Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Pakiet pomocowy Gorzowska Dycha

Odstąpienie od naliczenia opłat czynszowych

Odstąpienie od naliczania opłat czynszowych dla najemców lokali komunalnych za dwa miesiące - o taką ulgę mogą wnioskować najemcy, którzy działają w branży uwzględnionej w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu zagrożenia epidemicznego oraz Rozporządzeniu Ministra Zdrowia  z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Wnioski z branż, które nie zostały ujęte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia, będą rozpatrywane indywidualnie.
czytaj dalej

Odstąpienie od naliczania czynszu za dzierżawę nieruchomości

Odstąpienie od naliczania czynszu dla dzierżawców nieruchomości miejskich związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, za dwa miesiące - o taką ulgę mogą wnioskować dzierżawcy, którzy działają w branży uwzględnionej w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu zagrożenia epidemicznego oraz Rozporządzeniu Ministra Zdrowia  z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Wnioski z branż, które nie zostały ujęte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia, będą rozpatrywane indywidualnie.
czytaj dalej

Odroczenie lub rozłożenie na raty opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego

Opłata roczna z tytułu użytkowania wieczystego za 2020r. podlega zapłacie do 30 czerwca 2020r.  
Ulgę w opłacie z tytułu użytkowania wieczystego gruntów wykorzystywanych na działalność gospodarczą po dniu 30 czerwca 2020r. stanowi odroczenie lub rozłożenie na raty opłaty podlegającej zapłacie do końca 2020r.  
czytaj dalej

Ogródki gastronomiczne za 1 grosz

Dotyczy wniosku o wydanie zezwolenia na umieszczenie w pasie drogowym i naliczenie opłat z tytułu: sezonowego ogródka gastronomicznego.
czytaj dalej

Ulga w spłacie podatków lokalnych

Podmioty prowadzące działalność, które zostały dotknięte konsekwencjami epidemii, mogą ubiegać się o ulgę w spłacie podatków lokalnych (tj. podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych), podatku rolnego, podatku leśnego.
czytaj dalej

Udzielenie dofinansowania dla przedsiębiorców lub części kosztów wynagrodzenia zatrudnionych pracowników

Gorzowska Dycha to również działania wspierające przedsiębiorców w utrzymaniu lokalnych miejsc pracy w okresie oddziaływania skutków epidemii koronawirusa COVID -19, a tym samym ograniczenie likwidacji miejsc pracy. Nabór wniosków rusza dziś, tj. 29 kwietnia br.
czytaj dalej