Informacje

Aktualności

  • 26-02-2021

Wygraliśmy! Podsumowanie działań WOŚP

Wygramy -  to hasło tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czwartkowe południe to był czas na podsumowanie działań podjętych w Gorzowie w ramach 29 finału akcji.
 
 
 
- Mieliśmy wygrać i wygraliśmy - powiedziała Marta Ciećwierz, szefowa największego sztabu WOŚP w klubie „U Szefa” w Gorzowie podczas spotkania w UM.
 
W rozmowach, dotyczących przygotowań i realizacji finałowego grania wzięli udział przedstawiciele partnerów obu gorzowskich sztabów WOŚP, wiceprezydent miasta Małgorzata Domagała  oraz radna Grażyna Wojciechowska, która w organizację finałów angażuje się od samego początku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli blisko 30 lat.
 
A partnerami organizacji finału WOŚP w Gorzowie są m.in. Miejskiej Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miasto Gorzów oraz Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki, Liceum Ogólnokształcące nr 1, Pogotowie Opiekuńcze i Bank Żywności.
 
 
Nie brakowało słów uznania, podziękowania i wzruszeń, bo tegoroczna organizacja finału była wyjątkowo trudna. - Zaczęliśmy przygotowania we wrześniu, a kończymy prawie w marcu - podkreśliła Marta Ciećwierz. - To pół roku ciężkiej pracy, niepewności i trudnych formalności, związanych przygotowaniem finału w sytuacji pandemicznej. Tym bardziej słowa podziękowania i uznania należą się wszystkim, którzy z nami przez ten czas byli, wspierali, pomagali, czasem dokonując rzeczy niemożliwych - dodała.
 
W podobnym tonie partnerom akcji podziękował Dawid Wachowiak, szef sztabu WOŚP przy Szkole podstawowej nr 2 w Gorzowie.
 
W sumie w czasie 29 finału WOŚP w Gorzowie kwestowało prawie 400 wolontariuszy z dwóch sztabów: w Klubie "U Szefa” oraz w Szkole Podstawowej nr 2. Orkiestrowe granie w tym roku wspierali wolontariusze z „Gastronomika”, I LO, harcerze z SP 20 i GOK z Kłodawy. Z WOŚP w Gorzowie grały też OSP Lipki Wielkie i OSP Stare Polichno.
 
Oba sztaby zebrały łącznie 274 tys. 446 zł. Trwające jeszcze przez dwa pierwsze tygodnie lutego licytacje powiększyły zebrane w Gorzowie datki o 46 tys. 460 zł, dając sumę 320 tys. 906 zł.
 
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją