Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Gorzowska kultura online

„Mali Gorzowiacy” docenieni za działalność w sieci

Ograniczenia, wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa, dotknęły również jedną z dziedzin kultury, jaką jest folklor. Odwołane zostały przeglądy i festiwale, w tym także organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury XXVI Międzynarodowy Festiwal Tańca "FOLK HARBOR".
Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”, w tym trudnym czasie, kiedy wstrzymano zajęcia taneczne, był wyjątkowo aktywny w sieci. Na szczególną uwagę zasługuje projekt ONLINOWA FOLK AKADEMIA, prezentujący elementy polskich tańców i zabaw ludowych oraz tańców narodowych, w wykonaniu członków Zespołu i zaproszonych, zaprzyjaźnionych zespołów polskich i zagranicznych.
 
Gorzowska OFA, której pomysłodawczynią i koordynatorem jest pani Maria Szupiluk, została doceniona przez portal Etno punkt, który zakwalifikował akademię do zestawienia najciekawszych i najlepszych praktyk zespołów folklorystycznych w czasie pandemii koronawirusa.
 
Gratulujemy Pani Marii Szupiluk, Zespołowi Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” i Młodzieżowemu Domowi Kultury. Zachęcamy do obejrzenia Onlinowej Folk Akademii, w której można odnaleźć ogromną dawkę energii, jaką daje nam folklor.
 
OFA jest dostępna na stronie internetowej oraz profilu facebookowym ZTL „Mali Gorzowiacy”:
 
Wydział Kultury

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją