Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

PRZESTUDIUJMY MIASTO

Miastowizja – raport z konsultacji społecznych

We wrześniu 2017 roku rozpoczęliśmy projekt o nazwie Miastowizja – konsultacje społeczne na temat przyszłości miejsc wspólnych. 
 
W mobilnych Punktach Konsultacyjnych spotkaliśmy się z mieszkańcami wszystkich gorzowskich osiedli. Chcieliśmy poznać opinie mieszkańców na temat tego, gdzie i jak powinny funkcjonować miejskie przestrzenie publiczne. Korzystaliśmy z różnych narzędzi zbierania opinii m.in. z tradycyjnych ankiet, ale też ankiety internetowej z wykorzystaniem mapy tzw. geoankiety oraz geodyskusji. Zorganizowaliśmy konkurs „Przestrzenne inspiracje” oraz warsztaty planistyczne.
 
Wynik naszych działań prezentujemy w raporcie oraz materiałach dodatkowych, które znajdują się poniżej.
 
Życzymy miłej lektury.
czytaj dalej

Miastowizja - czas na podsumowanie

Po wielu tygodniach spotkań, rozmów i warsztatów, prowadzonych wraz z mieszkańcami już od jesieni ubiegłego roku w ramach projektu MIASTOWIZJA, czas na podsumowanie.
 
Zapraszamy Państwa na spotkanie podsumowujące, które odbędzie się w najbliższy wtorek (27 lutego) o godz. 18.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta.
czytaj dalej

Podziel się uwagami – projekt „Miastowizja” trwa

Jeżeli komuś zabrakło czasu na udział w warsztatach planistycznych a jest ciekawy tego, jakie pomysły zgłaszali uczestnicy projektu „Miastowizja” lub chciałby podzielić się swoją opinią o wybranych przestrzeniach publicznych w Gorzowie może to jeszcze zrobić.  
 
Do 20 grudnia specjaliści z Pracowni Urbanistycznej czekają na opinię gorzowian, którzy mogą ją wyrazić za pomocą geodyskusji.  To kolejne narzędzie, z którego korzystamy, by zebrać informacje o tym, jak funkcjonują w Gorzowie przestrzenie publiczne i jak mieszkańcy miasta spędzają swój czas. Geodyskusja jest dostępna pod adresem www.miastowizja.pl.
czytaj dalej

Przestrzenne inspiracje nagrodzone

Poznaliśmy laureatów konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Miasta pn. „Przestrzenne inspiracje”. W poniedziałek Jacek Szymankiewicz, zastępca Prezydenta ds. rozwoju wręczył nagrody gorzowianom, którzy przedstawili najciekawsze koncepcje zagospodarowania przestrzeni publicznych naszego miasta.
 
Zadaniem uczestników konkursu było zamieszczenie w aplikacji internetowej zdjęcia przestrzeni publicznej, która jest ich zdaniem atrakcyjna i którą chcieliby przenieść na grunt gorzowski, wraz z krótkim uzasadnieniem swojej propozycji. 
czytaj dalej

Gorzowian pomysły na miasto

Wrotkowisko i trasa nornic walking na Zawarciu, zielony labirynt na Zakanalu, wybieg dla psów na Dolinkach, park trampolin na Manhattanie, skatepark na Górczynie, teren rekreacyjny wokół Ruskiego Stawku, ławeczki, nowe parki i skwery, miejsca do grillowania i piknikowania, odnowione place zabaw, ścieżki rowerowe, stojaki rowerowe – to jedne z wielu marzeń i pomysłów ponad 500 gorzowian, którzy dotychczas wzięli udział w projekcie Miastowizja.
czytaj dalej

„Przestrzenne inspiracje” i projekt Miastowizja

To już ostatnie dni, w jakich można wziąć udział w konkursie „Przestrzenne inspiracje”, będącym częścią projektu Miastowizja. Geoankieta, w której można wyrazić swoją opinię na temat osiedlowych miejsc, w których spędzają czas gorzowianie oraz konkurs zakończą się 15 października.
 
„Przestrzenne inspiracje” to tytuł konkursu, w którym mogą wziąć udział mieszkańcy, którzy wypełnią geoankietę - ankieta.gorzow.pl (bez www).
czytaj dalej

Startuje „Miastowizja"

Rozpoczynamy projekt „Miastowizja”, czyli dyskusję na temat ogólnodostępnych miejsc spotkań i spędzania czasu wolnego przez gorzowian. W tym tygodniu Mobilne Punkty Konsultacyjne pojawią się na Górczynie, Piaskach oraz Manhattanie. 
 
 
 
czytaj dalej

Miastowizja = konsultacje w sprawie przestrzeni wspólnych

Urząd Miasta przeprowadzi konsultacje, aby dowiedzieć się, gdzie są i jak obecnie funkcjonują najważniejsze przestrzenie wspólne: popularne skwery, miejsca spotkań różnych grup mieszkańców czy place zabaw przyciągające dzieci z całego osiedla. Magistrat Interesuje, jak te miejsca są obecnie postrzegane. Z mieszkańcami i osobami, które z nich korzystają, chce również wypracować pomysły na ich przyszłe zagospodarowanie. 
czytaj dalej

MIASTOWIZJA

Jak obecnie funkcjonują najważniejsze przestrzenie wspólne: miejsca spotkań, popularne skwery, place zabaw przyciągające dzieci z całego osiedla? Jak postrzegają je mieszkańcy i jak powinny być w przyszłości zagospodarowane?
 
Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać podczas spotkań i rozmów z gorzowianami, które zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące w ramach konsultacji społecznych ws. przyszłości miejsc wspólnych pn. „Miastowizja”.
 
Zależy nam na zebraniu informacji, w jaki sposób mieszkańcy spędzają czas na swoich osiedlach, gdzie są miejsca sąsiedzkich spotkań, spacerów z psem, dziecięcych zabaw czy aktywności sportowych. Chcemy również wyłuskać te miejsca, które są szczególnie ważne dla gorzowian lub takie, które przy dobrze zaplanowanych zmianach, mogłyby tętnić życiem. Na podstawie zebranych wniosków pracownia urbanistyczna przygotuje studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
czytaj dalej