Informacje

Aktualności

  • 23-03-2018

Gościmy olimpijczyków

Gorzów Wielkopolski w piątek i w sobotę jest gospodarzem XLI Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. To olimpiada szkolna z zakresu elektryki i elektroniki, organizowana dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
 
- Cieszę się, iż tegoroczny finał olimpiady odbywa się w Gorzowie: o wyjątkowym charakterze konkursu stanowi jego wieloletnia tradycja, ogólnopolski zasięg aktywizujący kilkadziesiąt szkół średnich w Polsce oraz liczba uczestników, przekraczająca co roku pół tysiąca – powiedział prezydent Jacek Wójcicki.
Olimpiada elektryczna - LK  (9)W piątek zaplanowano zawody w części praktycznej, w sobotę odbędzie się finał ustny.
 
Podczas otwarcia olimpiady prezydent Wójcicki poinformował, iż w naszym mieście trwa przemodelowanie struktury kształcenia, stawiania na fachowców, specjalistów - zaprezentował program „Zawodowcy w Gorzowie”.
 
Organizatorem tegorocznej edycji olimpiady jest gorzowski Zespół Szkół Elektrycznych. Patronat nad imprezą objęli: minister edukacji, prezydent Gorzowa oraz lubuski kurator oświaty.
 
Początki Olimpiady sięgają roku 1973, w którym odbyła się jej pierwsza edycja, jako wspólna inicjatywa krakowskich uczelni i średnich szkół technicznych. Od XXV edycji funkcjonuje ona pod nazwą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.
 
Olimpiada elektryczna - LK  (7)Unikatową cechą Olimpiady jest część praktyczna (zestaw dwóch zadań laboratoryjno-projektowych) – etap B zawodów II stopnia oraz organizowanie zawodów II i III stopnia na terenie różnych ośrodków regionalnych kraju.
 
1 lipca 2007 OOWEE została zarejestrowana przez MEN, dając tym samym laureatom i finalistom gwarancję zwolnienia z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
 
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński
 
Olimpiada elektryczna - LK  (5)
Olimpiada elektryczna - LK  (6)
Olimpiada elektryczna - LK  (1)
Olimpiada elektryczna - LK  (8)
Olimpiada elektryczna - LK  (10)


 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją