Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Edukacja ekologiczna
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Edukacja ekologiczna

Rozstrzygnięcie konkursu "Stop Niskiej Emisji"

Ogłoszony przez Prezydenta Miasta Gorzowa konkurs plastyczny "Stop Niskiej Emisji" skierowany do uczniów klas IV-VI został rozstrzygnięty. Konkurs jest jednym z elementów kampanii edukacyjnej „W Gorzowie dbamy o powietrze, którym oddychamy”.
 
Organizatorem konkursu był Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.​
czytaj dalej

Konkurs fotograficzny „Niebo nad Gorzowem”

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „W Gorzowie dbamy o powietrze, którym oddychamy” ogłasza konkurs fotograficzny dla mieszkańców pt.: „Niebo nad Gorzowem”.
 
Konkurs ma na celu:
- propagowanie zainteresowań zjawiskami przyrodniczymi;
- budzenie zainteresowań procesami zachodzącymi w środowisku spowodowanymi ingerencją człowieka;
- uwrażliwianie na piękno otaczającej przyrody i zachęcanie do jego utrwalania w fotografii; 
- rozwijanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej;
- rozpowszechnianie idei fotografowania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu;
- rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni mieszkańców;
- prezentację twórczości gorzowian w dziedzinie fotografii.
czytaj dalej

Konkurs fotograficzny „Ptaki miejskie w obiektywie”

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w ramach kampanii edukacyjnej „Poznajemy bioróżnorodność naszego miasta i okolic” ogłasza konkurs fotograficzny  dla mieszkańców pt.: „Ptaki miejskie w obiektywie”.
 
Konkurs ma na celu:
- propagowanie walorów przyrodniczych miasta;
- budzenie zainteresowań ornitologicznych wśród  młodszych i starszych gorzowian;
- uwrażliwianie na piękno natury oraz zachęcanie do jego utrwalania w fotografii;
- rozwijanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej;
- rozpowszechnianie idei fotografowania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu – częstszego przebywania na powietrzu;
- rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni mieszkańców;
- prezentację twórczości gorzowian w dziedzinie fotografii.
czytaj dalej

Konkurs wiedzy o ochronie przyrody dla klas 5 i 6

Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłosił Konkurs Wiedzy o Formach Ochrony Przyrody w Polsce skierowany do  uczniów klas V-VI szkół podstawowych, który odbędzie się 24 maja 2019 r. o godzinie 12.00 w auli Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp., ul. Estkowskiego 13.
 
Organizatorem konkursu jest Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
 
W konkursie może wziąć udział drużyna bądź kilka drużyn z jednej szkoły. Drużyna powinna składać się z 3 uczniów tej samej klasy.
 
Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmowane będą do 20. maja 2019 r. 
czytaj dalej

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków rozstrzygnięty

Ogłoszony przez Prezydenta Miasta Gorzowa konkurs  plastyczny pt. „Nie Tylko Dzieciom Jest Wesoło, Gdy Mamy Czyste Powietrze Wokoło” skierowany do dzieci przedszkolnych został rozstrzygnięty.
 
Do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa, organizatora konkursu, wpłynęło bardzo dużo pięknie wykonanych, kolorowych prac przedstawiających świat i nasze miasto widziane oczami dzieci. Konkurs jest jednym z elementów kampanii edukacyjno-informacyjnej „W Gorzowie dbamy o powietrze, którym oddychamy” dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który miał na celu zwrócenie uwagi na jakość powietrza, które nas otacza.
czytaj dalej

Konkurs plastyczny „Stop niskiej emisji” [2019 r.]

Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. ogłosił konkurs plastyczny „Stop niskiej emisji” skierowany do uczniów klas IV-VI gorzowskich szkół podstawowych.

Konkurs jest jednym z elementów kampanii edukacyjnej „W Gorzowie dbamy o powietrze, którym oddychamy”. Organizatorem konkursu jest Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
 
Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z regulaminem i kartą zgłoszenia udziału, które są do pobrania w załącznikach.
Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 5 kwietnia 2019 r. w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa, przy ul. Myśliborskiej 34, pok. 19 - parter.
 
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w kwietniu 2019 r. ​
czytaj dalej

Konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych [2019 r.]

Prezydent Miasta Gorzowa ogłosił konkurs  plastyczny „Nie Tylko Dzieciom Jest Wesoło, Gdy Mamy Czyste Powietrze Wokoło” skierowany do dzieci przedszkolnych.
 

Konkurs jest jednym z elementów kampanii edukacyjnej „W Gorzowie dbamy o powietrze, którym oddychamy”. Organizatorem konkursu jest Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
 
Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z regulaminem i kartą zgłoszenia udziału, które są do pobrania w załącznikach.
 
Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 22 marca 2019 r. w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa, przy ul. Myśliborskiej 34, pok. 19 - parter.
 
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w marcu 2019 r. ​
czytaj dalej

Konkurs "Nasze Kolorowe Eko-Opowiadanie" [2019 r.]

Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. ogłosił  konkurs plastyczno-literacki „Nasze Kolorowe Eko-Opowiadanie” skierowany do uczniów z klas I-III gorzowskich szkół podstawowych.
 
Konkurs jest jednym z elementów kampanii edukacyjnej „W Gorzowie dbamy o powietrze, którym oddychamy”.

Organizatorem konkursu jest Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.​
czytaj dalej

Laureaci konkursów fotograficznych [2018 r.]

Ogłoszone w tym roku przez Prezydenta Miasta konkursy fotograficzne zostały rozstrzygnięte. Spotkanie podsumowujące konkursy, podczas którego laureatom zostaną wręczone nagrody, a pozostałym uczestnikom upominki odbędzie się w piątek, 14 grudnia o godzinie 13.30 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Gorzowa, przy ul. Sikorskiego 3-4.
 
W styczniu 2018 r. rozpoczął się konkurs dla młodzieży szkół średnich pt. „Gorzowskie pomniki przyrody w czterech porach roku”, a w maju ogłoszony został konkurs skierowany do wszystkich gorzowian pt. „Parki gorzowskie widziane oczami mieszkańców”.
czytaj dalej

Konkurs fotograficzny dla młodzieży [2018 r.]

Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłasza konkurs fotograficzny „Gorzowskie pomniki przyrody w czterech porach roku”, który skierowany jest do uczniów gorzowskich szkół średnich. Termin nadsyłania lub dostarczania prac fotograficznych został przedłużamy do 10 listopada 2018 r.  Udział w konkursie jest bezpłatny.
 
Chętni do udziału w konkursie wykonują fotografie wybranych przez siebie pomników przyrody, w wybranej przez uczestnika porze roku lub we wszystkich porach roku, techniką dowolną. Autor może zgłosić do konkursu nie więcej niż 4 zdjęcia.
 
Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Termin nadsyłania lub dostarczania prac fotograficznych był do 10 października 2018 r., ale został przedłużamy do 10 listopada 2018 r.  Udział w konkursie jest bezpłatny.
czytaj dalej
1 2 3