Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
KLP
nawigator biznesu baner
Natalia Przybysz 31.08
Konkursy: „Piękne balkony” i „Domy w ogrodach”
GLINSKI_slider3C
Footsteps-slider
pocztowka slider
ZIT
ORONSKO_mos-krowa
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Gorzowskie Wiadomości Samorządowe

Trwa rewitalizacja Parku Siemiradzkiego

W Parku Siemiradzkiego trwają prace związane z jego rewitalizacją i przywróceniem funkcji miejsca wypoczynku i relaksu. Część parku zostanie przystosowana do pobytu osób niepełnosprawnych.
 
Wykonano już ponad połowę koryt, po których będą biegły trasy pieszo-rowerowe oraz ciągi piesze. Jeszcze w sierpniu będzie kładziona warstwa bitumiczna.
czytaj dalej

Dookoła (ś)fiata

Wielu tylko marzy, żeby objechać świat, oni zdecydowali się wyruszyć w podróż życia. Gorzowianin Paweł z żoną Joasią okrążają Ziemię „dużym fiatem” - Polskim Fiatem 125 p. - Dla nas ta podróż jest dowodem na to, że różnorodność świata i kultur jest wspaniała i prawdziwa, gdy można ją podziwiać w jej naturalnym otoczeniu, w miejscu, gdzie rodziła się przez setki lat – uważa Paweł Poterski.
 
To nie pierwsza Wasza podróż. Jak zrodziła się idea okrążenia fiatem globu i jak długa to trasa?
 
Już wcześniej było kilka wypraw „dużym fiatem” w ramach projektu dookolafiata, m.in do Stambułu, na Bałkany, czy do Norwegii. Ale żadna z nich nie przekroczyła nawet sześciu tysięcy kilometrów i granic Europy. Zawsze jednak mieliśmy w głowie, by zrealizować nasze największe marzenie - podróż dookoła świata. Miało ono łączyć nasze dwie pasje - podróże i motoryzację. Choć to drugie to raczej tylko pasja Pawła.
czytaj dalej

Trzydziestolecie teatralnej podróży

W swojej zawodowej karierze wyreżyserował ok. 40 bajek dla dzieci. W 2006 roku został uhonorowany nagrodą Pierścienia Melpomeny dla najlepszego aktora. Dziś świętuje trzydziestolecie pracy artystycznej. Cezary Żołyński - aktor i reżyser gorzowskiego teatru, od pamiętnych wagarów w szkole miłośnik Gwiezdnych Wojen, ambasador miasta w kampanii Gorzów #StądJestem, w rozmowie poświęconej artystycznej działalności.
czytaj dalej

Tradycja włókiennicza wciąż żywa

Na terenie dawnego wydziału polimeryzacji Stilonu ruszyła produkcja amerykańskiej firmy Universal Fibers. - W tym miejscu kryje się ogromna historia. Kiedy my weszliśmy do tego budynku, znajdowały się tu biura pozamykane na klucz, po których otwarciu miało się dziwne wrażenie cofnięcia w przeszłość – mówi Remigiusz Jurasz, dyrektor generalny Universal Fibers.
 
czytaj dalej

Nawigator Biznesu po raz drugi

W tym roku po raz drugi odbędzie się konkurs „Nawigator Biznesu MOF GW”, który ma być wyróżnieniem dla najbardziej korzystnych, innowacyjnych i przyjaznych środowisku działań inwestycyjnych prywatnych przedsiębiorców z terenu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego.
 
czytaj dalej

Romane Dyvesa

Wielkimi krokami zbliża się 31. edycja Międzynarodowych Spotkań Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa. Po dwóch imprezach na nadwarciańskich błoniach cygański folklor powraca do gorzowskiego amfiteatru.
 
Podczas tegorocznego wydarzenia, które rozpocznie się 8 czerwca o godzinie 20.00, na scenie wystąpi zespół The Gipsy Band z Francji, Russka Roma z Rosji, Trupa Modern z Rumunii, Teatr Romathan ze Słowacji, Dikanda z Polski oraz Błażej Król, Rafał Brzozowski i gospodarz festiwalu Cygański Teatr Muzyczny TERNO. Gościnnie z zespołem TERNO wystąpi Salwin Merstein-Siwak "Jimmy", który jest laureatem ostatniej edycji programu "Śpiewajmy razem", emitowanego na antenie telewizji POLSAT.
czytaj dalej

Najmłodszy radny

Oskar Serpina to najmłodszy gorzowski radny, zawodnik piłki ręcznej. Od dziecka bardzo aktywny sportowiec. Swoje pierwsze sportowe kroki stawiał w szkolnym klubie przy gorzowskiej szkole nr 15. To tam wiodącą dyscypliną była piłka ręczna. - To był bakcyl złapany od razu przez żywiołowość tych nauczycieli, których będę wspominał do końca życia, bo to właśnie oni zaszczepili we mnie pasję do piłki ręcznej, która zakorzeniła się we mnie na długie lata, znajdując swoje stałe miejsce w moim sercu – podkreślił.
czytaj dalej

Rowerowy mistrz

Rocznie wygrywał około siedemdziesięciu wyścigów, zdobył pięćdziesiąt sześć zwycięstw w peletonie zawodowym, tytuł mistrza świata na szosie, mistrza świata na torze zawodowców, zwyciężył w Wyścigu Pokoju. – Dzięki rowerowi miałem swoje pięć minut w życiu – uważa Lech Piasecki, ambasador miasta w kampanii Gorzów #Stąd Jestem.
 
Jest Pan jedynym Polakiem, który wywalczył żółtą koszulkę największego wyścigu świata. Jak to jest być liderem przez lata?
 
Są takie wyścigi jak Giro Italia, w którym wygrałem kilka etapów. Do tej pory żaden Polak jeszcze tego nie dokonał. W tej chwili mamy znakomitych kolarzy - Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majkę, którzy z wielkimi sukcesami ścigają się w peletonie zawodowym. Byłem liderem Tour de France i przez dwa etapy wiozłem żółtą koszulkę. Michałowi Kwiatkowskiemu zabrakła kiedyś sekunda, żeby tę koszulkę zdobyć. Oczywiście trzymam kciuki, żeby któryś z Polaków powtórzył ten sukces i tę koszulkę ubrał. Koszulka lidera Tour de France jest ważnym elementem w karierze kolarza, do którego przy każdym wyścigu się powraca. Nie ukrywam też, że jest to bardzo przyjemne, iż mimo tylu lat, które upłynęły, wciąż pamiętają, że był taki Polak, który nosił tę koszulkę.
czytaj dalej

Nakręćmy się na rower!

Gorzów to jedno z 25 miast, które dołącza do ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która ruszy we wrześniu. Do udziału w zabawie wystarczy darmowa mobilna aplikacja, która będzie monitorować kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny.
 
Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny. Należy wybrać miasto/obszar, dla którego chce się rywalizować i wsiadać na rower. Zwycięskie miasto otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostanie na stałe w posiadaniu zwycięzcy.
czytaj dalej

Europejski Gorzów

Przez 15 lat w Gorzowie, dzięki wsparciu finansowemu z Unii Europejskiej, zrealizowano kilkadziesiąt przedsięwzięć. To tzw. projekty twarde, czyli inwestycje, budowy, remonty i rewitalizacje oraz tzw. projekty miękkie: projekty edukacyjne, społeczne i środowiskowe.
 
To dziesiątki milionów złotych zainwestowanych w infrastrukturę, edukację i kulturę. Znaczna część inwestycji, a dokładnie tych od 2014 roku zostało zrealizowanych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego-Lubuskie 2020.
czytaj dalej
1 2