Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kampania wizerunkowo-tożsamościowa

Będziemy mieć nowych ambasadorów kampanii GORZÓW #Stąd Jestem

Dziesięć kolejnych osób dołącza do oficjalnego grona ambasadorów miasta w kampanii GORZÓW #StądJestem. To mieszkańcy, którzy odpowiedzieli na akcję „Dołącz do nas, zostań ambasadorem Gorzowa”. Ponad 20 indywidualnych zgłoszeń trafiło na adres Urzędu Miasta w odpowiedzi na akcję. Niespodzianką jest zbiorowe zgłoszenie blisko dwustuosobowej grupy przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 7 „Bajkowy Świat”.
 
Przez trzy miesiące czekaliśmy na zgłoszenia mieszkańców, którzy czują więź z Gorzowem i chcieliby dołączyć do grona oficjalnych ambasadorów miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem. Swoje historie, będące rozwinięciem myśli „Gorzów dla mnie to” mieszkańcy mogli przesyłać na adres urzędu drogą pocztową lub na specjalnie utworzony na cel akcji adres e-mail. Listy docierały do nas zarówno tradycyjną drogą pocztową, jak i elektroniczną. Te przynoszone przez listonosza najczęściej były zaopatrzone w dodatkowe zdjęcia, wiersze lub inne dokumenty.
czytaj dalej

Pobijemy rekord Polski w szyciu biało-czerwonych serc

Już w najbliższą niedzielę, 11 listopada w Gorzowie, wspólnie z Natalią Ślizowską, „pójdziemy na rekord”. W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, przy Chrobrego odbędzie się próba pobicia rekordu Polski. Wzdłuż ulicy powstanie 100-metrowy dywan z biało-czerwonych serc ułożonych w linii prostej.
 
Do uszycia serc zaprasza projektantka Natalia Ślizowska, ambasadorka miasta w trwającej od początku roku kampanii GORZÓW #Stąd Jestem.
czytaj dalej

Mali ambasadorowie poznają historię miasta

Który budynek jest najstarszy w Gorzowie, a który najwyższy? Jakie zabytki są w centrum, a które nieco dalej, aż wreszcie ile lat ma miasto i kim są jego ambasadorowie. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 7 posłuchali o Gorzowie, jego historii i ciekawostkach z miastem związanych. Wszystko w ramach udziału w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem.
 
Blisko godzinne spotkanie z ponad 50-cio osobową grupa dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 zostało zorganizowane w ramach kampanii GORZÓW #Stąd Jestem. Przedszkolaki bowiem są w gronie oficjalnych, najmłodszych ambasadorów miasta. Do udziału w kampanii, dyrektor placówki Jolanta Świtała, zgłosiła dzieci pod koniec sierpnia, odpowiadając na akcję „Dołącz do nas. Zostań oficjalnym ambasadorem Gorzowa”.
czytaj dalej

Stefania kłania się na Chrobrego

Stephanorhinus kirchbergensis – czyli nosorożec gorzowski, którego prawie kompletny szkielet znaleziono podczas budowy gorzowskiego odcinka drogi ekspresowej S3, pojawił się na szczytowej ścianie kamienicy w centrum miasta. To kolejny mural, wykonany w ramach kampanii GORZÓW #Stąd Jestem.
 
Wizerunek Stephanorhinusa, czyli Stefanii, bo od czerwca bieżącego roku, dzięki badaniom naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego znamy płeć ssaka, pojawił się na szczytowej ścianie kamienicy przy ulicy Chrobrego 33. Spot wideo kampanii GORZÓW #Stąd Jestem można zobaczyć tutaj, a profil facebookowy tutaj.
czytaj dalej

Będziemy mieć nowych ambasadorów kampanii GORZÓW #Stąd Jestem

Ponad 20 indywidualnych zgłoszeń trafiło na adres Urzędu Miasta w odpowiedzi na akcję „Dołącz do nas, zostań ambasadorem Gorzowa”. Niespodzianką jest zbiorowe zgłoszenie blisko 200 - osobowej grupy przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 7 „Bajkowy Świat”.
 
Przez trzy miesiące czekaliśmy na zgłoszenia mieszkańców, którzy czują więź z Gorzowem i chcieliby dołączyć do grona oficjalnych ambasadorów miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem.
czytaj dalej

Mecz charytatywny z siatkarskimi gwiazdami

Sebastian Świderski - ambasador miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem był jednym z bohaterów III Meczu Charytatywnego „Kromka Chleba”, rozegranego w hali sportowej przy ulicy Czereśniowej. W hali, gdzie Stilon Gorzów, rodzima drużyna naszego ambasadora, w latach dziewięćdziesiątych osiągała największe sukcesy.
 
Zawodnicy Stilonu Gorzów, drużyny która w 1997 roku wywalczyła Puchar Polski w siatkówce mężczyzn, spotkali się na boisku ponownie, by zagrać na rzecz potrzebujących dzieci.
czytaj dalej

Gorzowska Kronika Filmowa

Katedra - Historia jednego pożaru NEWSoROŻEC Nocny Szlak Kulturalny 2017 Moto Racing Show 2018 16 wyjątkowych, oryginalnych i niepowtarzalnych osób, które łączy jedno - GORZÓW #StądJestem.
 
Gorzowska Kronika Filmowa jest dostępna tutaj.
 
 
czytaj dalej

Ambasador miasta zagra dla dzieci

Sebastian Świderski - ambasador miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem będzie jednym z bohaterów meczu charytatywnego „Kromka Chleba”, organizowanego wspólnie przez Caritas Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej wraz z Lubuskim Związkiem Piłki Siatkowej, pod patronatem m.in. Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.
 
Wydarzenie zaplanowano na 15 września w hali sportowej przy ul. Czereśniowej. Początek o godzinie 12.00, oficjalne otwarcie zaplanowano na godzinę 14.00.
czytaj dalej

Landsberg Circus – Gorzów fashion show

Takiego pokazu w Gorzowie jeszcze nie było. W najbliższą sobotę (7 lipca) po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie pokaz mody, inspirowany dawnym i współczesnym Gorzowem. Autorką kolekcji ubrań będzie ambasadorka kampanii GORZÓW #Stąd Jestem Natalia Ślizowska.
 
Wstęp na imprezę jest wolny.
czytaj dalej

Gorzowianin zagra na Mistrzostwach Świata w Moskwie!

Gorzowianin Dawid Kownacki został powołany do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji.
 
Dawid pierwsze kroki na murawie stawiał w GKP Gorzów Wlkp.
 
Adam Nawałka, trener polskiej kadry narodowej w piłce nożnej, ogłosił w poniedziałek (4 czerwca br.) skład reprezentacji kraju, która pojedzie na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej do Rosji. Wśród 23 zawodników znalazł się gorzowianin Dawid Kownacki. Będzie grał na pozycji napastnika, obok Roberta Lewandowskiego i Łukasza Teodorczyka
czytaj dalej
1 2