Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualnie w gorzowskiej kulturze

"Mała Reduta Osterwy" w teatrze

Już w piątek rozpoczynamy projekt „Mała Reduta Osterwy” realizowany w ramach programu Kultura w sieci.
Całość będzie się składać z trzech cykli  interdyscyplinarnych warsztatów  teatralnych  opartych na trzech zrealizowanych przez teatr spektaklach „O krasnoludkach i sierotce Marysi” Marii Konopnickiej, „Przygodach Koziołka Matołka” i „Tygrysa Pietrka” Hanny Januszewskiej.
 
Zanim aktor spotka się z widzem, mijają miesiące czasochłonnych przygotowań. Każdy z elementów spektaklu wymaga ogromnego nakładu pracy, nad każdym przedstawieniem pracuje sztab ludzi. Warsztaty pokażą, co dzieje się za kulisami. Odsłonimy zakamarki teatru i powiemy jak powstaje spektakl.
 
Podpowiemy jak można tworzyć teatr wszędzie i z wszystkiego. Można go tworzyć słuchając bajki, można go tworzyć ruchem, słowem a nawet…. ciszą. Emocjami i zabawą. Ale też można stworzyć teatr przy pomocy przedmiotu, na który spojrzy się trochę inaczej niż zwykle. Za pomocą tego przedmiotu można wyrazić emocje, opowiedzieć historię, czasami nawet łatwiej i ciekawiej niż słowami.
 
Będą to warsztaty, gdzie słowo nabiera obrazu, przedmiot ożywa, a dzieci tworzą sztukę przez zabawę, wykorzystując swoją naturalną ekspresję twórczą.
Warsztaty tak są skonstruowane, aby młodemu widzowi przybliżyć świat teatru i jednocześnie rozwijać jego wyobraźnię i wrażliwość. Poprzez działania aktorskie, muzyczne i taneczne kształtować będziemy rodzaj pozytywnej postawy młodego człowieka.
 
Projekt zakłada przeprowadzenie osiemnastu 30-minutowych tematycznych warsztatów teatralnych on-line, których premiery będą odbywały się w piątki, soboty i niedziele. Ważnym elementem projektu jest obecność przy realizacji każdego warsztatu tłumacza migowego.
 
Harmonogram warsztatów:
 
I cykl warsztatów 
26, 27 czerwca godz. 17.00
24, 25 lipca godz. 17.00
26 lipca (niedziela), godz. 17.00 - prezentacja online spektaklu "O krasnoludkach i sierotce Marysi"
10, 11 lipca
 
II cykl warsztatów 
7,8, 14, 15, 28, 29 sierpnia godz. 17.00
30 sierpnia (niedziela), godz.17.00 - prezentacja online spektaklu "Przygody Tygryska Pietrka"
 
III cykl warsztatów
4, 5, 11, 12, 25, 26 września, godz. 17.00
27 września (niedziela), godz.17.00 - prezentacja online spektaklu "Przygody Koziołka Matołka"
 
Warsztaty i prezentacje spektaklu będą dostępne na kanale teatralnym YouTube – Mała Reduta Osterwy gorzowskiego teatru, stronie internetowej www.teatr-gorzow.pl w zakładce Mała Reduta Osterwy oraz Facebook'u www.facebook.com/TEATRGORZOW
 
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją