Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Rowerowa Stolica Polski 2020
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualnie w gorzowskiej kulturze

MOS częściowo otwarty

Zgodnie z ogłoszonym przez premiera RP - II etapem odmrażania życia gospodarczego i społecznego od dzisiaj 19 maja br. Miejski Ośrodek Sztuki częściowo wznawia swoją działalność.
czytaj dalej

Dziewiąte urodziny Filharmonii

18 maja 2020 r. Filharmonia Gorzowska obchodzi swoje 9 urodziny. Z tej okazji zespół pracowników Filharmonii przygotował film.
 
 
czytaj dalej

Czytelnicy odwiedzają już bibliotekę

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta po otwarciu swoich placówek dla czytelników cieszy się wyjątkową popularnością. W okresie od 4 do 12 maja br. wypożyczalnie w budynku głównym oraz w sieci filii miejskich odwiedziło prawie 3 tysiące czytelników, którzy wypożyczyli 5860 różnorodnych materiałów bibliotecznych - książek, filmów, płyt.
czytaj dalej

Kultura online - propozycje (12-18 maja)

Zachęcamy do korzystania z kultury on-line – oferta gorzowskich instytucji poniżej:
czytaj dalej

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dziś – 8 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji, Prezydent Miasta przekazał na ręce Sławomira Szenwalda - dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. podziękowania, skierowane do wszystkich jej pracowników, za pełną wytrwałości i zaangażowania w pracę na rzecz podnoszenia poziomu i różnorodności oferty kulturalnej.
czytaj dalej

Kultura online - propozycje (2-11 maja)

Gorzowska kultura nadal działa online. Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem działań miejskich instytucji kultury na pierwszy tydzień maja.
czytaj dalej

Sukces kwietniowej Małej Akademii Jazzu

Mała Akademia Jazzu, która towarzyszy gorzowskim uczniom już od 35 lat, w kwietniu po raz pierwszy w historii zagrała on line. Nauczycielem pierwszej edycji MAJ w nowej formule był Adam Bałdych – wybitny skrzypek jazzowy, który zaprosił uczniów do siebie za pośrednictwem kanału na YouTube, w formie transmisji „na żywo”. Natomiast na wirtualny spacer po Jazz Clubie „Pod Filarami” zaprosił jego dyrektor – Bogusław Dziekański.
czytaj dalej

Gorzowska kultura online - propozycje

Gorzowskie instytucje kultury, które tak jak wszystkie ośrodki w kraju i na świecie, znalazły się w wyjątkowo trudnym położeniu, pozostały otwarte na  potrzeby mieszkańców. Mimo zamknięcia budynków, wykorzystują ten czas na poszukiwanie i wdrażanie nowych dróg dotarcia do widzów. Wykazują zrozumienie, jak ogromną rolę może odegrać kultura w okresie kwarantanny i przymusowej izolacji w domach i stawiają czoła obecnym wyzwaniom.
czytaj dalej

Program dotacyjny "Kultura w sieci"

Program „Kultura w sieci” to wsparcie dla artystów, twórców, jak również instytucji, które ze względu na trwającą epidemię nie mogą realizować swojej działalności w dotychczasowej formie.
czytaj dalej
1 2 3 4