Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
ZUZEL_SLIDER
awf_baner_www
kresoviana_2018
spotkania 2018 BO
gorzów przystań poprawiony
Fotorelacja: 19 maja, 20 maja
WLAZLAK_SLIDER
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Edukacja ekologiczna
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Edukacja ekologiczna

Konkursy „Piękne Balkony” i „Domy w Ogrodach”

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłasza konkursy: „Piękne Balkony” i „Domy w Ogrodach”, które mają na celu kształtowanie proekologicznych postaw i zachowań, uwrażliwienie na problemy estetyki miasta oraz kształtowanie inwencji plastycznej i estetycznej.
 
Już po raz dwudziesty trzeci gorzowianie będą mogli zaprezentować w konkursie swoje balkony, a po raz dwudziesty ogrody.
czytaj dalej

Konkurs fotograficzny „Parki gorzowskie widziane oczami mieszkańców”

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłasza konkurs fotograficzny: „Parki gorzowskie widziane oczami mieszkańców”. Wszyscy chętni do udziału w konkursie powinni zapoznać się z regulaminem konkursu i jego załącznikami (do pobrania), które dostępne są również w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Myśliborskiej 34 w pokoju 19 lub 21, lub dzwoniąc na nr tel. 95 7355 737.
czytaj dalej

Konkurs Wiedzy o Polskich Parkach Narodowych

24 maja w Europejskim Dniu Parków Narodowych - obchodzonym w rocznicę utworzenia pierwszego parku narodowego w Europie - szwedzkiego Sarek powołanego 24 maja 1909 r. - w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbył się zorganizowany przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Konkurs Wiedzy o Polskich Parkach Narodowych.
 
Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie klas IV-VI gorzowskich szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 15 drużyn, w tym: z SP nr: 9,11,12,15,16, 21 i Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego.
czytaj dalej

Konkurs Wiedzy Ekologicznej

26 kwietnia w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbył się zorganizowany przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa  Konkurs Wiedzy Ekologicznej z okazji Dnia Ziemi. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie gorzowskich gimnazjów i klas siódmych szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 11 drużyn, w tym: z Gimnazjum nr 12 i Akademickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego oraz szkół podstawowych nr: 1,6,9,10,15,17, 20, 21 i Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego.
czytaj dalej

Ekomoda jest modna

25 kwietnia w Zespole Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego w Gorzowie Wlkp. odbędą się warsztaty tematyczne dla 50 osób, podczas których stare ubrania i inne suche odpady zostaną wykorzystane do stworzenia kolekcji ubrań nowych, czasami trochę awangardowych, ale do codziennego użytku.
czytaj dalej

Konkurs: Pszczoły, to przyjaciele nasi i środowiska

Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłosił konkurs plastyczny „Pszczoły to przyjaciele nasi i środowiska”, skierowany do dzieci z gorzowskich przedszkoli.
 
Konkurs jest jednym z elementów kampanii edukacyjno-informacyjnej​ „Ratujmy pszczoły”.
 
Organizatorem konkursu jest Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
 
Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z regulaminem. Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszenia udziału przyjmowane będą do 22 maja 2018 r. w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa, ul. Myśliborska 34, pok. 19 - parter. 
czytaj dalej

„Barwy jesieni w parkach Gorzowa”

Z okazji Dnia Drzewa Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa zorganizował konkurs o zieleni w naszym mieście dla miejskich przedszkoli pt. „Barwy jesieni w parkach Gorzowa”. Przeprowadzenie konkursu miało na celu kształtowanie i rozwijanie wśród dzieci znajomości otaczającej przyrody, uwrażliwianie na jej piękno i zachęcanie do jego utrwalenia w postaci prac plastycznych z wykorzystaniem jesiennych darów natury. Zadaniem konkursu było propagowanie walorów przyrodniczych gorzowskich parków oraz poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego.
czytaj dalej

Konkurs fotograficzny dla młodzieży

Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłasza konkurs fotograficzny „Gorzowskie pomniki przyrody w czterech porach roku”, który skierowany jest do uczniów gorzowskich szkół średnich.
 
Chętni do udziału w konkursie wykonują fotografie wybranych przez siebie pomników przyrody, w wybranej przez uczestnika porze roku lub we wszystkich porach roku, techniką dowolną. Autor może zgłosić do konkursu nie więcej niż 4 zdjęcia.
 
Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Termin nadsyłania lub dostarczania prac fotograficznych upływa 10 października 2018 r. Udział w konkursie jest bezpłatny.
czytaj dalej

Konkurs wiedzy ekologicznej z okazji Dnia Ziemi

Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłasza konkurs wiedzy z okazji Dnia Ziemi, który skierowany jest do uczniów siódmych klas szkół podstawowych i gimnazjów. 
 
Głównym celem konkursu jest podniesienie świadomości uczniów w zakresie zapobiegania degradacji środowiska naturalnego, uwrażliwienie na kwestie ekologii, pogłębienie wiedzy w jej zakresie oraz uświadomienie, że stan lokalnego środowiska zależy od nas wszystkich i jest dobrem, o które powinnyśmy dbać wspólnie.
 
Ponadto pragniemy zainspirować młodych ludzi do podejmowania inicjatyw i praktycznych działań na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska oraz promować postawy i zachowania ekologiczne.
 
Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy drużyny 3-osobowe. Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.
 
Konkurs odbędzie się 26 kwietnia 2018 r., o godz. 12.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta, przy ul. Sikorskiego 3-4 w Gorzowie.
czytaj dalej

Konkurs „Gorzów miastem bez odpadów"

Prezydent Gorzowa ogłosił konkurs plastyczny „Gorzów miastem bez odpadów” skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych.
 
Organizatorem konkursu jest Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa.
 
Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszenia udziału przyjmowane będą do 15 maja 2018 r. w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa, ul. Myśliborska 34, pok. 21 (parter).
 
Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z regulaminem, który jest do pobrania w załączniku nr 1.
czytaj dalej
1 2