Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Budżet obywatelski 2021

 • 10-04-2020
 • Autor: Barbara Bednarz
 • drukuj

Weryfikacja zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2021 na finiszu!

Pomimo trudnej sytuacji, która obecnie utrudnia normalne funkcjonowanie instytucji, a także codzienne życie, prace nad tegoroczną edycją Budżetu Obywatelskiego nie zwalniają tempa. Aby móc sprawnie pracować nad weryfikacją wniosków, które zostały zgłoszone w tym roku, a równocześnie mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo członków Zespołu Opiniującego, zastosowaliśmy nowe rozwiązania, dzięki którym harmonogram jest realizowany zgodnie z planem. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego tegoroczne spotkania Zespołu Opiniującego odbywały się w formie telekonferencji.
 
                Dzięki temu jesteśmy już po ostatnim -  III Posiedzeniu Zespołu Opiniującego i powoli zbliżamy się do momentu, w którym będziemy mogły opublikować listę pozytywnie i negatywnie zaopiniowanych wniosków. Wtedy też będziemy Państwa informować o dalszych etapach tej edycji, ponieważ z pewnością będzie ona inna niż dotychczasowe.  My się jednak nie poddajemy i liczymy, że pomimo niesprzyjającej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, razem z Państwem uda nam się pokonać przeciwności i kolejne zadania, które zmieniają nasze najbliższe otoczenie na lepsze i bardziej przyjazne, zostaną w przyszłym roku zrealizowane.
 
                Korzystając z okazji, życzymy Państwu również Spokojnych Świąt, a przede wszystkim dużo zdrowia, bo ono jest nam wszystkim teraz najbardziej potrzebne.
 

Biuro Rewitalizacji i Konsultacji Społecznych
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski
 • 26-02-2020
 • Autor: Barbara Bednarz
 • drukuj

Ostatnia prosta naboru wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2021

Zbliżamy się do końca naboru wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2021! Mieszkańcy zgłosili już blisko 60 pomysłów na zmianę swojej okolicy.

Przypominamy, że do końca naboru wniosków zostało już tylko 5 dni. Na pomysły mieszkańców czekamy do 1 marca br. Wnioski można składać za pośrednictwem platformy https://gorzow.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski (listę poparcia załączamy w formie skanu lub zdjęcia), przez wypełnienie formularza i przesłanie go wraz z listą poparcia w formie skanów na adres: budzetobywatelski@um.gorzow.pl, jak również w formie papierowej w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Sikorskiego 3-4 (do 28 lutego
do godz. 14:30).
 
Następnym krokiem będzie weryfikacja zgłoszonych zadań, która potrwa do połowy kwietnia. Po jej zakończeniu spotkamy się z mieszkańcami na spotkaniach dyskusyjnych, gdzie wspólnie będziemy dążyć do wykorzystania maksymalnej kwoty dla poszczególnych kategorii – na przykład dzięki połączeniu kilku zadań w pakiet.
 
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.gorzow.pl w zakładce Dialog Społeczny oraz na portalu społecznościowym FB na profilu: Przystań na konsultacje.
 
Harmonogram spotkań dyskusyjnych - Budżet Obywatelski 2021:
Osiedle Słoneczne – 12.05.2020r., g. 17:30, Kultury MCK Zodiak, ul. Słoneczna 62 a
Piaski – 14.05.2020r., g. 17:30, Zespół Szkół nr 21, ul.Taczaka 1
Wieprzyce 19.05.2020r., g. 17:30, Szkoła Podstawowa nr 12 ul. Dobra 16
Centrum – 21.05.2020r., g. 17:30, Jazz Club Pod Filarami, ul. Jagiełły 7
Zakanale 26.05.2020r., g. 17:30, Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Kobylogórska 110
Zamoście – 28.05.2020r., g. 17:30, Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Towarowa 21
Staszica - 2.06.2020r., g. 17:30, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 16, ul. Dunikowskiego5
Manhattan -  4.06.2020r., g. 17:30, Zespół Szkół nr 20, ul. Szarych Szeregów 7
Dolinki – 9.06.2020r., g. 17:30, Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Nowa 7
Górczyn – 16.06.2020r., g. 17:30, Szkoła Podstawowa nr 13 ul. Szoleżerów 2
kategoria oświatowa – 4.06.2020r., g. 10:00,  sala sesyjan UM, ul. Sikorskiego 3-4
kategoria ogólnomiejska 18.06.2020r., g. 17:30, Przystań Sportów Wodnych, ul. Fabryczna 3
 
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji
 • 05-02-2020
 • Autor: Barbara Bednarz
 • drukuj

Budżetowy maraton już za nami!

Przez 2 godziny, 4 lutego br. urzędnicy omówili z mieszkańcami blisko 70 projektów do Budżetu Obywatelskiego 2021. Już teraz możemy śmiało stwierdzić, że mieszkańcy po raz kolejny mają ciekawe pomysły na zagospodarowanie swoich osiedli.
 
Na zainteresowanych mieszkańców przy 8 stanowiskach czekali urzędnicy z Wydziału Dróg, Wydziału Inwestycji, Wydziału Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego, Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji oraz Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Zdecydowana większość pomysłów spełniała wymogi regulaminu, a rozmowy z urzędnikami pomogły dopracować je pod względem formalnym. Urzędnicy szczegółowo omówili z mieszkańcami lokalizacje pomysłów, jak również pomogli przy ich wycenie.
Przypominamy, że nabór wniosków kończy się o północy 1 marca br. Wnioski można składać w formie elektronicznej przez stronę gorzow.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski, a także mailowo na adres budzetobywatelski@um.gorzow.pl. Wnioski w formie papierowej przyjmujemy w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4, a osoby, które chcą je złożyć, mają na to czas do piątku 28 lutego br. do godz. 14:30
 
Podczas maratonu, w drodze losowania, została wyłoniona kolejność spotkań dyskusyjnych w rejonach. Spotkania w rejonach rozpoczniemy na Osiedlu Słonecznym, a następnie spotkamy się z mieszkańcami Osiedla Piaski, Wieprzyc, Śródmieścia, Zakanala, Zamościa, Osiedla Staszica, Osiedla Manhattan, Dolinek oraz Górczyna. W trakcie spotkań dyskusyjnych zaprezentowane zostaną  zadania pozytywnie zaopiniowane przez pracowników Urzędu Miasta. Odbędzie się także debata, w trakcie której mieszkańcy będą mogli sieciować projekty, czyli  połączyć je w taki sposób, aby wykorzystać jak największą część kwoty na realizację zadań w rejonie. Spotkania rozpoczną się 12 maja i potrwają do 18 czerwca br.
 
Barbara Bednarz, Iga Kalbarczyk
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji
 • 30-01-2020
 • Autor: Klaudia Jodłowska
 • drukuj

Trwa nabór wniosków!

Przed nami nowa, dziewiąta edycja Budżetu Obywatelskiego. To idealny moment na wprowadzenie zmian w swoim najbliższym otoczeniu, na osiedlu lub w całym mieście. Nabór wniosków trwa od 1 lutego do 1 marca 2020 roku.
 
Co należy zrobić?
Pierwszą czynnością, którą należy wykonać, jest wypełnienie formularza. Warto przy tym skorzystać z Cennika miejskiego, który zawiera uśrednione koszty realizacji przykładowych zadań. Należy także dołączyć listę poparcia zawierajacą podpisy 20 mieszkańców Gorzowa, z wyłączeniem wnioskodawcy. W przypadku pomysłów, które będą polegały na wykonaniu infrastruktury służącej wybranym wspólnotom mieszkaniowym, np. placów zabaw, terenów rekreacyjnych, wypoczynkowych itp., do formularza należy dołączyć uchwałę wspólnot mieszkaniowych dotyczących utrzymania infrastruktury.
 
Pamiętaj, że nie można przekroczyć poniższych kwot:
 • 441.000 zł na zadanie twarde i 22.000 zł na zadanie miękkie w kategorii: Zamoście, Zakanale, Śródmieście/Centrum, Piaski, Staszica, Wieprzyce, Manhattan, Górczyn, Osiedle Słoneczne, Dolinki,
 • 1.260.000 zł na zadanie twarde i 22.000 zł na zadanie miękkie w kategorii Oświatowej,
 • 567.000 zł na zadanie twarde i 63.000 zł na zadanie miękkie w kategorii Ogólnomiejskiej.
 
Istnieją trzy możliwości zgłoszenia swojego projektu:
 • pobranie i wypełnienie formularza, który znajduje się poniżej i przesłanie jego skanu na adres budzetobywatelski@um.gorzow.pl;
 • skorzystanie z wniosków znajdujących się w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 i złożenie go we wspomnianej kancelarii;
 • zgłoszenie projektu zadania przez platformę gorzow.konsultacjejst.pl, co jest zdecydowanie szybsze i bardziej ekologiczne!
Pytania?
W dniu 4 lutego (wtorek) br. w godzinach 17:00-19:00 zapraszamy na Maraton pisania wniosków, który odbędzie się w Sali sesyjnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4. Na miejscu będzie można skonsultować swój pomysł ze specjalistami, którzy zajmują się projektami związanymi z budową i przebudową dróg, chodników, oświetlenia, placów zabaw, zagospodarowania terenu, w tym podwórek i terenów zielonych.
 
 
Do zobaczenia!
 

Załączniki

Przed nami nowa edycja Budżetu Obywatelskiego 2021!

Już wkrótce, a dokładnie 1 lutego br. rusza nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2021. Jest to idealny moment by wziąć sprawy w swoje ręce i zdecydować się na zmiany w swojej najbliższej okolicy, osiedlu, a nawet w całym mieście.
 
Co należy zrobić?
Aby zgłosić swój projekt, należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz w zakładce Dialog Społeczny na stronie www.gorzow.pl lub w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4. Możesz także skorzystać z możliwości zgłoszenia projektu przez platformę gorzow.konsultacjejst.pl. W każdym ze wskazanych miejsc znajdzie się także Cennik miejski, który zawiera uśrednione koszty realizacji przykładowych zadań i może być pomocny przy wycenie projektu. Do formularza należy dołączyć listę poparcia zawierającą podpisy 20 mieszkańców Gorzowa, którzy zainteresowani są realizacją pomysłu. Należy pamiętać, że na liście poparcia nie może podpisać się wnioskodawca.
 
Warto zapoznać się z instrukcją dołączoną do formularza w zakresie charakteru zadania, kategorii i maksymalnych kwot, których nie można przekroczyć.  
 
Pytania?
W dniu 4 lutego (wtorek) br. w godzinach 17:00-19:00 zapraszamy na Maraton pisania wniosków, który odbędzie się w Sali sesyjnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4. Na miejscu będzie można skonsultować swój pomysł ze specjalistami, którzy zajmują się projektami związanymi z budową i przebudową dróg, chodników, oświetlenia, placów zabaw, zagospodarowania terenu, w tym podwórek i terenów zielonych.
 
Do kiedy zgłaszamy wnioski?
Nabór wniosków trwa od 1 lutego do 1 marca br. włącznie. Wypełniony wniosek można złożyć w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta Gorzowa przy ul. Sikorskiego 3-4 lub przesłać skan wypełnionego wniosku na adres budzetobywatelski@um.gorzow.pl. Można także wypełnić formularz elektroniczny na stronie gorzow.konsultacjejst.pl.
 
Ile pieniędzy do wydania?
Na realizację zadań zostało przeznaczonych 6.300.000zł.
 
Jakiej kwoty nie można przekroczyć?
 • 441.000 zł na zadanie twarde i 22.000 zł na zadanie miękkie w kategorii: Zamoście, Zakanale, Śródmieście/Centrum, Piaski, Staszica, Wieprzyce, Manhattan, Górczyn, Osiedle Słoneczne, Dolinki,
 • 1.260.000 zł na zadanie twarde i 22.000 zł na zadanie miękkie w kategorii Oświatowej,
 • 567.000 zł na zadanie twarde i 63.000 zł na zadanie miękkie w kategorii Ogólnomiejskiej.
 
Jakie są kolejne etapy?
W marcu i kwietniu zgłoszone pomysły zostaną poddane weryfikacji. W połowie kwietnia zostanie opublikowany wykaz zaopiniowanych projektów (negatywne opinie zostaną uzasadnione, ale masz 14 dni na odwołanie się). Z początkiem maja ruszą spotkania dyskusyjne, które potrwają do 18 czerwca. To na nich będzie można przeprowadzić tzw. sieciowanie projektów, czyli łączenie projektów zadań w pakiety. Głosowanie odbędzie się na początku września. Według planu, wyniki głosowania powinny zostać ogłoszone w ostatnich dniach września.
 
         
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji

Załączniki

1 2