Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Edukacja ekologiczna
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Edukacja ekologiczna

Podsumowanie konkursu plastycznego i warsztatów pszczelarskich

W kwietniu 2018 roku Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłosił KONKURS  PLASTYCZNY „PSZCZOŁY TO PRZYJACIELE NASI I ŚRODOWISKA” skierowany do dzieci  z gorzowskich przedszkoli. 
 
Na konkurs wpłynęły prace 21 grup przedszkolnych. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace plastyczne dzieci były przemyślane, bardzo kolorowe i wykonane ciekawymi technikami. Wybrano laureatów, którymi są:
 
1) Grupa II „Krasnoludki” (3-4-latki) z Przedszkola Miejskiego nr 3, ul. Słoneczna 11 – I miejsce
2) Grupa II „Motyle” (5-6-latki) z Przedszkola Miejskiego nr 2, ul. Drzymały 26A – II miejsce
3) Grupa IV  (6-latki) z Przedszkola Miejskiego nr 30, ul. Taczaka 1A – III miejsce
4) Grupa „Biedronki” (3-latki) z Przedszkola Miejskiego nr 18, ul. Łużycka 8 - Wyróżnienie
czytaj dalej

Edukacyjne Targi Ekologiczne

W ramach Dni Gorzowa dnia 8 czerwca 2018 r. na Bulwarze Wschodnim odbyły się Edukacyjne Targi Ekologiczne organizowane przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta. Wydarzenie to wieńczyło realizowaną przez Miasto kampanię edukacyjną dla mieszkańców Gorzowa Wlkp. „Gorzów miastem bez odpadów”, współfinansowaną ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
 
Podczas targów zaprezentowane zostały nagrodzone i wyróżnione prace w konkursie plastycznym „Gorzów miastem bez odpadów”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych, przy czym prace uczniów oceniane były indywidualnie, natomiast prace przedszkolaków grupowo.
czytaj dalej

I Międzyszkolna Grywalizacja Ekologiczna w SP nr 10

W czwartek 7 czerwca odbyła się I Międzyszkolna Grywalizacja Ekologiczna pod hasłem „Jak dbam, tak mam” pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Wzięli w niej udział uczniowie klas czwartych z czterech gorzowskich szkół podstawowych: SP 1, SP 6, SP 9 oraz gospodarze -  SP 10. Każdą szkołę reprezentowała 5-osobowa drużyna. 
 
Celem grywalizacji było m.in. zwrócenie uwagi na współzależność pomiędzy naszymi codziennymi wyborami, a stanem środowiska na całej Ziemi, zachęcanie do aktywności w czynieniu świata bardziej sprawiedliwym i przyjaznym, rozwijanie kompetencji w zakresie nowych technologii.
czytaj dalej

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Gorzów miastem bez odpadów”

8 czerwca 2018 r. podczas Edukacyjnych Targów Ekologicznych zorganizowanych przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta na Bulwarze Wschodnim zaprezentowane zostały nagrodzone i wyróżnione prace w konkursie plastycznym „Gorzów miastem bez odpadów”. Konkurs był elementem realizowanej przez Miasto kampanii edukacyjnej dla mieszkańców Gorzowa Wlkp. „Gorzów miastem bez odpadów”, współfinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze i skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych, przy czym prace uczniów oceniane były indywidualnie, natomiast prace przedszkolaków grupowo.​
czytaj dalej

Wyniki konkursu „Pszczoły, to przyjaciele nasi i środowiska"

W kwietniu 2018 roku Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłosił konkurs pn. „Pszczoły, to przyjaciele nasi i środowiska" skierowany do dzieci z gorzowskich przedszkoli.  
 
Na konkurs wpłynęły prace 21 grup przedszkolnych. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace plastyczne dzieci były przemyślane,  bardzo kolorowe i wykonane ciekawymi technikami. Podczas burzliwej narady oceniło prace wykonane przez przedszkolaków oraz wybrało laureatów.
czytaj dalej

Konkursy „Piękne Balkony” i „Domy w Ogrodach”

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłasza konkursy: „Piękne Balkony” i „Domy w Ogrodach”, które mają na celu kształtowanie proekologicznych postaw i zachowań, uwrażliwienie na problemy estetyki miasta oraz kształtowanie inwencji plastycznej i estetycznej.
 
Już po raz dwudziesty trzeci gorzowianie będą mogli zaprezentować w konkursie swoje balkony, a po raz dwudziesty ogrody.
czytaj dalej

Konkurs fotograficzny „Parki gorzowskie widziane oczami mieszkańców”

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłasza konkurs fotograficzny: „Parki gorzowskie widziane oczami mieszkańców”. Wszyscy chętni do udziału w konkursie powinni zapoznać się z regulaminem konkursu i jego załącznikami (do pobrania), które dostępne są również w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Myśliborskiej 34 w pokoju 19 lub 21, lub dzwoniąc na nr tel. 95 7355 737.
czytaj dalej

Konkurs Wiedzy o Polskich Parkach Narodowych

24 maja w Europejskim Dniu Parków Narodowych - obchodzonym w rocznicę utworzenia pierwszego parku narodowego w Europie - szwedzkiego Sarek powołanego 24 maja 1909 r. - w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbył się zorganizowany przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Konkurs Wiedzy o Polskich Parkach Narodowych.
 
Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie klas IV-VI gorzowskich szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 15 drużyn, w tym: z SP nr: 9,11,12,15,16, 21 i Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego.
czytaj dalej

Konkurs Wiedzy Ekologicznej

26 kwietnia w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbył się zorganizowany przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa  Konkurs Wiedzy Ekologicznej z okazji Dnia Ziemi. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie gorzowskich gimnazjów i klas siódmych szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 11 drużyn, w tym: z Gimnazjum nr 12 i Akademickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego oraz szkół podstawowych nr: 1,6,9,10,15,17, 20, 21 i Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego.
czytaj dalej

Ekomoda jest modna

25 kwietnia w Zespole Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego w Gorzowie Wlkp. odbędą się warsztaty tematyczne dla 50 osób, podczas których stare ubrania i inne suche odpady zostaną wykorzystane do stworzenia kolekcji ubrań nowych, czasami trochę awangardowych, ale do codziennego użytku.
czytaj dalej
1 2