Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
rowerowa stolica polski.png
slider_BO
gorzow_multikulti_16.09.2019
slider_hakaton
etzt_slider-ok
Edukacja ekologiczna
ORONSKO_mos-krowa
Konkursy: „Piękne balkony” i „Domy w ogrodach”
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Edukacja ekologiczna
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Edukacja ekologiczna

Nasze kolorowe eko-opowiadanie

 
W ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „W Gorzowie dbamy o powietrze, którym oddychamy” przeprowadzony został konkurs plastyczno-literacki dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pn. „Nasze kolorowe eko-opowiadanie”. Uczniowie stworzyli i napisali  z pomocą swoich nauczycieli krótkie opowiadania dotyczące stanu powietrza. Opowiadania zostały zilustrowane rysunkami wykonanymi przez dzieci.
 
Prezentujemy nagrodzone I miejscem opowiadanie uczniów klasy III, ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Gorzowie Wlkp.
 
czytaj dalej

Nasze kolorowe eko-opowiadanie

Konkurs plastyczno-literacki dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pn. „Nasze kolorowe eko-opowiadanie” został rozstrzygnięty.
 
Zadaniem konkursowym było stworzenie przez uczniów i napisanie z pomocą nauczyciela krótkiego opowiadania dotyczącego stanu powietrza w mieście. Opowiadanie należało zilustrować rysunkami wykonanymi przez dzieci.
czytaj dalej

XI edycja konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość

 
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2019 r.
 
Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.
 
W ramach konkursu Kapituła oceni prace w dwóch kategoriach:
 
Prace naukowe (m.in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi;
 
Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.
czytaj dalej

Konkursy: „Piękne balkony” i „Domy w ogrodach”

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłasza konkursy: „Piękne Balkony” i „Domy w Ogrodach”, które mają na celu kształtowanie proekologicznych postaw i zachowań, uwrażliwienie na problemy estetyki miasta oraz kształtowanie inwencji plastycznej i estetycznej.
 
Już po raz dwudziesty czwarty gorzowianie będą mogli zaprezentować w konkursie swoje balkony, a po raz dwudziesty pierwszy ogrody.
czytaj dalej

Konkurs fotograficzny „Ptaki miejskie w obiektywie”

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w ramach kampanii edukacyjnej „Poznajemy bioróżnorodność naszego miasta i okolic” ogłasza konkurs fotograficzny  dla mieszkańców pt.: „Ptaki miejskie w obiektywie”.
 
Konkurs ma na celu:
- propagowanie walorów przyrodniczych miasta;
- budzenie zainteresowań ornitologicznych wśród  młodszych i starszych gorzowian;
- uwrażliwianie na piękno natury oraz zachęcanie do jego utrwalania w fotografii;
- rozwijanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej;
- rozpowszechnianie idei fotografowania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu – częstszego przebywania na powietrzu;
- rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni mieszkańców;
- prezentację twórczości gorzowian w dziedzinie fotografii.
czytaj dalej

Konkurs fotograficzny „Niebo nad Gorzowem”

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „W Gorzowie dbamy o powietrze, którym oddychamy” ogłasza konkurs fotograficzny dla mieszkańców pt.: „Niebo nad Gorzowem”.
 
Konkurs ma na celu:
- propagowanie zainteresowań zjawiskami przyrodniczymi;
- budzenie zainteresowań procesami zachodzącymi w środowisku spowodowanymi ingerencją człowieka;
- uwrażliwianie na piękno otaczającej przyrody i zachęcanie do jego utrwalania w fotografii; 
- rozwijanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej;
- rozpowszechnianie idei fotografowania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu;
- rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni mieszkańców;
- prezentację twórczości gorzowian w dziedzinie fotografii.
czytaj dalej

Konkurs Wiedzy o Formach Ochrony Przyrody w Polsce

24 maja w Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp., odbył się Konkurs Wiedzy o Formach Ochrony Przyrody w Polsce.
 
Konkurs zorganizowany przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa jest jednym z elementów Kampanii edukacyjnej „Poznajemy bioróżnorodność naszego miasta i okolic.
czytaj dalej

Rozstrzygnięcie konkursu "Stop Niskiej Emisji"

Ogłoszony przez Prezydenta Miasta Gorzowa konkurs plastyczny "Stop Niskiej Emisji" skierowany do uczniów klas IV-VI został rozstrzygnięty. Konkurs jest jednym z elementów kampanii edukacyjnej „W Gorzowie dbamy o powietrze, którym oddychamy”.
 
Organizatorem konkursu był Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.​
czytaj dalej

Konkurs wiedzy o ochronie przyrody dla klas 5 i 6

Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłosił Konkurs Wiedzy o Formach Ochrony Przyrody w Polsce skierowany do  uczniów klas V-VI szkół podstawowych, który odbędzie się 24 maja 2019 r. o godzinie 12.00 w auli Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp., ul. Estkowskiego 13.
 
Organizatorem konkursu jest Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
 
W konkursie może wziąć udział drużyna bądź kilka drużyn z jednej szkoły. Drużyna powinna składać się z 3 uczniów tej samej klasy.
 
Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmowane będą do 20. maja 2019 r. 
czytaj dalej

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków rozstrzygnięty

Ogłoszony przez Prezydenta Miasta Gorzowa konkurs  plastyczny pt. „Nie Tylko Dzieciom Jest Wesoło, Gdy Mamy Czyste Powietrze Wokoło” skierowany do dzieci przedszkolnych został rozstrzygnięty.
 
Do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa, organizatora konkursu, wpłynęło bardzo dużo pięknie wykonanych, kolorowych prac przedstawiających świat i nasze miasto widziane oczami dzieci. Konkurs jest jednym z elementów kampanii edukacyjno-informacyjnej „W Gorzowie dbamy o powietrze, którym oddychamy” dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który miał na celu zwrócenie uwagi na jakość powietrza, które nas otacza.
czytaj dalej
1 2 3 4