Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Gorzów Bliżej Świąt
Misza i Masza budują nowy dom
Slajdowisko MultiKulti: Everest 1999
Tapas Music Festival // Limboski “Ucieczka Saula”
Klucz do kariery
Koncert Kolęd Gorzowskiej Orkiestry Dętej
Reneta Gorzowska - masło
COVERY ETC. - RADOSŁAW CZARKOWSKI
OEES_2019_Gorzow_2_baner_1180x380px
dziejesie.art
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Gorzowskie Wiadomości Samorządowe

Przedświąteczne zakupy i prawa konsumenta

Okres przedświąteczny to czas, w którym tłumniej odwiedzamy sklepy i centra handlowe. Co warto sprawdzić przed podjęciem decyzji zakupowej, aby była bezpieczna? O czym pamiętać i na co zwracać szczególną uwagę, aby w ferworze zakupowym nie stać się jego ofiarą? - Trzeba do zakupów, szczególnie przedświątecznych, podchodzić z rozwagą – uważa Tomasz Gierczak, Miejski Rzecznik Konsumentów.
 
W jakie zakupowe pułapki wpadają najczęściej konsumenci, o czym nie zapominać podczas świątecznych zakupów?
 
Należy pamiętać, aby zawsze zachować dowód zakupu, który jest potrzebny przy ewentualnym złożeniu reklamacji, czy też zwrocie towaru. W przypadku zakupu w sklepie stacjonarnym, taki zwrot towaru jest możliwy tylko i wyłącznie za zgodą sprzedawcy - żaden przepis nie nakłada takiego obowiązku. Mówimy o towarze niewadliwym, który nam z różnych względów nie odpowiada.Taki obowiązek sprzedawcy, zgodnie z przepisami, istnieje tylko i wyłącznie przy zakupach internetowych, czy zakupach przez telefon. Wtedy faktycznie konsument ma prawo od takiej umowy odstąpić w ciągu 14 dni. Z roku na rok obserwujemy, że coraz więcej sklepów stacjonarnych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i umożliwia zwrot, wymianę, czy inną formę, w ciągu określonego czasu. Warto także zaznaczyć, że dowodem zakupu jest nie tylko paragon, to również wyciąg z bankowości elektronicznej przy płatności kartą. Dlatego dla naszego bezpieczeństwa, żeby mieć później taki dowód, zalecam płatność kartą.
czytaj dalej

Miasto się rozwija

Mija rok od czasu, w którym mieszkańcy ponownie powierzyli stery miasta prezydentowi Jackowi Wójcickiemu. Rozmowa o roku pracy w nowej kadencji i najważniejszych wyzwaniach obecnej prezydentury.
czytaj dalej

Kolędują od dekady

Miejska kolęda obchodzi w tym roku swoje dziesiąte urodziny. Świąteczne śpiewanie w Gorzowie zapoczątkowali ówcześni dziennikarze Radia Plus Gorzów - Sylwia Beech oraz Roman Błaszczak w 2009 roku. Rokrocznie w Jazz Klubie pod Filarami dziennikarze, politycy, samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń spotykają się żeby wspólnie kolędować.
czytaj dalej

Człowiek orkiestra

Albert Madej to rodowity gorzowianin. Absolwent Politechniki Szczecińskiej; choć nie pracuje w branży elektrycznej uważa, że zdobyta wiedza przydaje mu się na co dzień. - W dzisiejszych czasach bycie dobrym rzemieślnikiem jest bardzo ważne - podkreśla. Zajmuje się rolnictwem, razem z braćmi prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne w Gorzowie. Kocha muzykę, „od zawsze” gra na trąbce w orkiestrze.
czytaj dalej

Najlepsi gorzowscy sportowcy

Sukcesów pozazdrościć może im wielu. Swoją ciężką pracą, talentem i determinacją wielokrotnie sięgali po najwyższe sportowe laury. Bili rekordy, dominowali w swoich dyscyplinach, w dorobkach mają najcenniejsze medale. Przedstawiamy elitarne zestawienie najbardziej utytułowanych gorzowskich sportowców XXI wieku.
czytaj dalej

Bartek - nasz mistrz świata!

Gorzowianie owacjami na stojąco powitali w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 20 swojego mistrza świata. Bartka Zmarzlika witali kibice, przyjaciele, rodzina, ale przede wszystkim dumni mieszkańcy miasta.
czytaj dalej

Powraca blask Parku Siemiradzkiego

Wyeksponowany świat przyrody, urokliwe alejki i widok na panoramę miasta. Park Siemiradzkiego to jedno z najpiękniejszych miejsc w gorzowskim krajobrazie. Gotowa jest już konstrukcja kładki, budowlańcy wykonali też część ścieżek od strony ul. Zacisze (dojście do Kozaczej Góry) i do ogródków działkowych. Lubiane przez gorzowian miejsce spacerów, spotkań i odpoczynku wraca do świetności.
czytaj dalej

Wciąż goni marzenia

21 dni i 1080 kilometrów oraz idea pomocy drugiemu człowiekowi; Tomasz Manikowski dziewięć lat temu obiegł dookoła Irlandię i wciąż się nie zatrzymuje. Goni marzenia, weryfikując problemy ulicy i pomagając wrócić do społeczeństwa tym, którzy zostali zepchnięci na margines.
 
- Ja cuda widzę na co dzień, widzę przemianę człowieka, obserwuję, jak wzrasta, jak odbudowują się rodziny – mówi Tomasz Manikowski, radny, streetworker, który dodaje skrzydeł ludziom z problemami. To są jego dzieci, którym otwiera drzwi innego życia, pomaga dorosnąć i nie pozostawia samemu, kiedy znowu wyfruną z gniazda
czytaj dalej

Festiwal Dyni i Chryzantemy

W ostatni piątek października na rynku przy Jerzego odbędzie się pierwszy Festiwal Dyni i Chryzantemy. Gorzowski Rynek Hurtowy zaprasza 25 października od godziny siódmej do trzynastej na dodatkowe stoiska, w których swoją ofertę przedstawią producenci dyni, chryzantemy i jesiennych ozdób (m.in. stroików z kasztanów).
czytaj dalej

Radny po godzinach - Finansistka w ogrodzie

Anna Kozak jest ekonomistką zarządzającą firmami, zakochaną w ogrodach. Po pracy za biurkiem odnajduje się w projektowaniu zieleni, w której znajduje spokój i satysfakcję. Od 2018 roku radna gorzowskiej Rady Miasta. W wolnych chwilach wsiada na rower i wyrusza z rodziną na wycieczki rowerowe.
 
Pochodzi ze Skwierzyny, od wielu lat mieszka w Gorzowie. - To miasto zawsze mnie fascynowało. To takie miejsce, które mi w zupełności wystarcza - uznała. Z wykształcenia ekonomistka oraz zarządca i pośrednik w obrocie nieruchomościami, od lat zawodowo związana z bankowością. Obecnie prowadzi działalność gospodarczą, w której znajduje spełnienie zawodowe. Wybrała ekonomię, bo jak twierdzi, ekonomia jest wszędzie i wszyscy myślimy analitycznie.
 
czytaj dalej
1 2 3 4