Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Promocja gospodarcza

Latawiec łączy

Gminy Gorzów, Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa i Santok przygotowują się do wspólnej promocji gospodarczej. Cały projekt rozpocznie się za kilka miesięcy, a towarzyszyć mu będzie logo – latawiec. Jego kształt odwzorowuje granice biorących udział w projekcie gmin, które tworzą Miejski Obszar Funkcjonalny Gorzów Wielkopolski (MOF GW).
 
Głównym celem promocji MOF GW jest przedstawienie wspólnego obszaru Bogdańca, Deszczna, Kłodawy, Santoka oraz Gorzowa jako przestrzeni sprawnie zarządzanej, korzystnie usytuowanej, spójnej komunikacyjnie, dysponującej wykształconą kadrą oraz z rozwiniętą infrastrukturą społeczną, a tym samym: oferującą na swoim obszarze atrakcyjne warunki lokowania i rozwijania działalności gospodarczej. 
mapaProjekt wspólnej promocji gospodarczej ma na celu również inicjowanie i wspomaganie współpracy pomiędzy przedsiębiorcami już aktywnymi gospodarczo w MOF GW – zarówno w celu rozwoju oferty dla dotychczasowego kręgu odbiorców, jak i wytworzeniu oraz prezentacji szerszej oferty (np. dla odbiorcy zewnętrznego lub potencjonalnego inwestora, potrzebującego wyspecjalizowanych kooperantów). 
 
Wspólna promocja gospodarcza MOF GW jest narzędziem mającym służyć propagowaniu wiedzy o wspólnym potencjale i możliwościach rozwoju obszaru. MOF GW jest w stanie wygenerować ofertę znacznie atrakcyjniejszą dla polskiego czy międzynarodowego biznesu niż każda z gmin oddzielnie.
 
Wartości które patronują marce MOF GW to spójność terytorialna, zgodność partnerów, otwartość na innowacje, przyjazne otoczenie - zarówno dla działalności gospodarczej, jak i dla zamieszkania, pracy i życia. Dobrej jakości zaplecze infrastrukturalne łączy się tu z bliskością przyrody.
 
Latawiec kojarzony jest z lekkością, wolną przestrzenią, rekreacją na świeżym powietrzu, polami. Jest wspólną rozrywką, rodzinną, integrującą. Jednocześnie tworzenie latawców potrafi być elementem twórczej ekspresji, a same obiekty przybierają często ciekawe, innowacyjne formy. Podobna filozofia towarzyszy tworzeniu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa, w którym integracja gmin wokół innowacyjnych, prorozwojowych działań jest funkcją kluczową.
 
 
Krzysztof Weber
Wydział Obsługi Inwestora i Biznesu
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją