Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Edukacja ekologiczna
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Edukacja ekologiczna

Konkurs fotograficzny „Piękno gorzowskich rzek w fotografii”

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Woda to życie – dbajmy o nią” ogłasza konkurs fotograficzny dla mieszkańców pt.: „Piękno gorzowskich rzek w fotografii”.
 
Ma on na celu:
- propagowanie zainteresowania walorami przyrodniczymi miasta;
- uwrażliwianie na piękno otaczającej przyrody i zachęcanie do jego utrwalania w fotografii;
- rozwijanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej;
- rozpowszechnianie idei fotografowania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu;
- rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni mieszkańców;
- prezentację twórczości gorzowian w dziedzinie fotografii.
 
Wszyscy chętni do udziału w konkursie powinni zapoznać się z regulaminem konkursu i jego załącznikami (do pobrania), które dostępne są również w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Myśliborskiej 34 pok.19 lub 21., tel. 95 7355 737.
 
TERMIN NADSYŁANIA PRAC KONKURSOWYCH DO 30 CZERWCA 2020 r.
 
Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości.
Dla laureatów organizator przewiduje atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach mieszkańców miasta.
 
Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa
czytaj dalej

Konkurs plastyczny "Woda wokół nas - piękno naszych rzek"

Prezydent Miasta Gorzowa ogłosił KONKURS PLASTYCZNY „WODA WOKÓŁ NAS – PIĘKNO NASZYCH RZEK” skierowany do dzieci przedszkolnych.
czytaj dalej

Konkurs plastyczny "Woda wokół nas"

Prezydent Miasta Gorzowa ogłosił KONKURS  PLASTYCZNY „WODA WOKÓŁ NAS” skierowany do uczniów klas I-III gorzowskich szkół podstawowych.
czytaj dalej

Konkurs wiedzy „Woda w naszym otoczeniu - co wiemy o wodzie"

Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłosił KONKURS WIEDZY „WODA W NASZYM OTOCZENIU – CO WIEMY O WODZIE” skierowany do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych, który odbędzie się dnia 7 kwietnia 2020 r. o godzinie 12.00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., ul. Sikorskiego 3-4.
czytaj dalej

Najpiękniejsze balkony i ogrody 2019

Znamy już nazwiska gorzowian, którzy wzorowo dbają o swoje najbliższe otoczenie. Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa podsumowali, ogłoszone wiosną przez Prezydenta Miasta konkursy, pn. „Piękne Balkony” i „Domy w Ogrodach”.
czytaj dalej

Poznajemy bioróżnorodność naszego miasta

Miasto w 2019 roku prowadziło Kampanię edukacyjną „Poznajemy bioróżnorodność naszego miasta i okolic”, współfinansowaną ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
czytaj dalej

W Gorzowie dbamy o powietrze ...

Miasto w 2019 roku prowadziło Kampanię edukacyjno-informacyjną „W Gorzowie dbamy o powietrze, którym oddychamy” współfinansowaną ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Laureaci konkursu "Ptaki miejskie w obiektywie"

Ogłoszony przez Prezydenta Miasta w ramach kampanii edukacyjnej „Poznajemy bioróżnorodność naszego miasta i okolic” konkurs fotograficzny  dla mieszkańców pt.: „Ptaki miejskie w obiektywie” został rozstrzygnięty.
 
Swoje prace nadesłało 28 osób, spośród których wyłoniono laureatów.
czytaj dalej

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Niebo nad Gorzowem”

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „W Gorzowie dbamy o powietrze, którym oddychamy” ogłosił konkurs fotograficzny dla mieszkańców pt.: „Niebo nad Gorzowem”, którego celem było m. in. rozwijanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej mieszkańców Gorzowa oraz budzenie zainteresowań procesami zachodzącymi w środowisku spowodowanymi ingerencją człowieka.
czytaj dalej

Nasze kolorowe eko-opowiadanie

 
W ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „W Gorzowie dbamy o powietrze, którym oddychamy” przeprowadzony został konkurs plastyczno-literacki dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pn. „Nasze kolorowe eko-opowiadanie”. Uczniowie stworzyli i napisali  z pomocą swoich nauczycieli krótkie opowiadania dotyczące stanu powietrza. Opowiadania zostały zilustrowane rysunkami wykonanymi przez dzieci.
 
Prezentujemy nagrodzone I miejscem opowiadanie uczniów klasy III, ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Gorzowie Wlkp.
 
czytaj dalej
1 2 3 4