Gorzów – Posadziliśmy już 4055 szt. drzew
Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Koniec Lata Party
Nawigatorzy biznesu
jazda2018
Zostań ambasadorem naszego miasta
Slider-wgs-spam
sns 2018
JUSCINSKI_SLIDER
Footsteps-slider
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Posadziliśmy już 4055 szt. drzew

Uzupełniamy drzewostan

Co najmniej 4 055 sztuk nowych drzew i 6 670 krzewów pojawiło się w Gorzowie od początku tego roku. Drzewa, w ramach akcji promocyjnych, sadzili gorzowianie w swoich ogrodach i na działkach, a pracownicy Urzędu Miasta zgodnie z przyjętym harmonogramem sadzenia zieleni i w ramach tzw. nasadzeń zastępczych.
 
Zaczęliśmy 21 marca - pierwszego dnia wiosny. W parku 750-lecia gorzowianie wspólnie z przedstawicielami władz miasta, miejskich spółek i przedsiębiorstw posadzili symboliczne 76 drzew z okazji przypadającego w 2017 roku 760-lecia Gorzowa.
czytaj dalej

Drzewa, które połączyły mieszkańców

21 października z okazji 70-lecia klubu Stal Gorzów na skwerze, przy ul. Piłsudskiego, posadzono 70 drzewek. Wśród nich znalazło się 36 dębów, 18 klonów i 16 jarzębin. Akcję sadzenia drzew klub organizował we współpracy z Urzędem Miasta i Nadleśnictwem Bogdaniec inspirując się pozytywnym klimatem ostatnich działań urzędu w temacie sadzenia nowych drzew w mieście.
 
Przypominamy, że podczas czterech kwietniowych akcji pt. "Jubileuszowe drzewka na 760 urodziny miasta" na Starym Rynku Urząd Miasta rozdał mieszkańcom w sumie 3040 szt. sadzonek, a były to m. in. klony, jawory, sosna czarna, jarzębina, grab, dąb i brzoza.
czytaj dalej

Miasto inspiruje – znów sadzenie drzew

Już w sobotę 21 października, Stal Gorzów zaprasza do wspólnego sadzenia drzew. Z okazji 70-lecia klubu na skwerze, przy ul. Piłsudskiego, między parkiem Kopernika a stacją benzynową, pojawi się 70 drzewek. Wśród nich znajdzie się 36 dębów, 18 klonów i 16 jarzębin. Akcja rozpocznie się o godz. 11.00.
 
Akcję sadzenia drzew klub Stal Gorzów organizuje we współpracy z Urzędem Miasta i Nadleśnictwem Bogdaniec inspirując się pozytywnym klimatem ostatnich działań urzędu w temacie sadzenia nowych drzew w mieście. Zapraszamy kibiców Stali ale też całe rodziny, grupy przyjaciół, stowarzyszenia, słowem wszystkich zainteresowanych mieszkańców, którym zależy na ekologii.
czytaj dalej

Drzewa połączyły pokolenia

Sadzenie drzew połączyło we wtorek dzieci, młodych i seniorów. 100 sadzonek lip i klonów dostarczonych przez Nadleśnictwo Kłodawa i prawie drugie tyle różnych drzewek, nawet kilkumetrowej wysokości, przyniesionych przez okolicznych mieszkańców i harcerzy, wyrosło na górce za filharmonią. Na każdym zawisła tabliczka z informacją, kto je posadził.
 
Prezydent miasta, który w akcji „Gorzowskie drzewa pokoleń” także uczestniczył, na tabliczce swojej sadzonki napisał: Gorzowianom Jacek Wójcicki
czytaj dalej

Drzewa, które połączą pokolenia

Urząd Miasta przygotował ponad 60 drzew i zachęca całe rodziny, grupy przyjaciół i stowarzyszenia do wspólnego sadzenia w najbliższy wtorek 10 października br. na błoniach za Filharmonią Gorzowską „Gorzowskich Drzew Pokoleń”.
 
Każde drzewo będzie opatrzone imienną tabliczką.
czytaj dalej

Pierwsze certyfikowane renety dla gorzowian

W niedzielę 24 września br. podczas kiermaszu ogrodniczego w Gorzowie będzie szansa na zakup sadzonek renety landsberskiej. To materiał szkółkarski, który powstał na bazie porozumienia GRH, Lubuskiego Centrum Starych Odmian Drzew Owocowych i Zespołu Szkół Ogrodniczych w Gorzowie.
 
Celem porozumienia jest wprowadzanie do  gorzowskich sadów i ogrodów tysiąca drzewek renety.
czytaj dalej

Ostatnie 760 urodzinowych drzewek dla Gorzowian

We wtorek 11 kwietnia br. o godzinie 12.00 po raz ostatni rozdamy Gorzowianom jubileuszowe drzewka. Na mieszkańców będziemy czekać punktualnie o 12.00 na Starym Rynku. Do rozdania mamy ponownie jarzębiny, sosny, klony, dęby, brzozy i wiązy. W sumie do ogrodów, na działki i na przydomowe skwery trafi ponad 3000 drzew.
 
To już czwarty, ostatni wtorek, kiedy będziemy rozdawać mieszkańcom drzewka w ramach jubileuszu miasta. Przypomnijmy, zaczęliśmy 21 marca br. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Wówczas również wspólnie z mieszkańcami Gorzowa posadziliśmy 76 drzewek w parku 750-lecia.
czytaj dalej

Przybędzie drzewek Renety Landsberskiej

W dniu 7 kwietnia 2017 r. Zarząd Gorzowskiego Rynku Hurtowego S.A. podpisał porozumienie w sprawie produkcji i wprowadzenia na rynek 200 szt. drzewek Renety Landsberskiej.
 
Partnerem porozumienia jest skwierzyńska firma Leszek Kułak – Budownictwo Sportowe – Inżynieria Krajobrazu. Ma ona w swej ofercie między innymi usługi ekspertyz dendrologicznych. Działając jako Lubuskie Centrum Starych Odmian Drzew Owocowych stworzyła kolekcję gatunków i odmian rosnących w zachodniej Polsce ze szczególnym uwzględnieniem województwa lubuskiego. W ramach prowadzonej działalności pracownicy firmy poszukują, rozpoznają oraz szczepią stare odmiany drzew owocowych zachowując je dla przyszłych pokoleń.
czytaj dalej

Kolejne 760 drzewek dla Gorzowian!

Po raz kolejny mamy dla mieszkańców Gorzowa 760 sadzonek urodzinowych drzewek. Tym razem to klony, jawory, sosna czarna, jarzębina, grab, dąb i brzoza. Czekamy na Gorzowian we wtorek, 4 kwietnia o godzinie 12.00 na Starym Rynku.
 
To już trzeci wtorek, kiedy będziemy rozdawać mieszkańcom drzewka w ramach jubileuszu miasta. Do rozdania mamy 7 rodzajów gatunków drzew. Największą popularnością cieszą się sosny, świerki, jarzębiny i graby. By drzewa trafiały w dobre miejsca w domowych ogrodach i na działach, przedstawiamy krótką charakterystykę każdego z nich.
czytaj dalej

Renety Landsberskie dla przedszkoli

Dwa drzewka Renety Landsberskiej w Przedszkolu Miejskim nr 18 przy ul. Łużyckiej sadził w piątek, 24 marca prezes Zarządu Gorzowskiego Rynku Hurtowego S.A. wraz z Z-cą Prezydenta Radosławem Sujakiem. Dzieci podlewały młode drzewka wodą, ale nie zabrakło też innych atrakcji w postaci występów, wystawy plastycznej, baniek mydlanych oraz poczęstunku prawdziwą szarlotką.
czytaj dalej
1 2