczenia w parkowaniu pojazdów. Na ul. Młyńskiej, w obu jej kierunkach zostanie wprowadzony bezwzględny zakaz zatrzymywania,
- z ul. Dworcowej oraz jednokierunkowej ul. Sikorskiego (przy ZUS) udostępniony zostanie wjazd na nowe rondo,
- z mostu Staromiejskiego i ul. Spichrzowej do ul. Składowej i Jancarza zostanie wytyczony objazd poprzez ul. Chrobrego (alternatywnie ul. Spichrzową i Młyńską), Sikorskiego i Dworcową,
- od strony Wieprzyc do ul. Spichrzowej i Mostu Staromiejskiego będzie można dojechać poprzez jednojezdniowy odcinek al. Konstytucji 3 Maja (alternatywnie przez ul. Jancarza i Dworcową), ul. Sikorskiego i ul. Młyńską.
 
Zakończenie pierwszego etapu planowane jest w połowie kwietnia. Po zakończeniu prac związanymi z infrastrukturą podziemną wykonana zostaną prace związane z odtworzeniem nawierzchni.
 
Rafał Krajczyński
Miejski Inżynier Ruchu
 
Fot. Archiwum UM

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją