Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kampania wizerunkowo-tożsamościowa

Scena letnia z GORZÓW #Stąd Jestem

Michał Kwiatkowski, Małgorzata Kocik, Cezary Żołyński, Bogusław Dziekański i Przemysław Raminiak – ambasadorowie miasta w kampanii GORZÓW #Stąd jestem wystąpią na scenie teatralnej podczas tegorocznej edycji Festiwalu Teatrów Ogródkowych.
 
Scena_Letnia_teatr - DA 1
 
Do Gorzowa tak blisko – gorzowianie i przyjaciele miasta na scenie letniej
 
To nie jedyni artyści z Gorzowa, którzy zaprezentują się na Scenie Letniej. Organizator festiwalu, dyrektor Teatru im. Juliusza Osterwy Jan Tomaszewicz zainspirowany kampanią GORZÓW #Stąd Jestem postanowił oddać w tym roku scenę artystom gorzowskim, z Gorzowem związanym, z Gorzowa pochodzącym lub wracającym do naszego miasta z różnymi projektami. I tak w pierwszej kolejności, w sobotę 30 czerwca wystąpi Joanna Gonschorek, aktorka teatru legnickiego, która od najbliższego sezonu będzie grać w Gorzowie.
teatr
 
W niedzielę 1 lipca zostanie zaprezentowana sztuka „W starym kinie, czyli zwierzenia dublera” w reżyserii pochodzącego z Gorzowa Krzysztofa Rogacewicza. W sobotę 7 lipca Artur Barciś i przyjaciele zaprezentują przedstawienie „Stąd Jesteśmy” z udziałem gorzowskich aktorów. - Artur Barciś wszystkie swoje projekty reżyserskie tworzył w Gorzowie, do Gorzowa często wraca, zarówno zawodowo i prywatnie - podkreślił dyrektor Jan Tomaszewicz.
 
W kolejną sobotę, 14 lipca w recitalu „Troszeczkę słońca” wystąpi Hanna Śleszyńska. Aktorka, która z Gorzowem jest związana rodzinnie oraz wielokrotnie prezentowała się gorzowskiej publiczności.​
 
Ambasadorowie GORZÓW #Stąd Jestem na deskach sceny letniej ​
 
W niedzielę 15 lipca wieczór muzyczny Julii Sawickiej poprowadzi Bogusław Dziekański, szef Jazz Clubu pod Filarami, oficjalny ambasador miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem. 
 
Scena_Letnia_teatr - DA 3Bardzo mocnym punktem repertuaru sceny letniej jest występ Michała Kwiatkowskiego, który na specjalne zaproszenie dyrektora Jana Tomaszewicza i prezydenta Jacka Wójcickiego, tak poukładał plany koncertowe, by zaprezentować się gorzowskiej publiczności w muzycznym spektaklu „Amour etc.”, który odbędzie się 21 lipca
 
Kolejna niespodzianka repertuarowa to projekt „Stąd jesteśmy” zaplanowany na sobotę 28 lipca. Na scenie letniej zaprezentują się ambasadorowie kampanii: Przemysław Raminiak, Małgorzata Kocik i Cezary Żołyński.
 
Na koniec, 29 lipca, nasz ambasador Bogusław Dziekański poprowadzi spotkanie muzyczne z udziałem Igora Obłozy, Krzysztofa Ścierańskiego i Marcina Jajkiewicza.
 
- Bardzo się cieszę, ze kampania GORZÓW #Stąd Jestem stała się inspiracją do angażowania mieszkańców. To daje szansę na zaprezentowanie ich potencjału, umiejętności i talentu - podkreślił prezydent miasta Jacek Wójcicki. 
 
Scena letnia to projekt Teatru im. Juliusza Osterwy, który umożliwia oglądanie przedstawień z udziałem muzyków, aktorów i innych artystów za darmo. Spektakle odbywają się w każdy weekend lipca. W tym roku scena letnia organizowana jest po raz 16. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 30 czerwca spektaklem „Hawaje”, który rozpocznie się o godzinie 20.30. Dzień wcześniej, w piątek 29 czerwca, rozpoczną się cotygodniowe przedstawienia dla dzieci. W samo południe Teatr Rozrywki „Trójkąt” pokaże „Żeglarzy siedmiu mórz”.
 
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji​
 
Fot. Daniel Adamski
 
Scena_Letnia_teatr - DA 15
Scena_Letnia_teatr - DA 4
Scena_Letnia_teatr - DA 16
Scena_Letnia_teatr - DA 6
Scena_Letnia_teatr - DA 7
Scena_Letnia_teatr - DA 17
Scena_Letnia_teatr - DA 11

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją