Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Przesiądź się do autobusu i jedź bezpłatnie!
OESS_archipelag(1) slider
slider_BO
slider_1512x448_pik_poprawa
slajdowisko_multikulti_09.2018
sns 2018
off_2018.09
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Edukacja ekologiczna
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Edukacja ekologiczna

Konkurs fotograficzny „Polskie kadry”

„Polskie kadry” to ogólnopolski konkurs fotograficzny organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia 2018 r. Celem konkursu jest ukazanie bogactwa regionów Polski w dwóch kategoriach tematycznych: żywnościowej i krajoznawczej. 
 
Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób pełnoletnich. Fotografie w kategorii żywnościowej powinny prezentować regionalne produkty spożywcze na różnych etapach ich produkcji lub podczas sprzedaży. Prace konkursowe mogą przedstawiać pola uprawne, regionalnych producentów żywności, lokalne bazary i targowiska czy produkty przetworzone i nieprzetworzone. W kategorii krajoznawczej będą brane pod uwagę zdjęcia prezentujące obiekty znajdujące się w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa. Szczegółowa lista obiektów znajduje się tutaj
 
czytaj dalej

Podsumowanie konkursu plastycznego i warsztatów pszczelarskich

W kwietniu 2018 roku Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłosił KONKURS  PLASTYCZNY „PSZCZOŁY TO PRZYJACIELE NASI I ŚRODOWISKA” skierowany do dzieci  z gorzowskich przedszkoli. 
 
Na konkurs wpłynęły prace 21 grup przedszkolnych. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace plastyczne dzieci były przemyślane, bardzo kolorowe i wykonane ciekawymi technikami. Wybrano laureatów, którymi są:
 
1) Grupa II „Krasnoludki” (3-4-latki) z Przedszkola Miejskiego nr 3, ul. Słoneczna 11 – I miejsce
2) Grupa II „Motyle” (5-6-latki) z Przedszkola Miejskiego nr 2, ul. Drzymały 26A – II miejsce
3) Grupa IV  (6-latki) z Przedszkola Miejskiego nr 30, ul. Taczaka 1A – III miejsce
4) Grupa „Biedronki” (3-latki) z Przedszkola Miejskiego nr 18, ul. Łużycka 8 - Wyróżnienie
czytaj dalej

Edukacyjne Targi Ekologiczne

W ramach Dni Gorzowa dnia 8 czerwca 2018 r. na Bulwarze Wschodnim odbyły się Edukacyjne Targi Ekologiczne organizowane przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta. Wydarzenie to wieńczyło realizowaną przez Miasto kampanię edukacyjną dla mieszkańców Gorzowa Wlkp. „Gorzów miastem bez odpadów”, współfinansowaną ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
 
Podczas targów zaprezentowane zostały nagrodzone i wyróżnione prace w konkursie plastycznym „Gorzów miastem bez odpadów”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych, przy czym prace uczniów oceniane były indywidualnie, natomiast prace przedszkolaków grupowo.
czytaj dalej

I Międzyszkolna Grywalizacja Ekologiczna w SP nr 10

W czwartek 7 czerwca odbyła się I Międzyszkolna Grywalizacja Ekologiczna pod hasłem „Jak dbam, tak mam” pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Wzięli w niej udział uczniowie klas czwartych z czterech gorzowskich szkół podstawowych: SP 1, SP 6, SP 9 oraz gospodarze -  SP 10. Każdą szkołę reprezentowała 5-osobowa drużyna. 
 
Celem grywalizacji było m.in. zwrócenie uwagi na współzależność pomiędzy naszymi codziennymi wyborami, a stanem środowiska na całej Ziemi, zachęcanie do aktywności w czynieniu świata bardziej sprawiedliwym i przyjaznym, rozwijanie kompetencji w zakresie nowych technologii.
czytaj dalej

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Gorzów miastem bez odpadów”

8 czerwca 2018 r. podczas Edukacyjnych Targów Ekologicznych zorganizowanych przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta na Bulwarze Wschodnim zaprezentowane zostały nagrodzone i wyróżnione prace w konkursie plastycznym „Gorzów miastem bez odpadów”. Konkurs był elementem realizowanej przez Miasto kampanii edukacyjnej dla mieszkańców Gorzowa Wlkp. „Gorzów miastem bez odpadów”, współfinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze i skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych, przy czym prace uczniów oceniane były indywidualnie, natomiast prace przedszkolaków grupowo.​
czytaj dalej

Wyniki konkursu „Pszczoły, to przyjaciele nasi i środowiska"

W kwietniu 2018 roku Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłosił konkurs pn. „Pszczoły, to przyjaciele nasi i środowiska" skierowany do dzieci z gorzowskich przedszkoli.  
 
Na konkurs wpłynęły prace 21 grup przedszkolnych. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace plastyczne dzieci były przemyślane,  bardzo kolorowe i wykonane ciekawymi technikami. Podczas burzliwej narady oceniło prace wykonane przez przedszkolaków oraz wybrało laureatów.
czytaj dalej

Konkursy „Piękne Balkony” i „Domy w Ogrodach”

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłasza konkursy: „Piękne Balkony” i „Domy w Ogrodach”, które mają na celu kształtowanie proekologicznych postaw i zachowań, uwrażliwienie na problemy estetyki miasta oraz kształtowanie inwencji plastycznej i estetycznej.
 
Już po raz dwudziesty trzeci gorzowianie będą mogli zaprezentować w konkursie swoje balkony, a po raz dwudziesty ogrody.
czytaj dalej

Konkurs fotograficzny „Parki gorzowskie widziane oczami mieszkańców”

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłasza konkurs fotograficzny: „Parki gorzowskie widziane oczami mieszkańców”. Wszyscy chętni do udziału w konkursie powinni zapoznać się z regulaminem konkursu i jego załącznikami (do pobrania), które dostępne są również w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Myśliborskiej 34 w pokoju 19 lub 21, lub dzwoniąc na nr tel. 95 7355 737.
czytaj dalej

Konkurs Wiedzy o Polskich Parkach Narodowych

24 maja w Europejskim Dniu Parków Narodowych - obchodzonym w rocznicę utworzenia pierwszego parku narodowego w Europie - szwedzkiego Sarek powołanego 24 maja 1909 r. - w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbył się zorganizowany przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Konkurs Wiedzy o Polskich Parkach Narodowych.
 
Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie klas IV-VI gorzowskich szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 15 drużyn, w tym: z SP nr: 9,11,12,15,16, 21 i Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego.
czytaj dalej

Konkurs Wiedzy Ekologicznej

26 kwietnia w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbył się zorganizowany przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa  Konkurs Wiedzy Ekologicznej z okazji Dnia Ziemi. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie gorzowskich gimnazjów i klas siódmych szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 11 drużyn, w tym: z Gimnazjum nr 12 i Akademickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego oraz szkół podstawowych nr: 1,6,9,10,15,17, 20, 21 i Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego.
czytaj dalej
1 2