Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kampania wizerunkowo-tożsamościowa

Nowi ambasadorowie GORZÓW #Stąd Jestem

Mamy kolejnych ambasadorów miasta. W ramach kampanii GORZÓW #Stąd Jestem do grona 16 ambasadorów dołączają cztery osoby: Maria Szupiluk, Lech Piasecki, Sebastian Świderski i Dawid Kownacki.
 
To mieszkańcy Gorzowa lub z tego miasta pochodzący, którzy osiągają sukcesy poza granicami miasta i kraju.
Dokładnie dwa miesiące po oficjalnej inauguracji miejskiej kampanii wizerunkowo-tożsamościowej GORZÓW #Stąd Jestem, przedstawiamy sylwetki kolejnych ambasadorów naszego miasta. Wśród nich znaleźli się sportowcy i wybitny pedagog. Ich grono wciąż będzie się powiększać.
 
SzupilukLECH PIASECKI - polski kolarz szosowy i torowy, mistrz świata amatorów i torowy mistrz świata zawodowców, zwycięzca Wyścigu Pokoju, pięciu etapów w Giro d’Italia, lider Tour de France. Pierwsze mistrzowskie kilometry pokonywał z „Orlętami Gorzów”.
 
MARIA SZUPILUK – animator, kierownik artystyczny i choreograf zespołu tańca ludowego „Mali Gorzowiacy”, jeden z najbardziej znany pedagogów, odznaczona i zasłużona dla kultury polskiej, wychowała kilka pokoleń polskich tancerzy i młodzieży. Odznaczona: Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2001), Zasłużony Działacz Kultury (2003), za wybitne zasługi dla rozwoju miasta Odznaka Honorowa Miasta Gorzowa Wlkp. (2006), Medal Lubuski Animator Kultury (2006), wielokrotnie nagradzana przez Lubuskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.
 
SEBASTIAN ŚWIDERSKI -  polski, gorzowski, siatkarz, w latach 1995 – 2000 odnoszący sukcesy z gorzowskim zespołem Stilon Gorzów, w latach 1996 - 2011 reprezentant kraju (322 występy), Srebrny medalista mistrzostw świata 2006, dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich (Ateny 2004 i Pekin 2008), na których wraz z reprezentacją zajął dwa razy piąte miejsce. Z Gorzowem związany do dziś rodzinnie.
 
DAWID KOWNACKI – urodzony 14 marca 1997 w Gorzowie, polski piłkarz występujący na pozycji napastnika we włoskim klubie Sampdoria oraz w reprezentacji Polski. Z ogromną szansą na powołanie do kadry na Mistrzostwa Świata w Moskwie w 2018. Swoja karierę zaczynał w GKP Gorzów Wielkopolski, z miastem wciąż związany rodzinnie.
 
Stad_Jestem - jaaz club
Kampania GORZÓW #Stąd Jestem trwa od początku roku. W jej ramach m.in. przeprowadziliśmy już akcję „Zakochani w Gorzowie”, malowaliśmy murale z serduszkiem, współorganizowaliśmy Spotkania Kobiet Autentycznych. W marcu zaprezentowaliśmy pierwszych 16 ambasadorów miasta.
 
Obecnie mamy ich 20 i wciąż prowadzimy rozmowy z kolejnymi.
 
Zadaniem ambasadorów jest reprezentowanie miasta w swoich codziennych działaniach: zawodowych i życiowych, bycie dumnym i szczęśliwym mieszkańcem Gorzowa…
 
Celem kampanii GORZÓW #Stąd Jestem jest przekonanie „nieprzekonanych”, że Gorzów to miasto wyjątkowe: dobre do życia, świetne do pracy, jeszcze lepsze do startu zawodowego, realizacji pasji i prywatnych celów. Stąd, z Gorzowa pochodzą ludzie, którym się udało, którzy nie boją się realizować marzeń i osiągać celów.
 
Spot wideo kampanii GORZÓW #Stąd Jestem można zobaczyć tutaj, a profil facebookowy tutaj.
 
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Daniel Adamski
Fot. archiwum mdk.gorzow.pl

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją