Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Strategia Gorzów 2030

Stwórzmy razem Miasto dla Pokoleń!

Szanowni Państwo,
w związku ze zmianami, jakie zaszły w ostatnich latach w sferze społeczno-gospodarczej Miasta, zmieniającymi się potrzebami gorzowian oraz uwarunkowaniami ekonomicznymi, przystąpiliśmy do opracowania Strategii Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030.
 
Strategia umożliwi wyznaczenie długofalowej wizji rozwoju Miasta oraz pozwoli we właściwy sposób i w odpowiedniej kolejności, rozwiązywać problemy, a także przewidywać niektóre z nich, zanim się pojawią.
 
Chcemy, aby Gorzów był miastem, w którym każdy znajdzie przestrzeń dla siebie oraz równowagę pomiędzy pracą, życiem rodzinnym i rozwojem osobistym. Chcemy poprawić jakość życia mieszkańców Gorzowa, zarówno młodych jak i seniorów.
 
Strategia Rozwoju Miasta to również dokument, który będzie podstawą do wydatkowania funduszy europejskich w nowej perspektywie 2021-2027.
 
Za nami pierwszy etap prac nad strategią – diagnoza strategiczna miasta w trzech obszarach: gospodarczym, środowiskowym i społecznym oraz analiza słabych i mocnych stron oraz szans i zagrożeń.
 
W tworzeniu Strategii rozwoju miasta bardzo ważny jest udział mieszkańców, dlatego po przeprowadzeniu cyklu warsztatów z przedstawicielami różnych środowisk: nauki, biznesu, samorządu, kultury, organizacji pozarządowych, zapraszamy gorzowian do udziału w debatach publicznych – warsztatach oraz badaniach ankietowych.  Wszystko po to, aby wspólnie określić wizję Gorzowa oraz cele i priorytety rozwojowe miasta na kolejne lata.
 
Przed nami ogrom wyzwań związanych chociażby z problemami demograficznymi, rosnącymi kosztami życia, zdrowiem mieszkańców, czy zmianami klimatu. To jest właśnie czas na zastanowienie, dialog, na tworzenie kreatywnych rozwiązań, których potrzebują mieszkańcy Gorzowa.
 
Włączmy się wszyscy do tworzenia strategii rozwoju miasta. Stwórzmy razem Miasto dla Pokoleń!

Harmonogram prac nad Strategią rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030

Etapy prac nad Strategią

Ankieta dla mieszkańców - wyzwania i wizja rozwoju Gorzowa Wielkopolskiego

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w badaniu ankietowym, dotyczącym wyzwań i wizji rozwoju naszego miasta.
czytaj dalej

Raport z debat strategicznych

Załączniki

Debaty strategiczne z mieszkańcami

Debatę, która odbyła się 22 października 2020 r. można obejrzeć tutaj.
 
Debatę, która odbyła się 29 października 2020 r. można obejrzeć tutaj.

Debaty z mieszkańcami o Strategii rozwoju miasta

Za nami dwie otwarte debaty poświęcone Strategii rozwoju miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030. Ze względu na sytuację epidemiczną oba spotkania z mieszkańcami odbyły się w formie online i były transmitowane poprzez stronę internetową miasta i kanał You Tube. 
 
czytaj dalej

Debaty o Strategii online

Zmieniona została, ze względu na aktualną sytuacją epidemiczną, forma debat – warsztatów dotyczących „Strategii Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030”. Debaty, które zaplanowane są na 22 i 29 października 2020 r. (w godzinach od 17.00 do 19.00), odbędą się w formule online.
Osoby, które do 20 października 2020 r. zgłoszą chęć udziału w ww. spotkaniach (telefonicznie lub na adres e-mail strategia@um.gorzow.pl, podając termin wybranego spotkania oraz adres e-mail) będą mogły połączyć się online, z możliwością czynnego udziału w dyskusji.
 
Przed rozpoczęciem debat przesłany zostanie na wskazany adres e-mail link do wideokonferencji, dzięki czemu możliwy będzie udział w debatach. Ponadto przewidziana jest transmisja internetowa, do której link zostanie umieszczony na stronie internetowej miasta.
 
Odbędą się dwa spotkania. 22 października br. (17.00-19.00, sala sesyjna Urzędu Miasta, ul. Sikorskiego 3-4) tematami będą: prezentacja podsumowania diagnostycznego, najważniejsze ustalenia wynikające z analizy SWOT oraz dyskusja na temat dotychczasowej wizji i misji Gorzowa Wielkopolskiego, jej aktualności i konieczności zmiany lub przeniesienia do nowej Strategii.
 
29 października (w tym samym miejscu i godzinach) tematem spotkania będzie dyskusja i praca warsztatowa nad zdefiniowaniem wizji, misji, celów strategicznych i priorytetów rozwoju Gorzowa Wielkopolskiego do 2030 roku, z perspektywą do 2050 roku.
Zachęcamy do wyrażania opinii na temat powstającego dokumentu również poprzez przesyłanie uwag na adres: strategia@um.gorzow.pl
 
Iwona Olek
Wydział ZIT i Programowania Strategicznego
 

Zaproszenie na debaty

Prezydent Jacek Wójcicki, w związku z pracami nad Strategią Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030, zaprasza do udziału w debatach publicznych – warsztatach dotyczących wizji i misji Gorzowa Wielkopolskiego oraz celów strategicznych i priorytetów rozwoju.
czytaj dalej

Diagnoza strategiczna uwarunkowań rozwojowych Gorzowa Wielkopolskiego wraz z Analizą SWOT

 
 
MASZ OPINIE LUB SUGESTIE?
 
Prześlij je do nas na adres e-mail: strategia@um.gorzow.pl
czytaj dalej
1 2