Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Gorzowskie Wiadomości Samorządowe

Dzieje się - 25 lecie MCK

Miejskie Centrum Kultury to nie tylko wyjątkowo wyglądająca siedziba przy ul. Drzymały, ale sześć jej filii, które niczym macki ośmiornicy dotykają różnych punktów miasta, w których dzieje się życie kulturalne - mówi Hanna Błauciak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.
czytaj dalej

Kultura jest wszystkim

Od ćwierć wieku Miejskie Centrum Kultury dostarcza gorzowianom artystycznych wzruszeń. - Myślę, że taka instytucja jak MCK ma poza organizacją czasu wolnego stwarzać warunki rozwoju, wspierać, kreować aktywność artystyczną, bo pasje i talenty ma każdy, tylko czasem brak jest czasu lub możliwości, żeby je rozwijać – mówi Ewa Hornik, która przez ponad 15 lat była dyrektorem MCK. Rozmowa o historii instytucji, której zadaniem jest upowszechnianie kultury.
czytaj dalej

Radny po godzinach - Miłośnik biegania i pomagania

Piotr Wilczewski to gorzowianin, absolwent politologii i stosunków międzynarodowych. Zawodowo zajmuje się energetyką wiatrową. W 2018 roku po raz pierwszy został radnym. Jak mówi do trzech razy sztuka, bowiem to jego trzeci start w wyborach samorządowych. Największą pasją Piotra Wilczewskiego są podróże oraz bieganie.
czytaj dalej

Razem możemy więcej i lepiej

Projekt ,,Wspólna promocja gospodarcza Gorzowa Wielkopolskiego, Bogdańca, Deszczna, Kłodawy i Santoka” ma już rok.
 
Zaplecze, potencjał, energia to Wy! Jest z nami 300 osób w tym 250 przedsiębiorców - tak 26 stycznia 2018 roku prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki oficjalnie zainaugurował projekt wspólnej promocji gospodarczej Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego. Właśnie minął rok od rozpoczęcia działań w ramach projektu pn. „Wspólna promocja gospodarcza Gorzowa Wielkopolskiego, Deszczna, Bogdańca, Kłodawy i Santoka – etap II”.
czytaj dalej

Sacrum Profanum

Światowej sławy skrzypek, gorzowianin, kolejny raz postanowił nagrać teledysk do swojego utworu w rodzinnym mieście. W gorzowskiej katedrze powstały zdjęcia do utworu „O virga ac diadema” promującego najnowszy album artysty. Rozmowa z Adamem Bałdychem, ambasadorem miasta w kampanii Gorzów #Stąd Jestem.
 
„Sacrum Profanum” to Pana najnowszy projekt. Co kryje się pod tym tajemniczym tytułem?
 
Sacrum, czyli sfera duchowa oraz Profanum, czyli sfera ludzka są dla mnie punktem wyjścia do nowych artystycznych poszukiwań. W muzyce sakralnej odnalazłem ponadczasowe piękno, które chciałem umiejscowić w kontekście współczesnego świata, interpretując dzieła takich kompozytorów jak średniowiecznej Hildegardy z Bingen, czy renesasowego Thomasa Tallisa. 
 
Wierzę, że te dwie sfery mogą się przenikać dając źródło natchnienia i harmonii. Poszukuję głębi, która mogłaby być odpowiedzią na potrzeby współczesnego człowieka, żyjącego w niełatwych czasach. 
czytaj dalej

Buziaki świętują 40-lecie

Zespół został założony przez Izabellę Szafrańską w 1979 r., w Szkole Podstawowej nr 11. Wtedy 46 dziewcząt z klas IV-VIII rozpoczęło swoją przygodę z tańcem i piosenką. Nie było jeszcze chłopców w zespole, a wszystkie piosenki wykonywane były na żywo. Dziś gorzowskie „Buziaki” mają 40 lat i liczą 220 tancerzy.
czytaj dalej