Informacje

Aktualności

  • 19-01-2021

WOŚP znowu zagra głośno, ale inaczej…

Trwają przygotowania do 29. finału WOŚP. Miasto Gorzów jest jednym z głównych partnerów fundacji podczas organizacji orkiestrowego grania. Nie inaczej będzie w tym roku, choć sama orkiestra zagra w innej formie, inny jest też termin grania. Z uwagi na obostrzenia  pandemiczne, w tym roku WOŚP zagra w ostatnią niedzielę stycznia.
 
Niezmiennym elementem finału na pewno będą wolontariusze z puszkami. W niedzielę, 31 stycznia na ulicach miasta będzie ich około 400. Będzie można ich spotkać od wczesnych godzin porannych do godziny 20.00.
W Gorzowie zagrają dwa sztaby przy „Klubie u Szefa” oraz przy Szkole Podstawowej nr 2. Orkiestrowe granie wspierają również wolontariusze z „Gastronomika”, I LO, harcerze z SP 20 i młodzież z Kłodawy. To są mini Sztaby, grające z Klubem U Szefa.
 
Ze względu na ograniczenia, nie będzie w tym roku tradycyjnej sceny WOŚP w centrum miasta. Niemniej, wspólnie z partnerami: Miejskim Centrum Kultury i  Ośrodkiem Sportu i Rekreacji planujemy przenieść artystyczne działania do sieci. Na miejskim kanale YouTube, w ramach orkiestrowego studia, „na żywo” będzie można oglądać rozmowy z gośćmi, zobaczyć najciekawsze gorzowskie gadżety, wystawione na licytację oraz posłuchać muzyki lokalnych artystów i nie tylko. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy. A studio poprowadzą Paweł Podkański i Daniel Zieliński. Start o godzinie 16.00. Relacja online potrwa do 19.00. O godz. 19.00 odbędzie się pokaz ognia online w wykonaniu gorzowskiej grupy.
 
„Finał z głową” takie jest hasło tegorocznej przewodnie naszej zbiórki. Orkiestra zagra w tym roku już 29. raz. W tym roku będziemy zbierać pieniądze na zakup sprzętu na szpitalne oddziały laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
 
Co roku gorzowski finał WOŚP jest wyjątkowy. Wszystko za sprawą osób i instytucji, które angażują się w przygotowanie i organizację przedsięwzięcia. Partnerami gorzowskich sztabów WOŚP, poza MCK i OSIR- em, jest Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie oraz radni: Grażyna Wojciechowska i Jerzy Sobolewski, a także liczni wolontariusze.
 
We wtorek, 19 stycznia gorzowscy liderzy WOŚP: Marta Ciećwierz, Paulina Prucnal, Paweł Anioł i Paweł Podkański odwiedzili sztab główny w Warszawie i odebrali ostatnie instrukcje w sprawie przygotowania 29. finału WOŚP w naszym mieście.
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
Foto: WOŚP

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją