Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Ferie
Ferie w mieście​
teatr 24 luty
Budżet Obywatelski 2019
do przedszkoli
Nabór do przedszkoli
Footsteps-slider
tania dzialka
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaStrona główna...Poradniki
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Poradniki

PORADNIK - POWÓDŹ

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA POWÓDŹ ?
 
Powódź jest jednym z najczęściej występujących naturalnych zagrożeń. Spowodowana może być intensywnymi opadami deszczu, gwałtownym topnieniem śniegu, zatorami rzek oraz silnym wiatrem na wybrzeżu od morza w kierunku lądu lub awarią budowli przeciwpowodziowych.
W ostatnim okresie wystąpiły w latach 1997, 2001, 2010. Nie istnieje skuteczna metoda uniknięcia powodzi, ale stosując różne zabezpieczania można podjąć próbę ograniczenia strat spowodowanych zalaniem domu, czy dobytku. Więcej informacji można przeczytać tutaj.
 

PORADNIK - ZIMA

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA ZIMĘ?
 
Zima jest szczególną porą roku. Zagrożenia z nią związane, jak np.długotrwałe, intensywne opady śniegu mogą paraliżować całe regiony. Do tego niska temperatura, która może prowadzić do odmrożeń i wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji stanowić bezpośrednie zagrożenie życia. Kolejnym niebezpiecznym czynnikiem jest silny wiatr, który w połączeniu z temperaturą tylko nieco powyżej 0 ° C, może mieć taki sam skutek jak powietrze o temperaturze -30 ° C w bezwietrzny dzień. Więcej informacji można przeczytać tutaj
 

PORADNIK - UPAŁ

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA UPAŁ​?
 
Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C.
W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15 a 18, a nie jak się powszechnie sądzi - w południe, zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach 12 – 13. Więcej informacji można przeczytać tutaj.