Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiastowizja
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Miastowizja

Miastowizja = konsultacje w sprawie przestrzeni wspólnych

Urząd Miasta przeprowadzi konsultacje, aby dowiedzieć się, gdzie są i jak obecnie funkcjonują najważniejsze przestrzenie wspólne: popularne skwery, miejsca spotkań różnych grup mieszkańców czy place zabaw przyciągające dzieci z całego osiedla. Magistrat Interesuje, jak te miejsca są obecnie postrzegane. Z mieszkańcami i osobami, które z nich korzystają, chce również wypracować pomysły na ich przyszłe zagospodarowanie. 
czytaj dalej

MIASTOWIZJA

Jak obecnie funkcjonują najważniejsze przestrzenie wspólne: miejsca spotkań, popularne skwery, place zabaw przyciągające dzieci z całego osiedla? Jak postrzegają je mieszkańcy i jak powinny być w przyszłości zagospodarowane?
 
Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać podczas spotkań i rozmów z gorzowianami, które zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące w ramach konsultacji społecznych ws. przyszłości miejsc wspólnych pn. „Miastowizja”.
 
Zależy nam na zebraniu informacji, w jaki sposób mieszkańcy spędzają czas na swoich osiedlach, gdzie są miejsca sąsiedzkich spotkań, spacerów z psem, dziecięcych zabaw czy aktywności sportowych. Chcemy również wyłuskać te miejsca, które są szczególnie ważne dla gorzowian lub takie, które przy dobrze zaplanowanych zmianach, mogłyby tętnić życiem. Na podstawie zebranych wniosków pracownia urbanistyczna przygotuje studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
czytaj dalej