Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Gorzowska kultura online

Cała Polska czyta o zwierzętach

Już w sobotę – 30 maja rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (30.05-7.06.2020 r.). To największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Hasło tegorocznego OTCD to „Cała Polska czyta o zwierzętach”, czytane będą książki, które opowiadają o zwierzętach, a przede wszystkim prezentują świat ich oczami. Książki wybierane są ze Złotej listy, czyli wykazu książek rekomendowanych przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Książki wybierane są ze szczególną starannością, według ściśle określonych kryteriów, które z jednej strony służą podnoszeniu ogólnego poziomu kultury i wiedzy, a z drugiej – ochronie i wspieraniu zdrowia emocjonalnego dziecka.
czytaj dalej

Przesunięty termin koncertów filharmonii

Filharmonia Gorzowska informuje o przesunięciu zaplanowanych na 29 i 30 maja muzycznych spotkań z mieszkańcami.
czytaj dalej

Aktualnie w gorzowskiej KULTURZE 26 maja – 2 czerwca

Zachęcamy do korzystania z kultury on-line – oferta gorzowskich instytucji poniżej.
czytaj dalej

Filharmonicy zagrają na gorzowskich osiedlach

Z okazji swoich dziewiątych urodzin Filharmonia Gorzowska przygotowała dla gorzowian niecodzienny prezent. Już w najbliższy weekend filharmonicy pojawią się na miejskich osiedlach, gdzie zagrają na żywo!
czytaj dalej

Kultura online - propozycje (19-25 maja)

Zachęcamy do korzystania z kultury on-line. Oferta gorzowskich instytucji poniżej:
czytaj dalej

MOS częściowo otwarty

Zgodnie z ogłoszonym przez premiera RP - II etapem odmrażania życia gospodarczego i społecznego od dzisiaj 19 maja br. Miejski Ośrodek Sztuki częściowo wznawia swoją działalność.
czytaj dalej

Dziewiąte urodziny Filharmonii

18 maja 2020 r. Filharmonia Gorzowska obchodzi swoje 9 urodziny. Z tej okazji zespół pracowników Filharmonii przygotował film.
 
 
czytaj dalej

Czytelnicy odwiedzają już bibliotekę

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta po otwarciu swoich placówek dla czytelników cieszy się wyjątkową popularnością. W okresie od 4 do 12 maja br. wypożyczalnie w budynku głównym oraz w sieci filii miejskich odwiedziło prawie 3 tysiące czytelników, którzy wypożyczyli 5860 różnorodnych materiałów bibliotecznych - książek, filmów, płyt.
czytaj dalej

Kultura online - propozycje (12-18 maja)

Zachęcamy do korzystania z kultury on-line – oferta gorzowskich instytucji poniżej:
czytaj dalej

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dziś – 8 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji, Prezydent Miasta przekazał na ręce Sławomira Szenwalda - dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. podziękowania, skierowane do wszystkich jej pracowników, za pełną wytrwałości i zaangażowania w pracę na rzecz podnoszenia poziomu i różnorodności oferty kulturalnej.
czytaj dalej
1 2 3 4