Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Wiosna_ptaki_park_Roz - DA - 16
slider kobiety ok
voovoo_03.2019
multikulti_01.04.2019
MROZ_mos - 12.04
ZIT
Footsteps-slider

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Edukacja ekologiczna
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Edukacja ekologiczna

Konkurs plastyczny „Stop niskiej emisji” [2019 r.]

Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. ogłosił konkurs plastyczny „Stop niskiej emisji” skierowany do uczniów klas IV-VI gorzowskich szkół podstawowych.

Konkurs jest jednym z elementów kampanii edukacyjnej „W Gorzowie dbamy o powietrze, którym oddychamy”. Organizatorem konkursu jest Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
 
Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z regulaminem i kartą zgłoszenia udziału, które są do pobrania w załącznikach.
Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 5 kwietnia 2019 r. w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa, przy ul. Myśliborskiej 34, pok. 19 - parter.
 
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w kwietniu 2019 r. ​
czytaj dalej

Konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych [2019 r.]

Prezydent Miasta Gorzowa ogłosił konkurs  plastyczny „Nie Tylko Dzieciom Jest Wesoło, Gdy Mamy Czyste Powietrze Wokoło” skierowany do dzieci przedszkolnych.
 

Konkurs jest jednym z elementów kampanii edukacyjnej „W Gorzowie dbamy o powietrze, którym oddychamy”. Organizatorem konkursu jest Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
 
Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z regulaminem i kartą zgłoszenia udziału, które są do pobrania w załącznikach.
 
Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 22 marca 2019 r. w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa, przy ul. Myśliborskiej 34, pok. 19 - parter.
 
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w marcu 2019 r. ​
czytaj dalej

Konkurs "Nasze Kolorowe Eko-Opowiadanie" [2019 r.]

Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. ogłosił  konkurs plastyczno-literacki „Nasze Kolorowe Eko-Opowiadanie” skierowany do uczniów z klas I-III gorzowskich szkół podstawowych.
 
Konkurs jest jednym z elementów kampanii edukacyjnej „W Gorzowie dbamy o powietrze, którym oddychamy”.

Organizatorem konkursu jest Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.​
czytaj dalej

Laureaci konkursów fotograficznych [2018 r.]

Ogłoszone w tym roku przez Prezydenta Miasta konkursy fotograficzne zostały rozstrzygnięte. Spotkanie podsumowujące konkursy, podczas którego laureatom zostaną wręczone nagrody, a pozostałym uczestnikom upominki odbędzie się w piątek, 14 grudnia o godzinie 13.30 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Gorzowa, przy ul. Sikorskiego 3-4.
 
W styczniu 2018 r. rozpoczął się konkurs dla młodzieży szkół średnich pt. „Gorzowskie pomniki przyrody w czterech porach roku”, a w maju ogłoszony został konkurs skierowany do wszystkich gorzowian pt. „Parki gorzowskie widziane oczami mieszkańców”.
czytaj dalej

Konkurs fotograficzny dla młodzieży [2018 r.]

Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłasza konkurs fotograficzny „Gorzowskie pomniki przyrody w czterech porach roku”, który skierowany jest do uczniów gorzowskich szkół średnich. Termin nadsyłania lub dostarczania prac fotograficznych został przedłużamy do 10 listopada 2018 r.  Udział w konkursie jest bezpłatny.
 
Chętni do udziału w konkursie wykonują fotografie wybranych przez siebie pomników przyrody, w wybranej przez uczestnika porze roku lub we wszystkich porach roku, techniką dowolną. Autor może zgłosić do konkursu nie więcej niż 4 zdjęcia.
 
Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Termin nadsyłania lub dostarczania prac fotograficznych był do 10 października 2018 r., ale został przedłużamy do 10 listopada 2018 r.  Udział w konkursie jest bezpłatny.
czytaj dalej

Konkurs fotograficzny „Parki gorzowskie widziane oczami mieszkańców” [2018 r.]

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłasza konkurs fotograficzny: „Parki gorzowskie widziane oczami mieszkańców”. Wszyscy chętni do udziału w konkursie powinni zapoznać się z regulaminem konkursu i jego załącznikami (do pobrania), które dostępne są również w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Myśliborskiej 34 w pokoju 19 lub 21, lub dzwoniąc na nr tel. 95 7355 737. 
 
Informujemy, że termin nadsyłania prac został przedłużamy do 15 listopada 2018 r.
czytaj dalej

Konkurs fotograficzny „Polskie kadry” [2018 r.]

„Polskie kadry” to ogólnopolski konkurs fotograficzny organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia 2018 r. Celem konkursu jest ukazanie bogactwa regionów Polski w dwóch kategoriach tematycznych: żywnościowej i krajoznawczej. 
 
Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób pełnoletnich. Fotografie w kategorii żywnościowej powinny prezentować regionalne produkty spożywcze na różnych etapach ich produkcji lub podczas sprzedaży. Prace konkursowe mogą przedstawiać pola uprawne, regionalnych producentów żywności, lokalne bazary i targowiska czy produkty przetworzone i nieprzetworzone. W kategorii krajoznawczej będą brane pod uwagę zdjęcia prezentujące obiekty znajdujące się w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa. Szczegółowa lista obiektów znajduje się tutaj
 
czytaj dalej

Podsumowanie konkursu plastycznego i warsztatów pszczelarskich

W kwietniu 2018 roku Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłosił KONKURS  PLASTYCZNY „PSZCZOŁY TO PRZYJACIELE NASI I ŚRODOWISKA” skierowany do dzieci  z gorzowskich przedszkoli. 
 
Na konkurs wpłynęły prace 21 grup przedszkolnych. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace plastyczne dzieci były przemyślane, bardzo kolorowe i wykonane ciekawymi technikami. Wybrano laureatów, którymi są:
 
1) Grupa II „Krasnoludki” (3-4-latki) z Przedszkola Miejskiego nr 3, ul. Słoneczna 11 – I miejsce
2) Grupa II „Motyle” (5-6-latki) z Przedszkola Miejskiego nr 2, ul. Drzymały 26A – II miejsce
3) Grupa IV  (6-latki) z Przedszkola Miejskiego nr 30, ul. Taczaka 1A – III miejsce
4) Grupa „Biedronki” (3-latki) z Przedszkola Miejskiego nr 18, ul. Łużycka 8 - Wyróżnienie
czytaj dalej

Edukacyjne Targi Ekologiczne

W ramach Dni Gorzowa dnia 8 czerwca 2018 r. na Bulwarze Wschodnim odbyły się Edukacyjne Targi Ekologiczne organizowane przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta. Wydarzenie to wieńczyło realizowaną przez Miasto kampanię edukacyjną dla mieszkańców Gorzowa Wlkp. „Gorzów miastem bez odpadów”, współfinansowaną ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
 
Podczas targów zaprezentowane zostały nagrodzone i wyróżnione prace w konkursie plastycznym „Gorzów miastem bez odpadów”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych, przy czym prace uczniów oceniane były indywidualnie, natomiast prace przedszkolaków grupowo.
czytaj dalej

I Międzyszkolna Grywalizacja Ekologiczna w SP nr 10

W czwartek 7 czerwca odbyła się I Międzyszkolna Grywalizacja Ekologiczna pod hasłem „Jak dbam, tak mam” pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Wzięli w niej udział uczniowie klas czwartych z czterech gorzowskich szkół podstawowych: SP 1, SP 6, SP 9 oraz gospodarze -  SP 10. Każdą szkołę reprezentowała 5-osobowa drużyna. 
 
Celem grywalizacji było m.in. zwrócenie uwagi na współzależność pomiędzy naszymi codziennymi wyborami, a stanem środowiska na całej Ziemi, zachęcanie do aktywności w czynieniu świata bardziej sprawiedliwym i przyjaznym, rozwijanie kompetencji w zakresie nowych technologii.
czytaj dalej
1 2 3