Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto › › › ...Przebudowa ul. Spichrzowej od ul....
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Projekty rządowe

Przebudowa ul. Spichrzowej od ul. Składowej do ul. Chrobrego

Inwestycja dotycząca przebudowy ul. Spichrzowej od ul. Składowej do ul. Chrobrego została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z rezerwy subwencji ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury.
 
W ramach zadania inwestycyjnego zostały wykonane prace budowlane, które swym zasięgiem obejmowały przebudowę istniejącego pasa drogowego ulicy Spichrzowej, którego szerokość waha się od 11,0 m do 17,0 m. Wykonaną pełną konstrukcję jezdni o nawierzchni bitumicznej na długości 454 mb i szerokości 7 m (2x3,5m). W ramach zadania przebudowano bądź wybudowano 15 miejsc postojowych (równoległych i prostopadłych do osi jezdni), w tym dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych. Wybudowano oraz przebudowano chodniki na całej długości ulicy o zmiennej szerokości min. 2 m, co znacząco poprawiło poziom bezpieczeństwa pieszych. W miejscach przejść dla pieszych wykonano pasy z kostki betonowej z wypustkami w celu dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym do potrzeb niewidomych. W ramach zakresu inwestycji wykonano przebudowę oraz budowę istniejących zjazdów indywidualnych oraz publicznych o szerokości od 3,00 m do 5,50 m (szerokość dostosowana indywidualnie do szerokości bramy) o nawierzchni z kostki betonowej. Wybudowano także nową kanalizację deszczową odwadniającą ulicę oraz wykonano chodniki. Wykonano także nowe oświetlenie uliczne w technologii LED.
 
Całkowita wartość zadania inwestycyjnego wyniosła 4 256 841,30 zł, w tym dofinansowanie ze środków subwencji ogólnej 2 000 000,00 zł.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją