Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kampania wizerunkowo-tożsamościowa

Mecz charytatywny z siatkarskimi gwiazdami

Sebastian Świderski - ambasador miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem był jednym z bohaterów III Meczu Charytatywnego „Kromka Chleba”, rozegranego w hali sportowej przy ulicy Czereśniowej. W hali, gdzie Stilon Gorzów, rodzima drużyna naszego ambasadora, w latach dziewięćdziesiątych osiągała największe sukcesy.
 
Zawodnicy Stilonu Gorzów, drużyny która w 1997 roku wywalczyła Puchar Polski w siatkówce mężczyzn, spotkali się na boisku ponownie, by zagrać na rzecz potrzebujących dzieci.
 
 
Mecz charytatywny "Kromka Chleba", odbył się w Gorzowie po raz trzeci, z inicjatywy Caritasu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, przy współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. W przedsięwzięciu udziały wzięły również: drużyna oldbojów Morza Szczecin oraz aktualne gwiazdy siatkarskiego parkietu, drużyny Stoczni Szczecin i Cuprum Lubin.
 
Oldboje z Gorzowa ulegli gościom ze Szczecina 2:1, a w meczu dnia Stocznia Szczecin pokonała Cuprum Lubin 3:1.
 
 
Nie wyniki były jednak najważniejsze; celem akcji była zbiórka pieniędzy na wsparcie i dożywianie dzieci z gorzowskich świetlic środowiskowych Caritasu. Po meczu odbył się piknik dla wszystkich uczestników.
 
 
Mecz odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta. Jacka Wójcickiego podczas oficjalnej inauguracji reprezentowała radna Grażyna Wojciechowska, która odczytała fragmenty listu prezydenta do organizatorów. - Gratuluję organizacji wydarzenia, jakim jest mecz charytatywny pn. „Kromka Chleba”. To wyjątkowe dzieło, które łączy mieszkańców Gorzowa ponad podziałami, a przy okazji nawiązuje do pięknej, sportowej historii miasta i sukcesów klubu Stilon Gorzów – napisał prezydent Wójcicki.
 
 
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją