Informacje

Aktualności

  • 12-09-2019

Remontowana nawierzchnia przy ul. Szczecińskiej gotowa

W piątek (13 września) od ul. Mosiężnej do węzła Gorzów Północ pojedziemy w obie strony. Prace związane z wykonaniem nawierzchni na tym odcinku ul. Szczecińskiej zostały zakończone.
ykonawca na realizację zadania miał czas do końca października. W związku z tym, że prace udało się zakończyć wcześniej, kierowcy będą mogli korzystać już z nowej nawierzchni, co z pewnością upłynni ruch. Trzeba podkreślić, że jezdnia przez około dwa tygodnie nie będzie posiadała jeszcze oznakowania poziomego i wykonawca będzie prowadził prace porządkowe. Dlatego do odwołania zachowane zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Teren ten formalnie pozostanie placem budowy.
 
 
W pierwszym tygodniu utrzymana zostanie jeszcze organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Mosiężna – Złotego Smoka, gdzie nastąpiła zmiana pierwszeństwa przejazdu. Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu zaplanowano na piątek – 20.09.2019 r. w godzinach 10-12. Od tego terminu pierwszeństwo przejazdu znów będzie w  ciągu ul. Złotego Smoka, a ul. Mosiężna będzie podporządkowana, co zostanie określone odpowiednimi znakami pionowymi.
 
Prosimy o zachowanie ostrożności, koncentrację i zwracanie uwagi na oznakowanie drogowe.
 
Otwarcie ul. Szczecińskiej oznacza również zmiany w obsłudze komunikacji miejskiej w rejonie K-SSSE. Zmiany planowana są od soboty (14 września). Szczegółowe informacje na stronie MZK:
 
Wykonawca zadania jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego BUDOMEX ze Szczecina. Prace tuszyły w drugiej połowie kwietnia br. Koszt całej inwestycji to niemal 4 mln złotych.
 
W ramach zadania zmieniono sposób skrzyżowania ul. Szczecińskiej z ul. Mosiężną. Zaprojektowano tam wykonanie skrzyżowania skanalizowanego z wydzielonym lewoskrętem dla pojazdów skręcających z drogi wojewódzkiej (od strony miasta). Dodatkowo w ramach realizacji inwestycji wybudowano ciągi piesze i rowerowe, zjazdy, 3 zatoki autobusowe z peronami i wiatami przystankowymi, oświetlenie oraz odwodnienie.  Zadanie finansowane jest w 50 % z rezerwy celowej budżetu państwa.
 
 
Rafał Krajczyński
Miejski Inżynier Ruchu
 
Ewa Iwańska
Wydział Promocji i Informacji
 
fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją